← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дев'ятий місяць

версія для друку

Дев'ятий місяць - довгоочікуваний

Дев'ятий місяцьВиходимо на фінішну пряму. Залишилося зовсім трохи - і станеться диво, про яке ви мріяли. Чим менше часу залишається до цього довгоочікуваного моменту, тим більше ви думаєте про те, як це станеться. Ви прислухаєтеся і придивляєтеся до себе в очікуванні ознак наближення пологів. І хоч дев'ятий місяць останній, але його теж треба прожити. Нехай він запам'ятається вам як один з найщасливіших у вашому житті.
Що відбувається в організмі майбутньої мами?

Живіт більше не збільшується в розмірах. Від лобкового симфізу матка піднімається на 36-40 см - у всіх по-різному.

До кінця дев'ятого місяця вагітності загальна надбавка у вазі в середньому становить від 8 до 15 кг. Причому на останніх тижнях ви можете зовсім не поправлятися.

Вже з початку дев'ятого місяця ваш організм став «ударними темпами» перебудовуватися з «зберігає вагітність» в «готується до пологів». Плацентарні годинник, закладені природою, відчитують останні дні вашої вагітності. Плацента з 36-го тижня починає знижувати вироблення гормонів, у першу чергу прогестерону. Розвивається відносна плацентарна недостатність, і плоду починає не вистачати компонентів для живлення і дихання. Крім того, у зв'язку з великими темпами росту плода та зменшенням кількості навколоплідних вод, матка охоплює його все тісніше. У відповідь на стрес наднирники плоду починають виділяти велику кількість кортизолу - гормону стресу. Крім того, вважається, що нормальний перебіг пологів можливий лише за сформованою «родової домінанти» в головному мозку вагітної - стан головного мозку, яка забезпечує належну регуляцію пологів, - при цьому робота кори головного мозку кілька пригнічується, в активному стані знаходяться ділянки мозку, які керують внутрішніми органами, зокрема органами, що беруть участь в пологах.

У відповідь на ці процеси змінюється гормональний баланс у матері. В крові жінки наростає рівень окситоцину - гормону гіпофіза, який забезпечує виділення простагландинів і вивільнення інших речовин, що стимулюють скорочення м'язів матки. Стан готовності до пологів найбільш точно проявляється при визначенні «зрілості» шийки матки при піхвовому дослідженні.

Ваша кровотворна система посилено виробляє червоні кров'яні тільця - це підготовка до крововтрати під час пологів, тому прояви анемії ( зниження кількості гемоглобіну ) можуть зменшитися.Майбутня дитина

Дев'ятий місяцьПри потиличному передлежанні в 38 тижнів зазвичай голівка плода опускається до входу в малий таз і займає характерне положення: тулуб маляти зігнуто, голівка притиснута до грудної клітки, ручки схрещені на грудях, а ніжки зігнуті в колінних і тазостегнових суглобах і притиснуті до животика. У такому положенні малюк і буде просуватися по родових шляхах.

Визначення строку вагітності і дати пологів часто представляє певні труднощі, так як буває складно встановити точний термін виходу яйцеклітини з яєчника під час запліднення. Тому своєчасними вважаються пологи у терміні 37-42 тижні від першого дня останньої менструації, при умові, що є ознаки зрілості плода.

Зрілий плід має масу тіла від 2600 м і довжину більше 47 див. На дев'ятому місяці вагітності малюк щодня додає у вазі від 14 до 28 г в день. Визначити точну вагу майбутньої дитини надзвичайно складно, похибка при таких вимірюваннях складає від 0,5 до 1 кг, навіть при використанні УЗД.

Шкіра зрілого новонародженого світла, блідо-рожева, підшкірний жировий шар добре розвинений, в складках шкіри залишки сировидним змащення. Якщо з якихось причин пологи затримаються, то зменшення змащення веде до мацерації незахищених місць - шкіра стає зморщеною, як після довгого перебування у воді, у першу чергу з'являються «лазневі» стопи і долоні. Зрілий новонароджений голосно кричить, дихає, добре смокче, утримує тепло і не має потребу в спеціальному обігріві. Обличчя його гладке, є товсті щічки - результат наростання підшкірного жиру і посилених тренувань по смоктання великого пальця. Череп ще досить м'який, що полегшує проходження голівки дитини по родових шляхах. Вушні і носові хрящі пружні. Дитина вже втратив більшість пушкового волосся на тілі, за винятком, мабуть, лише плечей і тих місць, що ховаються в складках шкіри. Нігті на руках і ногах покривають нігтьові ложа.

У хлопчиків яєчка опущені в мошонку, у дівчаток клітор і малі статеві губи покриті великими статевими губами. У дуже небагатьох доношених хлопчиків ( близько 1% ) до моменту пологів яєчка не опускаються в мошонку, що вимагає обов'язкового спостереження хірурга. У кишечнику накопичується темна субстанція - меконій, первинний кал. Меконій складається з відмерлих клітин кишечника, а також відлущені шкірних клітин, що розпалися клітин крові, зародкових пушкового волосся та інших компонентів, проковтнутих разом з навколоплідною рідиною.

Дитина повністю готовий до прийдешніх змін. В його печінці накопичується залізо, яке буде допомагати кровотворенню в перший рік життя. Легені повністю дозріли для того, щоб забезпечувати його киснем. Серце готується до роботи в зовсім іншому режимі: відразу після народження закриється отвір у центральній перегородці, яке у внутрішньоутробному періоді як би вимикає легені системи кровообігу, адже коли малюк знаходиться в утробі, в легенях кров не збагачується киснем, оскільки плід не дихає. Після пологів кров почне циркулювати через легені. Єдине, що ще не досягла зрілості, - це імунна система. Поки ваші антитіла потрапляють до дитини через плаценту, а після народження він буде їх отримувати їх грудного молока.Загальну надбавку у вазі вагітної складають:

  • плацента - 10% ( 800-1300 м );
  • плід - 30% (3000-3500 г );
  • навколоплідні води - 10% ( 700-900 г );
  • збільшення об'єму крові і тканинної рідини - 25% ( 1300-1800 р );
  • збільшення маси матки - 10% (800-1000 м );
  • збільшення «жирових депо» - 15% (800-1300 м ).


Передвісники пологів

Передвісники пологівДев'ятий місяць дарує вам цілу гаму нових відчуттів, що свідчать про наближення пологів. Всі ці відчуття називаються провісниками пологів. Вони можуть з'явитися через кілька тижнів перед пологами, а можуть - і за кілька годин до них.

«Опущення» живота. Це пов'язано з тим, що голівка плоду входить в порожнину малого тазу. Іноді жінки навіть візуально помічають, що живіт опустився вниз, але частіше про це судять за непрямими ознаками. У результаті переміщення дитини знімається тиск з діафрагми і шлунка, стає легше дихати, печія проходить, змінюється апетит, так як голівка плода опускається безпосередньо напередодні пологів.

Часті сечовипускання і дефекація. Після змішування головки в порожнину тазу матки з ще більшою силою тисне на сечовий міхур, а тому і спорожняти його доводиться все частіше. Гормони пологів впливають на кишечник жінки, у деяких майбутніх мам можуть спостерігатися легкі спазми в животі і поява рідкого стільця - приблизно, як перед іспитом.

Зменшення маси тіла. У зв'язку з що відбуваються гормональними змінами до початку пологів частина жінок втрачає у вазі від 1 до 2 кг. Трохи знижується апетит, відбувається втрата рідини.

Відходження слизової пробки. По мірі дозрівання шийка матки стає більш м'якою, короткою, зміщується в центр малого тазу, її канал починає відкриватися. Все це призводить до того, що з каналу шийки матки виштовхується грудочку безбарвною, жовтуватою або злегка забарвленої кров'ю слизу, яку ви через деякий час побачите на своєму білизна.

Зниження активності плода. Малюк вже не так активно штовхається, йому тісно, його руху більше схожі на похитування.

Прояв передвісників родів дуже індивідуально і необов'язково. Пологи можуть починатися і зовсім без провісників. Якщо ви відчуваєте сумніви, зверніться до лікаря - він оцінить той чи інший симптом з медичної точки зору.


Психологія дев'ятого місяця

У нормі в емоційному стані майбутньої мами на дев'ятому місяці вагітності переважають процеси загальмованості, інертності. Вона стає трохи забудькуватою, розсіяною, замкнутою, насилу концентрує увагу. Це необхідно для створення «родової домінанти» в головному мозку. Однак на тлі видимого спокою раніше часті зміни в настрої, коли від сліз до нестримного сміху проходить одну мить. Стан заспокоєності і втоми може змінюватися періодами бурхливої діяльності по «гніздування», коли ви раптово можете кинутися що-небудь мити, чистити, стирати або гладити.

Проаналізуйте свій емоційний стан. Може бути ви надто схвильовані, напружені. Дуже важливо в цей період спілкуватися з дитиною. Він відчуває ваш настрій та настрій на пологи і в залежності від вашого стану отримує «гормони радості» або «гормони стресу».

Остаточно визначитеся, де будете народжувати. При цьому обов'язково дізнайтеся, коли вибраний вами пологовий будинок закривається на мийку, при необхідності підберіть «запасний варіант». Ще раз подумайте про присутність на пологах чоловіка або кого-небудь з близьких. Але пам'ятайте, що це можливо, тільки якщо ви обоє цього дуже сильно хочете. Не кращий варіант - присутність на пологах батька, якого вмовили. Це може позначитися не тільки на вашому емоційному стані, але і на самому перебігу пологів. Чоловікові, щоб усвідомити себе батьком, теж потрібен час.


Можливі відхилення від норми

Дев'ятий місяцьУ пізні терміни вагітності ви можете знову згадати її початок - повертаються непритомність. Однак зараз це може статися не в задушливому вагоні метро, що було б легко зрозуміти, а будинку, у постелі, якщо ви лежите на спині. Так виявляється «синдром нижньої порожньої вени», коли важка вагітна матка здавлює нижню порожню вену, порушуючи приплив крові до серця. У відповідь на це рефлекторно різко падає артеріальний тиск, викликаючи непритомність. Щоб уникнути цих неприємностей, ви повинні відпочивати тільки лежачи на боці, краще на лівому: в такому положенні забезпечується оптимальне кровопостачання плода.

На пізніх термінах вагітності порушується відчуття рівноваги, можуть виникати слабкість і запаморочення. Зараз не час стрибати і бігти за від'їжджаючим автобусом, як ви, можливо, робили раніше. Бережіть себе і свого малюка - всіляко уникайте падіння. Будьте дуже обережні, особливо взимку, коли на вулиці слизько. Спускаючись і піднімаючись по сходах, тримайтеся за поручні. На щастя, зазвичай при падіннях не буває серйозних наслідків ні для матері, ні для малюка: ваш живіт, матка і навколоплідні води, служать хорошим захистом плоду. Але якщо ви впали, обов'язково зверніться до лікаря: нехай він перевірить, чи все у вас в порядку, адже в деяких випадках падіння може виявитися не настільки нешкідливим.

Переношування вагітності протягом тижня-двох може не викликати особливого занепокоєння у лікарів, і тільки в тих випадках, коли вагітність затягується на ще більший термін або є ознаки страждання плода, вони можуть запропонувати стимуляцію пологів або кесарів розтин. Вагітність вважають переношеній, якщо після останньої менструації пройшло більше 42 тижнів. Причинами переношування є: різними захворювання та вік матері, перенесені аборти, порушення менструального циклу, пороки розвитку матки, неправильні положення плоду. При переношеній вагітності плацента вже відпрацювала свій термін, вона швидко старіє і гірше постачає дитини необхідними для його життя речовинами. У зв'язку з цим зростає ризик гіпоксії і загибелі плоду. У переношеної дитини при народженні шкіра суха, лущиться і стягнута, подовжені нігті, відсутні пушкове волосся і сировидне мастило. Якщо термін вашої вагітності наближається до 42 тижнів, вам неодмінно запропонують госпіталізацію. Сподіватися на те, що пологи почнуться, якщо перевантажити себе фізичною працею, не варто: це не має ніяких медичних доказів.


Необхідні медичні заходи

На дев'ятому місяці ваші візити до лікаря повинні стати щотижневими. При кожному відвідуванні оцінюється ваше самопочуття, вимірюється вагу, артеріальний тиск, окружність живота і висота стояння дна матки, наводяться аналізи на білок і цукор в сечі та огляд на набряки.

З додаткових досліджень на дев'ятому місяці беруть останній загальний аналіз крові - в першу чергу, для визначення рівня гемоглобіну і тромбоцитів. Ці показники зараз особливо важливі, так як в пологах завжди є ризик значної крововтрати.

В кінці восьмого - початку дев'ятого місяця вагітності проводиться вагінальний огляд. Крім оцінки ступеня зрілості шийки матки, такий огляд допомагає визначити положення плода і положення голівки плода відносно кісток тазу. Проводиться забір матеріалу для дослідження мазка на флору. Якщо в мазку будуть виявлені хоча б мінімальні зміни, лікар обов'язково запропонує вам пройти профілактичне лікування. Це дуже важливо, так як тільки здорова піхвова стінка здатна сильно розтягуватися в пологах. При запаленні ж вона набагато легше рветься, ніж тягнеться. Крім того, при наявності інфекції будь-яка травма в пологах заживає дуже повільно. Якщо термін вашої вагітності «перескочив» через 40 тижнів, вам запропонують додаткове піхвове дослідження, на якому повторно оцінюється ступінь готовності до пологів. Якщо ознак зрілості шийки матки немає, то, можливо, знадобиться госпіталізація для створення штучного фону з метою підготовки вашого організму до пологів. Якщо ж є явний прогрес, то поспішати в пологовий будинок не варто, просто треба трохи почекати

Щотижня лікар оцінює функцію плаценти і стан плода. Найчастіше це робиться на підставі кардиотокограммы плода ( КТГ ), рідше - простим прослуховуванням стетоскопом. У деяких випадках може знадобитися додаткове ультразвукове дослідження, доплерометрія ( вивчення кровотоку в судинах плода, плаценти, пуповини ) або проведення біофізичного тесту. Останній використовують для того, щоб оцінити стан плода при переношуванні вагітності, або коли є сумніви у його здоров'я. За допомогою ультразвуку протягом 20-30 хвилин оцінюють наявність рухів плода, частоту серцебиття, кількість навколоплідних вод, тонус плода і його спроби робити дихальні рухи.

Якщо результат тесту незадовільний, то може бути проведено швидке розродження. Якщо все добре, тест повторюють через 3-4 дні. При сумнівних результатах проводять контрольний тест через кілька годин.


Ознаки швидких пологів

Ознаки швидких пологів Що брати в пологовий будинокДля того щоб точно знати, коли ж їхати в пологовий будинок, розберемося, що ж вважати початком пологів. Є два основних ознак пологів:

Початок переймів - регулярних скорочень мускулатури матки. Важлива не сила хворобливих відчуттів, а їх періодичність. Справжні родові перейми повинні повторюватися кожні 15-20 хвилин, причому інтервали між ними повинні скорочуватися. Коли ви нарахуєте 3-4 перейми за 30 хвилин, збирайтеся в пологовий будинок.

Відходження вод. При розриві плідного міхура болю не відчувається. Навколоплідні води зазвичай прозорі. Після вилиття навколоплідних вод варто поквапитися зі зборами і відправлятися в пологовий будинок, навіть якщо немає сутичок.

Намагайтеся не відлучатися від дому надовго і дуже далеко. Завжди і скрізь носити з собою паспорт, обмінну карту, родовий сертифікат, на всякий випадок - пелюшку.


Що брати в пологовий будинок?

У вас, безумовно, вже повинна бути зібрана сумка з речами, яку ви візьмете в пологовий будинок. Крім особистих речей в ній обов'язково повинні бути ваші медичні документи і паспорт. Це необхідно, щоб уникнути непотрібної метушні в останній момент. Ретельно підготувавшись, ви зможете спокійно, без нервозності і напруги, зустріти найважливіший момент. Коли він настане, у вас буде небагато часу, щоб прийняти душ, одягти чисту білизну, підстригти нігті і змити з них лак ( манікюр буде заважати вам доглядати за малюком ). Для багатьох жінок гоління промежини при надходженні в пологовий будинок - дуже неприємний момент. Однак ця процедура необхідна, так як дозволяє контролювати ступінь розтягування промежини в пологах, попередити її розрив, а в разі травми - краще зіставити тканини при зашиванні. Почуття ніяковості можна уникнути, якщо виконати цю нескладну процедуру вдома самостійно. В останні дні перед пологами ще раз перегляньте, все куплено для малюка, дайте рідним докладні інструкції на термінові придбання.

Запасіться продуктами на час перебування в пологовому будинку і на перші дні після повернення. Не забудьте головне - позитивний, добрий настрій на пологи. І все у вас вийде!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua