← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність та антибіотики

версія для друку

Антибіотики під час вагітностіВагітність антибіотики Антибіотик вагітноїАнтибіотик ( від анти - проти і грецький bios - життя ) - речовини біологічного походження, що синтезуються мікроорганізмами і вбивають ріст бактерій та інших мікробів.

Зазвичай лікарі акушери-гінекологи радять під час вагітності приймати якомога менше ліків. Адже багато з них можуть проникати через плаценту в організм малюка і впливати на його ріст і розвиток. Але трапляються ситуації, коли прийом ліків, зокрема антибіотиків, необхідний. І тут у майбутньої мами виникає багато питань. Приймати антибіотики чи ні? І якщо брати, то як довго та в якій дозуванні? Які побічні ефекти можливі при прийомі антибіотика у вагітної?Вагітність: як вибрати антибіотик?

Для того щоб не нашкодити майбутній дитині, антибіотик вагітній жінці повинен призначати тільки лікар. Він вибере найбільш ефективний препарат, обов'язково враховуючи його вплив на дитину.

Зазвичай кожен антибіотик вибірково діє тільки на визначені види мікробів. У зв'язку з цим розрізняють антибіотики з широким і вузьким спектром дії. Перші пригнічують різноманітних мікробів, другі - лише мікробів якої-небудь однієї групи. Традиційно антибактеріальні препарати діляться на природні ( власне антибіотики, наприклад Пеніцилін ), напівсинтетичні ( наприклад, Амоксицилін або Цефазолін ) і синтетичні ( наприклад, сульфаніламіди, нітрофурани ).

Для того щоб вибрати найбільш ефективний антибіотик, попередньо виділяють збудник захворювання і визначають його чутливість до того чи іншого препарату. Якщо з якоїсь причини проведення цього дослідження неможливо, використовують антибіотики широкого спектру.

Дозування антибіотика під час вагітності практично нічим не відрізняється від звичайної. Ні в якому разі не можна самостійно зменшувати дозу ліків, що іноді роблять деякі жінки, боячись нашкодити майбутньому маляті. Адже доза антибіотика розрахована таким чином, щоб максимально придушити розмноження мікробів, в іншому випадку він просто неефективний.

Не надають шкідливої дії на організм вагітної жінки і плоду антибіотики пеніцилінового ряду ( наприклад, Оксацилін, Ампіцилін ), цефалоспорини ( наприклад, Цефазолін ) і деякі макроліди ( наприклад, Еритроміцин, Азитроміцин ). Їх фахівці віддають перевагу іншим при лікуванні інфекційних процесів у вагітних.

Антибіотики ефективні тільки при бактеріальних інфекційних захворюваннях. У всіх інших випадках вони не тільки безпечні, але й шкідливі.

Антибіотики не допоможуть вагітної при:
  • грипі, гострих респіраторно-вірусних інфекціях ( ці захворювання викликають віруси, проти яких антибіотики безсилі );
  • підвищеній температурі ( антибіотики не мають жарознижувальну, ні знеболюючим ефектом );
  • запальних процесах ( антибіотики не є протизапальним засобом );
  • кашлі, якщо кашель є наслідком вірусної інфекції, алергії, бронхіальної астми, підвищеної чутливості бронхів до подразників зовнішнього середовища і т.п. ( антибіотики застосовують тільки в тих рідкісних випадках, коли кашель викликаний дією мікроорганізмів );
  • розлад кишечника.


На що впливає антибіотик при вагітності

Як же впливають антибіотики на плід? Численні дослідження встановили, що ці препарати не впливають на генетичний ( спадковий ) апарат і не викликають розвитку вроджених вад. Однак деякі групи антибіотиків можуть надавати так званий эмбриотоксический ефект: порушувати функцію нирок, закладку зубів, вражати слуховий нерв та ін.

Найбільш несприятливо вплив антибіотиків в першому триместрі вагітності, коли йде закладка всіх органів і систем дитини. Тому, якщо можливо, лікування антибіотиками переноситься на 2-й триместр вагітності. Якщо ж такої можливості немає ( тобто коли лікування необхідно терміново ), лікар призначає найменш токсичні антибіотики і суворо контролює стан майбутньої мами і малюка.

У другій половині вагітності набір антибіотиків, які може приймати жінка, істотно розширюється. Але і в цей період ліки може призначати тільки лікар.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua