← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Амніотична рідина

Що таке амніотична рідина

Амніотична рідина, що це такеАмніотична рідина, що це таке і яку роль відіграє в розвитку плоду?Чи замислювалися ви про те, чому більшість з нас розслабляється і отримує велику насолоду, перебуваючи у воді? Звичайно, сприяють цьому і її фізичні властивості, але в більшій мірі все ж позначаються інтуїтивні відчуття. Вода асоціюється у нас з комфортом, захищеністю і близькістю мами - найріднішої людини. Адже весь внутрішньоутробний період ми знаходимося в рідкому середовищі. Амніотична рідина норма при вагітності - це безперечно.

Вона оточує плід з усіх боків і має декілька життєво важливих для нього функцій:

  • зберігає в собі поживні речовини, які дитина на ранніх термінах отримує через шкіру, а на більш пізніх заковтує;
  • захищає від зовнішніх впливів, які могли б травмувати малюка або перетиснути пуповину;
  • підтримує постійну комфортну температуру всередині плодової оболонки, якщо температура тіла матері не підвищена;
  • пом'якшує шумове і світловий вплив на ніжні органи чуття малюка;
  • оберігає організм людини від різних інфекцій, маючи в складі імуноглобуліни;
  • бере участь у тренуванні травної і дихальної систем дитини;
  • дозволяє дитині вільно пересуватися в межах плодового міхура до досягнення нею критичних розмірів.

Навколоплідні води безбарвні і прозорі. Є в них і дрібнодисперсні суспензії - це нормально. Складають їх пушкова волоски, клітини епідермісу, частинки первородного змащення. Амніотична рідина зі суспензією, що визначається на УЗД, найчастіше норма. Оновлення вод відбувається кожні 3 години.

Насторожити повинні тільки кров'янисті частинки і рожевий колір вод, а також зелений. Побачити це можна при вилиття вод. Ніяких сумнівів - це привід негайно звернутися до лікаря. Втім, підтікання амніотичної рідини без кольору і запаху, або навіть підозра на прорив плодового міхура - це привід до консультації гінеколога, який зможе точно визначити так це чи ні.

Забарвлення навколоплідних вод в рожевий колір можлива при відшаруванні плаценти. А в зеленуватий відтінок - при гіпоксії плоду і виділення їм меконію - первородного калу. При безбарвних виділеннях переконатися, що це саме амніотична рідина допомагають амниотесты або спеціальні прокладки, що реагують на лужне середовище.

З допомогою аналізу навколоплідних вод можна судити про стан дитини всередині утроби. Взяті при амниоцентезе проби можуть розповісти про наявність або відсутність генетичних захворювань, дозволяють визначити стать (це буває дуже важливо при деяких спадкових захворюваннях) і групу крові. У разі необхідності можна навіть по складу досліджуваної рідини визначити, чи готовий малюк вже дихати самостійно чи ні. Таким питанням задаються лікарі при необхідності передчасних пологів.

Кількість вод також має діагностичні характеристики. До кінця періоду виношування їх обсяг може бути від 0,5 до 2 л. Для кожного тижня прорахована своя норма ИАЖ - тобто індекс амніотичної рідини. Показники вище норми говорять про багатоводді, можливими причинами якого можуть бути діабет, різні інфекції, вроджені вади у малюка. Знижені показники характерні для маловодия. Приводом для цього може стати занадто високий тиск, переношування, інфекції. Однак, всі ми індивідуальні і коливання норми досить широкі. Справжні порушення зустрічаються у дуже малого відсотка жінок.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua