← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аевіт при вагітності

Аевіт при плануванні і після настання вагітності

Аевіт при плануванні вагітностіАевіт при вагітності може бути небезпечний! Це стало відомо кілька років тому. Нагадаємо, що це вітамінний препарат, який містить 2 мікроелемента - ретинол (вітамін А) і токоферол (вітамін Е). Чому ж раніше так часто призначається препарат потрапив в категорію потенційно небезпечних? Чим загрожує його прийом планують вагітність і безпосередньо майбутнім мамам? Як мінімізувати ризики виникнення патологій у плоду?

Почнемо з того, що для кожного препарату існують показання до призначення (про це багато хто забуває, навіть іноді лікарі). Для аевіта це різні стани організму, при яких всмоктування вітамінів утруднено. Це захворювання шлунково-кишкового тракту, кишкові інфекції, що викликають діарею, а також наркоманія, алкоголізм тощо У Росії ж «прийнято» призначати аевіт при плануванні вагітності, нібито це покращує фертильність жінки і знижує загрозу викидня на ранніх термінах, а також корисно для лікування шкірних захворювань (часто для лікування акне), при мастопатії і в цілому для поліпшення жіночого здоров'я.

Але деякий час тому стало відомо, що ці таблетки містять токсично небезпечну дозу вітамінів. А адже вітамін А, який надходить в організм у дозах вище рекомендованих, може призводити до тяжких внутрішньоутробним патологій розвитку плоду. Надлишок же токоферолу провокує ускладнення вагітності, може стати однією з причин гестозу (пізнього токсикозу). Так що не всі ухвалені у таблетках вітаміни при вагітності корисні, незважаючи на те, що вони широко відомі і їх призначають лікарі.

Безсумнівно, і ретинол і токоферол організму потрібні. Їх недолік також негативно позначиться на дитині. Але отримувати ці мікроелементи краще всього з їжі, тоді ніяка передозування не загрожує. Ретинол міститься в продуктах як рослинного, так і тваринного походження. Це і зелень, овочі (морква, наприклад) і кисломолочні продукти. Вітамін е при вагітності отримати з продуктів, тобто природним шляхом, також не проблема. Токоферол міститься в тих або інших кількостях майже у всіх вживаних нами продуктах. Їм багато рослинна олія, картопля, огірки, маргарин та інші Повторимо, що аевіт під час вагітності приймати не потрібно. Це може бути небезпечно.

А як же бути до зачаття, якщо лікар призначив даний препарат? Якщо планується швидка вагітність, то краще проконсультуватися з іншим фахівцем щодо адекватності призначення даного препарату. Адже не тільки приймається аевіт при вагітності на ранніх термінах небезпечний, але і до зачаття. Так як ретинол має властивість накопичуватися в печінці і дуже довго виводитися з організму. І чим більше були дозування препарату, чим довше він приймався, тим більше часу грамотні лікарі рекомендують оберігатися від настання вагітності. Виводитися ретинол з організму може кілька місяців. І ніякі «очищення печінки» не допоможуть прискорити процес. Є рекомендація вагітніти не раніше, ніж через 6 місяців після закінчення прийому препарату.

З тим можна приймати аевіт при вагітності все зрозуміло, але якщо обставини склалися таким чином, що жінка все-таки приймала препарат безпосередньо перед або навіть після зачаття? Аборт тільки з цієї причини не варто робити, так як точна взаємозв'язок між прийомом підвищених доз ретинолу і народженням неповноцінної дитини, а також точне дозування, здатна викликати вади розвитку плода, не виявлено. Звичайно, ризик народження неповноцінної дитини у такому випадку трохи вище, але не катастрофічно. Необхідно збільшити до максимальної дозування прийому фолієвої кислоти (з 400 мкг до 4-5 мг на добу), приймати йодомарин. Плюс до цього при вагітності обов'язково проведення експертного ультразвукового дослідження, а також скринінгу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua