← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Епідуральна анестезія

версія для друку

Епідуральна анестезія при пологах


Знеболювання пологів епідуральної анестезією


епідуральна анестезіяЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ є найбільш популярним на сьогоднішній день методом знеболювання пологів. Анестетик ( препарат, що блокує чутливість ) вводять в простір під твердою мозковою оболонкою спинного мозку. При цьому «відрізають» больові сигнали, що йдуть від матки до головного мозку.

Найчастіше при епідуральної анестезії в місце проколу ( на рівні 3-4-го хребця поперекового відділу ) вводять спочатку голку, а за нею м'яку гнучку трубочку - катетер, по якому в разі необхідності можна додавати ліки, голку виймають.

Препарати для епідуральної анестезії

Для епідуральної анестезії застосовуються препарати, добре знайомі вам по стоматологічній практиці: лідокаїн, новокаїн та їх похідні. Ці ліки не проникають через плацентарний бар'єр, отже, не повинні впливати на дитину. І саме це вважається, як не дивно, головним недоліком «эпидуралки».

Головний недолік епідуральної анестезії

Справа в тому, що малюкові, як і мамі, потрібно знеболювання під час пологів. Але, на відміну від породіллі, організм дитини не вміє самостійно виробляти ендорфіни - під час пологів він отримує необхідні речовини від матері. Так відбувається, коли породілля застосовує фізіологічні методи знеболювання або отримує медикаментозну допомогу. Навіть якщо жінка ніяк не обезболена, у відповідь на больовий імпульс в головному мозку постійно виділяється невелика кількість ендорфінів.

А під час застосування епідуральної анестезії головний мозок породіллі «не знає» про те, що їй боляче. Адже анестетики не знеболюють, а лише блокують передачу сигналу. Раз так - виділення ендорфінів не відбувається. Виходить, що мамі ми допомагаємо, а її дитині - ні.

Встановлено, що діти, мами яких отримали епідуральну анестезію, гірше адаптуються після пологів. Такі діти менше сплять, більше плачуть, пізніше беруть груди і гірше набирають вагу.

А як себе відчуває майбутня мама? Жінка лежить, так як в більшості випадків на час дії анестезії втрачає можливість управління нижньою половиною тіла. З цього моменту поруч з породіллею повинен невідлучно перебувати анестезіолог, контролює його стан. Важливо, щоб до моменту потуг жінка могла «працювати» сама, тому дія препарату повинно закінчитися. У цьому випадку про вільному поводженні в пологах можна забути. Психоемоційний контакт з малюком теж втрачається, і поки невідомо, наскільки гостро він це відчуває.

Застосування епідуральної анестезії

Як і у випадку з наркотичними анальгетиками, є ряд ситуацій, в яких епідуральна анестезія - єдине правильне рішення. Так, цей вид аналгезії застосовують при лікуванні дискоординації пологової діяльності - патології, при яких матка скорочується болісно і безсимптомно, а динаміка пологової діяльності, розкриття шийки матки - відсутня.

Епідуральну анестезію використовують для штучного підтримання нормального рівня артеріального тиску в пологах у жінок, які страждають різними формами артеріальної гіпертензії. Також цей метод використовується у випадку, коли необхідно виключити потужний період. Жінкам з патологією сітківки ока, вадами серця і судин не рекомендують сильно тужитися, в цьому випадку епідуральну анестезію продовжують майже до народження малюка.

Ускладнення епідуральної анестезії

До типових ускладнень епідуральної анестезії відносять головні болі, пов'язані із зміною внутрішньочерепного тиску, болі в спині, різні неврологічні порушення, наприклад освіту спинно-мозкових гриж у місці введення катетера в ранньому і пізньому післяпологовому періоді.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua