← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналізи перед вагітністю

Аналізи і обстеження перед вагітністю

Які аналізи потрібно здати перед плануванням вагітностіАналізи перед вагітністю для діагностики станів, які можуть перешкодити настанню зачаття і розвитку плода, потрібно здати кожній жінці. Займає обстеження зовсім небагато часу. Але зате приносить величезну користь і підвищує шанси на успішне виношування здорової дитини.

Які аналізи потрібно здати перед вагітністю розповість гінеколог. Можна звернутися в жіночу консультацію за місцем проживання (безкоштовно по страховим полісом) або в будь-яку приватну клініку, причому зовсім необов'язково після ставати на облік в цю установу і здавати аналізи при вагітності саме там.

На першому ж прийомі лікар з'ясує ваш анамнез, чи є у вас хронічні і гострі захворювання, є спадкові захворювання. Проведе огляд на гінекологічному кріслі і візьме мазки на флору з піхви, онкоцитологію і, можливо, інфекції, що передаються статевим шляхом.

Мазок на онкоцитологію дозволяє виявити патології шийки матки, в тому числі і тяжкі, які потребують лікування перед вагітністю. Слід зазначити, що нерідко захворювання шийки матки протікають безсимптомно. Мазок на флору допомагає виявити дисбаланс, який може перешкоджати настанню вагітності. Приміром, кисле середовище піхви, яка характерна для кандидозу (молочниці), згубна для сперматозоїдів.

Що ж стосується інфекцій, що передаються статевим шляхом, то їх допомагає виявити як мазок на флору, так і окремий - на приховані інфекції. До цих прихованих інфекцій (протікає найчастіше безсимптомно) відноситься уреаплазма, мікоплазма і хламідіоз. Непроліковані інфекції загрожують викиднем, завмерлою вагітністю та важкими вродженими захворюваннями та вадами розвитку плода. Аналізи на інфекції перед вагітністю можуть включати обстеження на вірус герпесу, цитомегаловірус, токсоплазмоз. Якщо у результаті виявляється велика кількість антитіл до даних захворювань, це може говорити про недавній зараженні, а значить, з зачаттям дитини краще почекати.

Аналізи при плануванні вагітності обов'язково включають обстеження крові на носійство ВІЛ, сифілісу та гепатитів.
В деяких випадках рекомендується здати кров на виявлення носійства вірусів, що викликають краснуху і вітрянку. Більшість з нас перенесли ці захворювання в дитинстві, і до них виробився довічний імунітет. Але якщо ні, то лікар може порекомендувати зробити вакцинацію перед вагітністю і на кілька місяців відкласти зачаття. Особливо ця проблема актуальна для жінок, які мають маленьких дітей і працюють в дитячих установах. Так як зараження цими захворюваннями в період вагітності практично завжди веде до важких пороків розвитку у плода, і служить показанням до переривання вагітності.

Також необхідні загальні аналізи перед плануванням вагітності - це клінічний і біохімічний аналіз крові і сечі. Лікарі особливо ретельно перевіряють згортання крові (коагулограма), вміст у ній цукру (для ранньої діагностики цукрового діабету).

Майбутні батьки повинні пройти флюорографію та здати аналіз крові на групу і резус фактор. Якщо виявиться ймовірність виникнення резус-конфлікту, за такий вагітністю будуть більш ретельно спостерігати.

Ось приблизний перелік аналізів і обстежень, які потрібно пройти в період планування вагітності. Але для кожної жінки він може бути індивідуально доповнено. Наприклад, якщо є захворювання нирок, можливо, доведеться пройти УЗД. Без ультразвукового дослідження не обійтися і при деяких гінекологічних патологіях, наприклад, при міомі матки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua