← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Анестезія пологів

версія для друку

Медикаментозна анестезія пологіванестезія пологів, спінальна анестезіяБіль, яку відчуває жінка в пологах, залежить від того, як взагалі жінка переносить біль, від розмірів і положення дитини в матці від сили маткових скорочень. Ось чому для кожної породіллі необхідна індивідуальна анестезія пологів.


Коли ймовірні хворобливі пологи

Хворобливі пологи більш вірогідні в наступних ситуаціях:

  • якщо жінка психологічно не підготовлена до пологів;
  • при порушеннях менструального циклу, болісних менструаціях;
  • при перших пологах;
  • при народженні дитини з великою масою тіла;
  • якщо тривалі пологи;
  • при передчасних пологах;
  • після вилиття навколоплідних вод.


Методи медикаментозної анестезії пологів


Внутрішньом'язові або внутрішньовенні ін'єкції анальгетиків і спазмолітиків ( Баралгін, Но-шпа, Промедол і ін )

Ці препарати можуть полегшити дискомфорт під час пологів. Однак анальгетики здатні викликати сонливість і породіллі і дитини, тому зазвичай використовують для знеболювання на ранніх етапах пологів і для відпочинку й підготовки до пологів.

Інгаляційна анестезія пологів

Вдихання породіллею під час сутички анестетика, зазвичай суміші закису азоту і кисню. Жінка може самостійно накладати на обличчя маску і вдихати газову суміш при появі болю. Закис азоту в організмі не накопичується, тому її можна використовувати протягом усіх пологів. Інгаляційна анестезія знижує біль практично у половини породіль.

Місцева інфільтраційна анестезія

Зазвичай застосовується для того, щоб викликати відчуття оніміння болючого місця промежини під час народження малюка або після пологів при накладенні швів. Місцева анестезія неефективна протягом пологів.

Спінальна анестезія


Епідуральна або спінальна анестезія пологів

анестезія пологів, спінальна анестезія, епідуральна анестезіяПри цих методиках лікарські препарати вводяться в поперекову область в безпосередній близькості від нервів, для того щоб заблокувати больові відчуття в нижній частині тіла, причому породілля залишається у свідомості, але не відчуває болю нижче пояса. Епідуральна та спінальна анестезія дозволяють значно або повністю знеболити пологи.

При епідуральної анестезії препарат для знеболювання вводиться в простір між внутрішнім і зовнішнім листками твердої оболонки спинного мозку ( звідси і назва методу: dura mater, латинська - тверда мозкова оболонка ) і діє на спинномозкові корінці, які проходять в цьому просторі.

Знеболювання зазвичай розвивається через 10-20 хвилин після епідурального введення і може бути продовжено до кінця пологів, так як додаткові дози препаратів можна ввести через епідуральний катетер.

Зазвичай час анестезії розраховують так, щоб до моменту початку потуг дія препарату припинилася. Але в деяких ситуаціях можна «вимкнути» і потуги ( наприклад, при високому ступені короткозорості, тяжких вадах серця ). Хоча біль на фоні епідуральної анестезії повністю або майже повністю зникає, може зберігатися відчуття тиску при переймах. Можливі тимчасове оніміння, слабкість і важкість у ногах.

У деяких жінок на тлі дії епідуральної анестезії сутички можуть слабшати на короткий час. Однак більшість породіль відзначають, що епідуральна анестезія допомагає їм розслабитися, і в той же час скорочувальна здатність матки поліпшується.

Епідуральна анестезія дозволяє відпочити і зберегти сили під час найбільш тривалої частини пологів - при відкритті шийки матки. У потужном періоді пологів, при правильному застосуванні, вона не впливає на потуги.

Важливо, що анестетики, що використовуються при цьому виді знеболювання, практично не проникають в кров малюка, у дитини не порушуються дихання, серцебиття.

Відмінність спінальної анестезії від епідуральної


Спінальна анестезія виконується в тому ж місці, що і епідуральна, але з деякими відмінностями: використовується більш тонка голка, доза анестетика для спінального блоку значно менше і вводиться він нижче рівня спинного мозку в простір, що містить спинномозкову рідину. Відразу після ін'єкції спінального анестетика швидко розвивається відчуття «оніміння» у нижній частині тулуба.

Загальна анестезія в пологах

Використовується при екстрених ситуаціях під час пологів або при плановому кесаревому розтині, коли епідуральна або спінальна анестезія протипоказані. Загальний наркоз усуває біль, забезпечує повну втрату чутливості, але заразом - тимчасова відсутність свідомості.

Наркоз діє швидко, жінка повністю розслабляється, а її серцево-судинна система залишається стабільною. Загальна анестезія є безпечною, але не дозволяє жінці побачити свого дитини відразу після пологів.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua