← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аналізи вагітних

версія для друку

Обстеження і аналізи для вагітниханалізи вагітнихПід час вагітності майбутня мама, і малюк знаходяться під пильним наглядом фахівців. Складеної ними програмою досліджень вам належить слідувати з місяця в місяць.

Перша зустріч з лікарем, який буде вести вашу вагітність, повинна відбутися протягом перших 12 тижнів, адже чим раніше ви почнете займатися собою, тим меншим буде ризик, що які-небудь неприємні події завадять перебігу процесу. Щоб розвіяти свої сумніви щодо того, чи настала вагітність, ви можете здати аналіз сечі. Для цього зберіть 10-20 мл самої концентрованої ранкової сечі і здайте в спеціальну лабораторію.

При першому знайомстві лікарю важливо з'ясувати, чи немає у вас проблем, які могли б ускладнити розвиток вагітності. Для цього вас попросять розповісти і про становлення менструацій ( якщо вони почалися пізно і приходили нерегулярно, можна припустити недолік жіночих гормонів, що в деяких випадках загрожує невиношуванням вагітності ), про хвороби, операції, які ви перенесли і які можуть вплинути на перебіг вагітності і пологів. Потім лікар з'ясує, чи були у вас венеричні або гінекологічні хвороби ( ерозія шийки матки, запалення придатків, кіста яєчників, міома матки ), як ви лікувалися і як відчуваєте себе зараз.

Зазвичай задається питання про вік і здоров'я батька майбутньої дитини. Якщо йому більше 50 років, варто провести дослідження, щоб виключити можливі вади розвитку малюка. Лікар повинен знати, не страждає майбутній тато серйозними хронічними хворобами або захворюваннями, що передаються статевим шляхом ( наприклад, сифілісом, гонореєю, статевим герпесом, хламідіоз ).

Наступне питання звернений до тих жінок, у кого ця вагітність не перша. Лікарю важливо знати, як протікали попередні історії і чим вони закінчилися: якщо пологами, то на якому терміні, якщо були ускладнення, то які. Корисними стають дані про зріст, вагу і полі дитини при народженні, про те, як він росте і розвивається зараз. Якщо вагітність закінчилася самовільним викиднем, то на якому терміні і яким чином, якщо штучним абортом - то коли саме, чи були ускладнення після нього ( повторна операція, запалення матки або придатків ).Огляд під час вагітності

Під час першої консультації вас повинні зважити, виміряти ваш зріст, зовнішні розміри тазу і тиск на обох руках. Потім лікар проведе обстеження, яке включає зовнішній огляд ( важливий тип статури і оволосіння, форма молочних залоз і сосків ) і огляд на кріслі. Важливо визначити, в якому стані знаходяться стінки піхви і шийки матки, взяти мазок для дослідження виділень піхви ( щоб виключити гонорею, трихомонадний кольпіт і молочницю ) і вміст цервікального каналу ( так з'ясовують, чи немає у жінки інфекцій, що передаються статевим шляхом ). Крім того, щоб визначити, на якому терміні вагітності ви знаходитесь, лікар повинен досліджувати розміри матки і обчислити можливу дату пологів, виходячи з 1-го дня останньої менструації.Аналізи крові, сечі вагітних

аналізи вагітнихЩоб більше дізнатися про те, як ви відчуваєте себе зараз, лікар призначить вам серію обов'язкових досліджень.

Клінічний аналіз крові вагітних - його беруть з пальця вранці. Перед виходом з дому ви можете дозволити собі легкий сніданок, головне - не їсти жирного. Цей аналіз призначається під час першого візиту в консультацію, а потім на 20-й і 30-й тижнях вагітності.

Аналіз сечі вагітних - він здається перед кожним відвідуванням лікаря. Це дослідження допомагає виявити безліч відхилень в перебігу вагітності. По-перше, в сечі може з'явитися ацетон, він виникає блювання під час токсикозу і говорить про порушення роботи печінки. Друга небезпека - цукор у сечі, в цьому випадку вам призначати дослідження, які допоможуть виключити діабет. По-третє, у 2-й половині вагітності в сечі може з'явитися білок, а в поєднанні з підвищеним тиском і набряками все це говорить про нефропатії ( гестозу вагітних ). У той же час зміни в аналізі сечі вагітної можуть вказувати і на хвороби нирок.

  • Як правильно зібрати вагітної сечу на аналіз?

Вранці ви повинні підмитися, закрити ватним тампоном вхід у піхву і зібрати середню порцію сечі.

Аналіз на Rh-фактор, групу крові вагітних береться з ліктьової вени один раз. Якщо у вас Rh-негативний тип крові, а в чоловіка - позитивний, то кожен місяць вам потрібно буде досліджувати кров на Rh-антитіла.

Аналіз крові вагітних на реакцію Вассермана ( RW ), щоб виключити сифіліс. Кров беруть вранці з відня, краще здавати її натщесерце. Обстеження проводиться тричі: при першому відвідуванні, на 30-му тижні перед пологами.

Аналіз вагітних на ВІЛ-інфекцію - кров беруть з ліктьової вени, краще натщесерце. Дослідження проводиться 2 рази - при першому відвідуванні та на 30-му тижні вагітності.

Аналіз крові вагітних на HBS-антиген - її беруть з ліктьової вени один раз, при першому відвідуванні лікаря для визначення вірусного гепатиту В.

УЗ-сканування вагітних. Обстеження проводять 3 рази: на термін до 15 тижнів, на 18-24 тижня, на 32-34 тижні.Обстеження вагітних

Під час ваших зустрічей лікар оцінює результати аналізу сечі, загальний стан, зважує вас, визначаючи надбавку у вазі вагітної. Потім вимірює тиск на обох руках, після 14 тижнів - висоту дна матки і окружність живота, а з 18-20-го тижня вислуховує серцебиття дитини, з'ясовує, чи немає у вас набряків. До 30-му тижні вам потрібно пройти повторне обстеження у фахівців. Після цього лікар оформить вам декретну відпустку, видасть лікарняний лист, обмінну карту і родової сертифікат. Після 30-го тижня вагітності лікарі порадять вам зайнятися підготовкою до пологів.Обстеження вагітних в особливих випадках

  • Кардіолог ( при захворюваннях серця ).
  • Уролог і нефролог ( проблеми з нирками ).
  • Гастроентеролог ( якщо є хвороби шлунково-кишкового тракту ).
  • Ендокринолог ( при підозрі на цукровий діабет, захворювання щитовидної залози ).
  • Медичний генетик. Відвідати його рекомендується тим, у кого в роду були спадкові хвороби, або якщо майбутній мамі більше 35 років. Він може призначити пацієнтці уточнюючі дослідження.

На 8-11-й тижня вагітності через шийку матки беруть ворсинки хоріона ( майбутньої плаценти ), вивчивши які можна спрогнозувати хромосомні та генетичні хвороби. Інший метод дослідження - амніоцентез в 17-20 тижнів. Дослідивши навколоплідні води, можна визначити хромосомний набір, стать дитини, зробити аналіз ДНК, визначити вміст альфа-фетопротеїну, який підвищується, якщо в розвитку дитини є вади.Додаткові аналізи та обстеження вагітних

аналізи вагітнихДобовий аналіз сечі вагітних на 17 КС - ( так позначають продукти розпаду андрогенів, чоловічих гормонів, які заважають росту та розвитку малюка ). Протягом доби жінка збирає сечу в 3-х літрову банку ( перша ранкова сеча виливається, а останній стає ранкова порція наступного дня ). Потім вимірюється загальна кількість виділеної за добу сечі, ця цифра вписується в направлення лікаря, і 100 мл отриманого аналізу здається в лабораторію. Перед тим як зібрати цей аналіз, лікарі радять вагітної не хвилюватися ( стрес збільшує викид гормонів ) і не є фарбувальні продукти ( буряк, цитрусові, гречану крупу ).

Аналіз сечі вагітних на ХГ ( хоріонічний гонадропин кількісний ) збирається 2 рази в тиждень в період між 5-6-й і 11-12-й тижнями вагітності. Його призначають, якщо з'являється загроза переривання вагітності, щоб правильно вибрати курс терапії. Для цього потрібно здати в лабораторію 50 мл ранкової сечі.

Аналіз гормонів в крові беременой ( естріолу, кортизолу та тестостерону ) - кров береться вранці з ліктьової вени. Перед візитом в консультацію ви можете випити солодкого чаю.

Аналіз сечі вагітних за Нечипоренком - для дослідження стану нирок, наприклад при пієлонефриті. Під мікроскопом підраховують кількість лейкоцитів, еритроцитів у 1 мл сечі.

Проба Земницкого необхідна для того, щоб вивчити, чи справляються нирки з об'ємом рідини, що надходить в організм протягом дня.

  • Як зібрати аналіз: протягом доби вагітна жінка збирає сечу кожні три години ( з 9 ранку до 6 ранку наступного дня ) і кожен раз в окремий посуд.

Гемостазіограма - дослідження здатності згортання крові вагітної. Кров здають вранці з ліктьової вени. Перед тим як відправитися в лабораторію, обов'язково випийте солодкого чаю.

При підозрі на цукровий діабет ( якщо в аналізі сечі вагітної є цукор ):

  • дослідження на наявність ацетону в сечі вагітних;
  • аналіз крові на цукор - кров беруть у вагітної з ліктьової вени вранці натщесерце.

Перший забір крові з вени роблять вранці на тощак, потім жінці пропонують випити склянку води з 50 або 100 г цукру. Далі з півгодинними інтервалами протягом 3 годин у неї визначають рівень цукру в крові і складають криву. Вона демонструє вироблення інсуліну підшлункової залози, яка знижується при цукровому діабеті.

ЕКГ ( електрокардіограма ). Робиться для дослідження серця при багатьох захворюваннях, у тому числі при гестозу вагітної.

Кардіомоніторний контроль - його призначають після 28-го тижня вагітності для дослідження стану малюка і збудливості матки.

Рентгенопельвіометрію призначають жінкам з вузьким тазом після 38-го тижня вагітності для того, щоб визначитися, яким саме чином малюк з'явиться на світ: природним шляхом або за допомогою кесарева розтину. Для цього фахівець робить знімок кісток тазу мами разом з кістками голівки дитини. Комп'ютер вимірює розміри всіх площин таза, розміри голівки малюка і моделює ситуацію пологів.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua