← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності

Аналізи при плануванні вагітності

Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітностіЯкі аналізи потрібно здати при плануванні вагітності і чи багато їх? Чомусь ще не народжували жінки впевнені, що це медичне обстеження відніме багато часу, і тому нехтують візитом до лікаря заздалегідь, перед зачаттям. Але не все так страшно. Існує ряд обов'язкових аналізів і додаткових. Додаткові можуть бути призначені жінкам з різними хронічними захворюваннями та при поганих результатах аналізів. Розглянемо ті основні аналізи при плануванні вагітності та обстеження, через які доведеться пройти.

Гінекологічні мазки

При першому ж візиті до гінеколога вам належить огляд. Лікар оцінить правильно розвинені статеві органи, немає явних патологій шийки матки, який розмір яєчників і матки, а також обов'язково візьме мазки на флору та цитологічний. За їх результатами буде видно - чи є інфекційні збудники слизової піхви і цервікального каналу, і такі поширені умовно-патогенні збудники, як гриби Кандіда і бактерії гарднерели. Цитологічний мазок або пап-тест дозволяє дізнатися про наявність атипових клітин в області шийки матки (не завжди їх знаходять у зоні ектопії - «ерозії», всупереч розхожій думці). Регулярна здача цього мазка допомагає вчасно діагностувати передраковий стан. А своєчасне лікування дозволяє жінці прожити довге життя з збереженими внутрішніми статевими органами. Під час вагітності імунітет падає, передрак переходить у рак, тому аналізи при плануванні вагітності обов'язково входить пап-тест.

Крім того, слід здати мазок на приховані інфекції: уреаплазму, мікоплазму, хламідії. Вони є у багатьох жінок, але аж ніяк не всі про це знають, оскільки інфекції протікають приховано, безсимптомно. Симптоми можуть з'явитися лише через кілька років після зараження у вигляді спайкового процесу в маткових трубах, безпліддя та ін Небезпечні непроліковані інфекції для вагітних. Оскільки вони можуть провокувати передчасне дозрівання плаценти, погіршення її функціональності, викидень, передчасне відходження навколоплідних вод, передчасні пологи, затримку розумового розвитку у дитини та інші небезпечні ускладнення. Мазок на приховані інфекції береться після менструації, поза запального процесу. Не варто його здавати при рецидив кандидозу та бактеріального вагінозу.

Аналіз крові

Обов'язково здається загальний аналіз крові аналіз крові на цукор натще.

Крім того, здається аналіз на інфекції. І в першу чергу на:

- RW - сифіліс (може бути хибнопозитивна реакція у вагітних, при онкологічних захворюваннях, цукровому діабеті, гепатиті і деяких інших захворюваннях і станах);

- ВІЛ;

- HbSAg - гепатит B;

- HCV - гепатит C.

Також рекомендується здати аналіз крові на краснуху - це дуже небезпечна інфекція, яку переносять переважно в дитинстві, після чого формується довічний імунітет. Якщо жінка перенесла раніше краснуху, і тим більше якщо вона працює з маленькими дітьми, їй може бути рекомендована вакцинація проти краснухи. Але в цьому випадку планування вагітності доведеться відкласти.

Слід здати кров на токсоплазмоз. Це небезпечна інфекція, переносниками якої є тварини. Передача інфекційного збудника відбувається при вживанні сирого або недостатньо обробленого м'яса, при контакті з екскрементами та просто при спілкуванні з тваринами, особливо з безпритульними.

Цитомегаловірус - ще одне захворювання, яке може призвести до загибелі дитини внутрішньоутробно або незабаром після народження. Визначається її наявність також за аналізом крові. Передається від людини до людини повітряно-крапельним, статевим шляхом, при переливанні крові.

Генітальний герпес. Зараження їм дуже небезпечно під час вагітності. Якщо титр антитіл дуже високий - діагностується первинне зараження. А це значить - планувати вагітність поки не можна. І цілком можливо, знадобиться лікування противірусними препаратами.

Крім наявності/відсутності інфекцій, лікарю важливо знати вашу і дружина групу крові, резус-фактор. Ці відомості обов'язково вносяться згодом у диспансерную карту вагітної жінки. Якщо у подружжя різні резус-фактори, особливо якщо у жінки резус-фактор негативний, а у чоловіка - позитивний, може виникнути резус-конфлікт. І його ймовірність збільшується з кількістю вагітностей. Жінкам з негативним резус-фактором лікарі не рекомендують робити аборти з цієї причини.

А аналіз крові на гормони, всупереч поширеній думці, зовсім не обов'язковий, якщо у жінки немає безпліддя. Якщо ж вагітність не наступає більш року статевого життя без контрацепції, лікар може порекомендувати здати аналіз крові на пролактин і ФСГ. При підвищеному пролактине блокується можливість овуляції, а високий рівень ФСГ може говорити про швидке настання менопаузи і зниження оваріального резерву.

Аналіз сечі

Цей аналіз доведеться здавати ще багато разів під час вагітності. Готуйтеся і запам'ятайте всі правила збору сечі, щоб уникнути нервування через помилкових результатів.

Здавати необхідно саме ранкову сечу, причому бажано протягом 2 годин після збору. Збирати сечу слід поза менструального кровотечі. Перед процедурою потрібно підмитися. Піхва бажано закрити гігієнічним тампоном. Збирати сечу треба в чисту скляну посуд, а краще - в одноразовий контейнер (продається в аптеці). Збирається завжди середня сеча (незалежно від того, чи здаєте ви загальний аналіз сечі або за Нечипоренком).

Аналіз сечі допоможе виявити гострі та хронічні захворювання сечостатевих шляхів, які можуть згубно позначитися на здоров'ї, в першу чергу, матері під час вагітності.

Ультразвукове дослідження

УЗД обов'язково виконується в період підготовки до вагітності. За допомогою нього можна:

  • дізнатися стан яєчників, побачити в них фолікули, в тому числі домінантний;
  • подивитися стан ендометрію (якщо дослідження проводиться в середині менструального циклу, то чи готовий він прийняти запліднену яйцеклітину, достатня товщина);
  • припустити за деякими ознаками була овуляція чи очікується в цьому циклі.

Під час обстеження можуть бути виявлені вади розвитку матки, які можуть перешкоджати настанню вагітності та навіть загрожувати життю жінки. Нерідко на такому обстеженні виявляються доброякісні новоутворення, особливо у жінок старше 30 років. Мова йде про міомах, які можуть тривалий час ніяк себе не проявляти. Зате при вагітності стають однією з причин загрози викидня і передчасних пологів. Крім того, ці новоутворення мають особливість дуже швидко зростати під час виношування дитини, що спочатку при великому розмірі пухлини може бути небезпечним. У деяких випадках лікарі рекомендують видалити новоутворення до зачаття, після чого почекати 1-2 роки і знову планувати вагітність.

Інші обстеження для жінки

Крім перерахованих вище аналізів і обстежень, можуть знадобитися і інші. Флюорографія. Її повинен проходити кожен дорослий чоловік 1 раз в рік. Вагітним проходити флюорографію не можна. Тому, якщо з моменту попереднього рентгенологічного обстеження легень пройшло більше року - обстежтеся. Таким чином виявляється не лише туберкульоз, але і доброякісні і злоякісні новоутворення.

Крім гінеколога, швидше за все, знадобиться відвідати та інших фахівців. Візиту до терапевта не уникнути при більшості хронічних захворювань. Зверніть увагу на всі нездужання. Навіть тривалий нежить може бути загрозою для життя дитини - відвідайте ЛОРа. Якщо у вас проблеми з нирками, сечовим міхуром - не забудьте сходити на прийом до уролога. Якщо у вас недолік або надлишок ваги, є проблеми з обміном речовин тощо - потрібно нанести візит ендокринолога.

Якщо у вашій родині є випадки тяжких спадкових захворювань, або у вас або ваших найближчих родичів, народжувалися діти з генетичними відхиленнями - не зайвою буде консультація генетика.

Що здає партнер

У лікаря слід дізнатися про те, які аналізи потрібно здати чоловікові при плануванні вагітності і взяти на них напрямку.

Обов'язково:

  • флюорографія (якщо підійшов термін);
  • аналіз крові на RW;
  • кров на групу і резус-фактор.

Крім того, можуть знадобитися спермограма (при підозрі на чоловічий фактор безпліддя), аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом, кров на ВІЛ та інші аналізи і обстеження на розсуд лікуючого лікаря, згідно з анамнезом.

Ось такі аналізи треба здати при плануванні вагітності майбутнім батькам. Не лінуйтеся, адже від цього залежить здоров'я вашого малюка.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua