← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналіз сечі при вагітності

Як і навіщо здавати аналіз сечі під час вагітності

Як здавати аналіз сечі при вагітностіАналіз сечі при вагітності здається абсолютно усіма жінками, що встали на облік до гінеколога. Причому здається регулярно, зазвичай 1 раз в 2 тижні, напередодні планового відвідування лікаря. Справа в тому, що погані аналізи сечі при вагітності можуть свідчити навіть про загрозу життю, причому не тільки дитини, але і самої матері. А тому, не варто ігнорувати направлення лікаря на здачу аналізів, а сам аналіз здавати за всіма правилами, щоб отримати достовірні дані про здоров'я.

На самих ранніх термінах аналіз сечі покаже вагітність (ХГЛ), ранній токсикоз, а на пізніх термінах дуже небезпечне ускладнення - нефропатию (гестоз). Що повинне насторожити в бланку результату цього міні-обстеження? Коли досліджується аналіз сечі при вагітності норма лейкоцитів, білок, бактерії та інші складові відіграють велику роль.

1. Білок. Коли в сечі з'являється білок, такий стан називається протеїнурією. Якщо білка в сечі більше 300 мг (у добовому аналізі) - це говорить про патології, навіть якщо інших симптомів немає. В такому випадку зазвичай проводиться лікування антибіотиками в стаціонарних умовах. За станом здоров'я жінки спостерігають відразу 2 лікаря - гінеколог і уролог. Так як ці аналізи при вагітності показують стан сечовидільної системи, на яку покладаються підвищені навантаження. Якщо до білку в сечі приєднуються набряки, збільшення ваги дуже велика, артеріальний тиск підвищений - це є симптомами нефропатії. Гестоз зазвичай діагностується після 32 тижня вагітності.

2. Лейкоцити, бактерії, гній, фосфати та ін., Якщо вони виявляються в результаті аналізу, то це може говорити про запальних захворюваннях сечостатевої системи, наприклад, про пієлонефриті.

3. Кетонові тіла. При їх присутності, сеча набуває різкий запах ацетону. Дана патологія може свідчити про зневодненні, яке тією чи іншої мірою буває у жінок на ранніх термінах вагітності по причині токсикозу, а саме частої блювоти і недостатньої кількості рідини, що вживається.

Вивчаючи питання «аналіз сечі при вагітності розшифровка», можна побачити й інші складові, такі як еритроцити, епітелій, білірубін, pH тощо Сукупність цих складових допомагає досвідченому лікарю поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

Залишилося з'ясувати, як здавати аналіз сечі при вагітності, щоб не довелося повторювати обстеження. Збирати сечу треба обов'язково в чисту, краще стерильну ємність. Раніше жінки для цього використовували баночки для дитячого харчування, але зараз є можливість купити стерильні одноразові контейнери в аптеці. Дешево, зручно і надійно.
Збирати сечу потрібно обов'язково вранці, після туалету статевих органів. Піхва бажано закрити тампоном, можна зробленим самостійно з вати. Особливо це актуально у випадку рясних виділень із піхви, в іншому випадку мікрофлора піхви (лейкоцити, епітелій тощо) потрапить в сечу і результат аналізу може бути поганим, тоді як з сечовидільної системою все гаразд.
Бажано збирати середню сечу. Віднести зібраний матеріал в лабораторію слід максимум через 2 години.

Якщо за результатами обстеження якісь значення не потрапляють в норму, лікар може призначити повторне обстеження або ж аналіз сечі за Нечипоренком - більш точний метод дослідження, вагітність - привід для ретельної діагностики.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua