← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ангіна при вагітності

Ангіна у вагітної жінки

Ангіна на ранніх термінах вагітностіАнгіна при вагітності - явище не рідкісне. Як її лікувати і обов'язково звертатися до лікаря? Може це захворювання негативно позначитися на здоров'ї плоду? Поговоримо на ці теми.

Але почнемо з симптоматики і шляхів зараження. Ангіна під час вагітності, як і поза її, проявляється сильним болем у горлі, печінням, підвищенням температури тіла. Лікар при огляді бачить збільшені мигдалини і гнійники на них. Також можуть запалюватися лімфатичні вузли (біля вуха і під нижньою щелепою).

Передається інфекція від людини до людини. Тобто не варто думати, що застуда при вагітності і тим більше - таке серйозне захворювання, як ангіна, це наслідок переохолодження. Так, воно може сприяти швидкому розвитку захворювання, але для цього потрібен і безпосередньо мікроб. А їм у даному випадку є стрептокок і (або) стафілокок.

Чи небезпечна ангіна при вагітності для жінки і дитини? Так, безсумнівно, якщо не провести правильне і своєчасне лікування. І воно полягає в прийомі антибіотиків. Ніякими іншими засобами раніше згадані хвороботворні мікроорганізми в короткі терміни не прибрати. Якщо ж вони залишаться в організмі, є велика ймовірність ураження ними серця, нирок і суглобів.

Для дитини найбільш небезпечна ангіна на ранніх термінах вагітності, так як його ще не оберігає від інфекцій плацента. Але навіть якщо мати перенесе дане захворювання, зовсім не факт, що воно вплине якимось чином на дитину. Однак важка ангіна у першому триместрі вагітності є показанням до уважного обстеження на 12-13 тижні, коли обов'язково виконується ультразвукове дослідження.

Дуже важливо не переплутати дане захворювання, має бактеріальну природу, з вірусним. Якщо мигдалини вражені яким-небудь вірусом, наприклад, герпесу, то антибіотики навряд чи допоможуть. Тоді як гнійна ангіна при вагітності лікується саме ними. Що ж стосується різних народних «примочок», то вони малоефективні. Прогрівання можуть призвести до ще більш швидкому розмноженню бактерій. А полоскання можуть лише трохи знизити болючі відчуття - це не лікування ангіни при вагітності. Хоча різні протимікробні льодяники, полоскання содою, ромашкою, шавлією та іншими відомими засобами не заборонені.

Як ми вже писали раніше, без антибіотиків не обійтися. Найчастіше призначають майбутнім мамам «Амоксиклав», до складу якого входить амоксицилін. Він найбільш безпечний на будь-яких термінах гестації. Призначають його приймати зазвичай протягом одного тижня. Зменшувати курс, призначений лікарем, не можна, так як хвороботворний збудник може бути в такому випадку не повністю знищений. Питання як лікувати ангіну при вагітності правильно - дуже важливий. Цим повинен займатися досвідчений отоларинголог.

При прийомі антибіотиків зазвичай вже протягом 1-2 днів спостерігається помітне поліпшення. Протягом цього часу організму виявляється симптоматична допомога. Так, ангіна з температурою при вагітності лікується жарознижувальними засобами. Майбутнім мамам можна «Парацетамол» та «Ібупрофен». При температурі нижче 38,5 градусів краще обійтися рясним теплим питтям.

Щоб ангіна при вагітності наслідки не мала, її потрібно швидше вилікувати. Але іноді антибіотики не допомагають ні на другий, ні на четвертий день прийому. Причини тут можуть бути дві. Або мікроб «байдужий» до даного лікарського засобу, тоді потрібно знайти більш ефективне, а це можна зробити, склавши спеціальний мазок (посів), або причиною захворювання є вірус. А віруси антибіотиків не бояться.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua