← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналізи під час вагітності

Аналізи і обстеження під час вагітності

Які аналізи здають під час вагітностіЯкі аналізи здають під час вагітності, можна дізнатися в жіночій консультації при відвідуванні свого лікаря-гінеколога. Гінеколог випише направлення і пояснить, як правильно їх зібрати. Якщо щось незрозуміло, то вагітна повинна попросити роз'яснити, навіщо потрібен той чи інший аналіз. Благо сьогодні більшість аналізів в Росії здаються безкоштовно.

Всі призначені аналізи при плануванні вагітності і в період її - важливі. Кожен з них допомагає отримати достовірну інформацію про стан здоров'я жінки, чи вона здатна народити здорове потомство, які проблеми можуть виникнути в ході виношування. І в разі патологій провести лікування, а також по можливості усунути ризик невиношування. Але в цій статті ми розповімо, які аналізи потрібно здати при вагітності і що вони показують?

Аналізи крові

Кров людини - дзеркало його здоров'я. Саме по ній можна визначити і виявити ряд хвороб і відхилень від норми. Еритроцити, тромбоцити, лейкоцити, гемоглобін - ці і багато інші показники визначаються при аналізі крові.

Дуже важливо регулярно здавати загальний аналіз крові. Він допоможе розпізнати початок запального процесу навіть у тому випадку, коли хвороба поки ще ніяк не проявляється. Також цей аналіз допомагає виключити анемію - дуже поширена недуга вагітних. Анемія, якщо її не лікувати, на будь-якому терміні небезпечна для плоду і може призвести до кисневого голодування ще не народженого малюка. Крім цього загальний аналіз крові покаже, чи є у вагітної алергія, яка в неї згортання крові. Для загального аналізу кров береться з пальця і натщесерце. Цей аналіз здають, починаючи з 8-10 тижня щомісяця.

Крім загального аналізу, кров здається вагітної на групу крові і резус-фактор. Цей аналіз здають обидва партнера для того, щоб визначити можливий ризик розвитку резус-конфлікту у матері та дитини.

Третій важливий аналіз - біохімічний. За допомогою даного дослідження можна визначити дефіцит мікроелементів у жінки, порушення водно-сольового обміну, припустити захворювання печінки, нирок та інших органів. Біохімія здається зазвичай два рази: на початку вагітності на терміні 30 тижнів. Аналіз береться з вени.

Наступний аналіз крові також важливий. Він допомагає виявити прихований діабет. Кров на цукор (з навантаженням) здається два рази: на початку і на терміні 29-30 тижнів.

Від того, як у вагітної згортається кров, можна судити про сприятливому результаті пологів. Під час родового процесу мають місце кровотечі. Саме здатність крові швидко згортатися інформує, що під час пологів проблем з кровотечами не повинно бути. Цей аналіз називається на гемосиндром.

Сьогодні (і це сумно) число дітей, народжених із синдромом Дауна та іншими хромосомними аномаліями, стає все більше. Багато жінок відмовляються на ранньому терміні здавати аналіз на PAPP-A і ХГЛ, щоб уникнути хвилювань. А адже він важливий. З його допомогою можна визначити ступінь ризику народження хворої дитини. Цей аналіз здають в кінці першого триместру вагітності. А на 16-18 тижні жінка здає аналіз крові на АФП, ХГЧ і экстриол-А для уточнення ризику народження дитини з відхиленнями.

Аналізи при вагітності здаються і на інфекційні захворювання. У тому числі захворювання, які передаються статевим шляхом. Виявлення вірусу імунодефіциту людини, токсоплазмозу, цитомегаловірусу та різних прихованих інфекцій, дуже важливо. По-перше, всі венеричні хвороби спотворюють ще нерозвинений плід. По-друге, часто ці хвороби ще до народження роблять малюка приреченим на страшне існування, якщо не вжити термінових заходів по лікуванню. По-третє, тільки уявіть - в родзал або в стаціонар потрапляє жінка, хвора, наприклад, сифілісом. Всі оточуючі її люди (вагітні та медперсонал) опиняються в групі ризику. Сифіліс передається не тільки статевим шляхом, але і через кров.

Аналіз сечі

Здача сечі для вагітної входить в звичку. Сеча (у випадку, якщо немає ніяких відхилень) здається раз в 2-4 тижні, перед плановим прийомом у гінеколога. Якщо ж вагітну турбує що-небудь або результат аналізу незадовільний, то здачу цього аналізу призначають частіше. Причому здається не тільки її загальний аналіз, але і розгорнутий - по Нечипоренко. А в деяких випадках призначають збирати сечу протягом доби для проведення так званого добового аналізу сечі.

Що перевіряють? Звичайно, роботу нирок. Цей орган в жіночому організмі під час стану вагітності в буквальному сенсі слова працює за двох і на знос. Крім того, аналіз дозволяє виявити пізній токсикоз вагітних - гестоз, дуже небезпечну патологію.

Здаючи аналіз сечі, важливо правильно підготуватися (правильно підмитися), зібрати її (бажано в стерильний контейнер або чисту скляну баночку) і довести до лабораторії (протягом 2 годин). Про цих тонкощах детальніше можна дізнатися у гінеколога.

Скринінг

Крім того, що вагітна здає аналізи під час вагітності, їй призначається скринінг - ультразвукове дослідження + аналізи крові (про них ми писали вище), які необхідні для спостереження за розвитком плоду, оцінки його стану.

Планове УЗД в обов'язковому порядку проводиться на терміні 10-12 і 22-24 тижні. Третій скринінг проводиться у випадках необхідності на 36 тижні.

Якщо УЗД показує які-небудь відхилення від норми, то вагітній призначають повторні обстеження через деякий час (після проведення лікування при необхідності). На підставі результатів УЗД (наявності чи відсутності маркерів хромосомних патологій), а також результатів декількох аналізів та віку жінки, лікар розраховує для неї індивідуальний ризик народження дитини з відхиленнями. Але навіть якщо ризик високий - це зовсім необов'язково, що дитина народиться хворою. У таких випадках жінку направляють на консультацію до генетика, а той у свою чергу може рекомендувати інвазивну пренатальну діагностику (амніоцентез - аналіз навколоплідних вод або кордоцентез - аналіз плаценти). Вона дасть точну відповідь на питання - чи здорова дитина. Але потрібно враховувати й те, що ці процедури можуть стати провокаторами викидня. І перш ніж погоджуватися на них - потрібно гарненько разом з лікарем зважити всі за і проти.

Крім перерахованих аналізів та скринінгу, вагітної пропонуються і інші обстеження. Які аналізи потрібно здати при вагітності додатково також розповість ваш гінеколог.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua