← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналіз сечі по Нечипоренко

Як і навіщо здавати аналіз сечі по Нечипоренко при вагітності та поза її

Аналіз сечі по Нечипоренко при вагітностіАналіз сечі по Нечипоренко призначається в тому випадку, якщо загальний клінічний показав якісь відхилення. Наприклад, наявність лейкоцитів або циліндрів. При даному лабораторному дослідженні можуть точно порахувати кількість всіх складових сечі. А це дуже важливо, якщо здається аналіз сечі по Нечипоренко при вагітності, дитиною або при побоювання лікаря на наявність важкого захворювання сечовидільної системи: пієлонефриту, циститу, гломерулонефриту, сечокам'яної хвороби, інфаркту нирки та ін Одним словом, для того, щоб здати аналіз сечі по Нечипоренко вагітність - ще одне свідчення.

Підготовка перед здачею аналізів просто необхідна для отримання достовірних результатів клінічного дослідження. Від цього залежить:

 • як правильно лікар поставить той чи інший діагноз і швидко почне лікування;
 • скільки разів вам доведеться ходити в лабораторію, щоб здати аналізи при вагітності ще раз, що не дуже приємно і не надто безпечно при сезонних загостреннях ГРЗ і ГРВІ у населення.

Але останнім часом ми все частіше стикаємося з тим, що і самі лікарі не можуть доступно пояснити, а в деяких випадках і не пояснюють пацієнтам важливості цієї проблеми і як збирати аналіз сечі по Нечипоренко правильно. Тому ми спробуємо доступно розповісти, як підготуватися і найголовніше, що треба і що не треба робити, коли йдеш здавати аналізи.

По-перше, коли здаєте аналіз сечі при вагітності і поза її, дотримуйтеся свого звичайного питного режиму. Не варто зловживати великою кількістю рідини або взагалі її відсутністю, що може вплинути на питому вагу. У день здоровій дорослій людині для підтримання водного балансу необхідно пити 1,5-2,5 літра води.

За день до здачі аналізу сечі варто утриматися від:

 • прийому забарвлених рідин або їжі, таких як морквяний або буряковий сік, чорниця, ревінь;
 • прийому різного виду газованої води, що входять до складу барвники не настільки безпечні, як здається, а що вже говорити про розчинених в них газах;
 • вживання пива та інших алкогольних напоїв (майбутнім мамам вони так взагалі протипоказані);
 • прийому деяких лікарських речовин: сечогінні, індометацин, метронідазол, триамтерен, саліцилати, вітаміни, метиленова синь; вони можуть значно змінити колір до рожевого, яскраво-оранжевого, зеленого і навіть синього;
 • зловживання напередодні продуктами, багатими білком і легкозасвоюваними вуглеводами (мед, цукерки та інші солодощі);
 • надмірних фізичних навантажень, від яких може з'явитися білок у сечі.

По-друге, необхідно підготувати тару. Самою ідеальною буде та, яку вам дадуть в лабораторії. Але якщо такої немає, то краще всього підібрати скляну баночку на 50-100 мл з широкою шийкою. Даний обсяг якраз необхідний для проведення всіх необхідних тестів. Великою помилкою є думка, що «чим більше - тим краще». Баночку перед використанням треба добре промити водою з господарським милом, щоб видалити всі непотрібні залишки того, що раніше в ній зберігалося і висушити.

По-третє, перед збором сечі необхідно провести особисту гігієну зовнішніх статевих органів для запобігання попадання з них непотрібних елементів (плоский епітелій). Розшифровка аналізу сечі по Нечипоренко може бути не зовсім достовірною при матковій кровотечі і під час менструації. Якщо є необхідність здавати аналіз у цей період, слід попередньо закрити тампоном піхву.

І, нарешті, по-четверте, ідеальною для дослідження є свіжа ранкова сеча. Не треба збирати сечу з вечора, так як при зберіганні в ній відбуваються важливі зміни, розмноження бактерій, і вона набуває поганий запах.
Збирають обов'язково середню порцію сечі.
Доставити сечу в лабораторію бажано не пізніше 1,5 години з моменту збору. До банку треба прикріпити чітко написані всі необхідні дані або ж бланк, виданий лікарем.

Всі інші аналізи (на цукор, ацетон) збираються за таким же принципом. Виняток становить збір добової сечі і аналіз за Зимницьким.

І на закінчення скажемо кілька слів на важливу тему «аналіз сечі по Нечипоренко норма». Що вважати нормою, а що відхиленням.

У нормі:

 • лейкоцитів не більше 2000 в 1 мл;
 • еритроцитів не більше 1000 в 1 мл;
 • циліндрів не більш 20 гіалінових в 1 мл, виявлені в сечі інші види циліндрів (в будь-якій кількості) свідчать про патологію.

Якщо аналіз сечі по Нечипоренко підвищені лейкоцити виявив, еритроцити або циліндри - це привід для подальшого обстеження, і, може бути, навіть госпіталізації.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua