← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Аквааеробіка для вагітних

версія для друку

Аквааеробіка і плавання для вагітнихБагато майбутні матусі цікавляться, наскільки активно їм можна займатися плаванням та аквааеробікою.

аквааеробіка для вагітнихВсім відомо, що недолік руху сильно погіршує самопочуття і настрій. У період вагітності організм жінки працює за двох, це особливо помітно. Вам зараз необхідно багато рухатися.

Плавання і аквааеробіка - найбільш прийнятна альтернатива активного фітнесу, з яким жінці мимоволі довелося розпрощатися, коли вона завагітніла. За допомогою плавання можна досягти вражаючих результатів. Адже ви одночасно задіюєте основні групи м'язів, і організм отримує хорошу навантаження.

Займаючись спеціальними вправами у воді, ви навантажуєте окремі частини тіла - ноги, руки, прес, сідниці. Займаючись аквааеробікою, вагітна жінка не тільки знаходиться в прекрасній формі, але і доставляє собі масу задоволення, а також готує організм до майбутніх пологів.Аквааеробіка проти зайвої ваги у вагітної

Лікарі часто рекомендують заняття плаванням та аквааеробікою вагітним по самій тривіальної причини - коли вони набирають занадто багато зайвих кілограмів. Вода зменшує вагу тіла, і ви відчуваєте себе в ній так само легко і вільно, як до вагітності. Завдяки цьому під час вправ у воді суглоби і зв'язки надійно захищені від надмірних навантажень. Саме амортизуючі властивості води роблять вправи аквааеробікою такими приємними.

Під час вагітності, як відомо, відбувається потужна гормональна перебудова організму. Часто вона викликає у вагітних жінок нервове напруження і різні страхи. Вони не дають спокою і не сприяють розслабленню, змушуючи постійно тримати м'язи в тонусі.

Всі ці неприємності відмінно знімає вода, яка володіє потужним релаксуючим ефектом. Багато майбутні матусі після занять в басейні кажуть, що вони придбали заряд бадьорості, а виконувати вправи їм було дуже легко і радісно.Перевернемся, малюк?

аквааеробіка для вагітнихПід час плавання, у момент затримки дихання, вдихів і видихів у воду відбувається таке сильне насичення організму киснем, що серце починає активніше працювати, а м'язи працюють в повну силу. Завдяки чому живильні речовини краще засвоюються. І це ще не все: зникає венозний застій, а м'язи стають еластичними і пружними.

Аеробні та силові вправи у воді допоможуть вагітним зберегти гарну фігуру. Адже під час занять зайві калорії спалюються. Шкіра стає більш еластичною і пружною завдяки массирующему ефекту води. Занурюючись у воду, плаваючи, пірнаючи, вправляючись, ви відпочиваєте від земного тяжіння. Знижується навантаження на внутрішні органи і хребет, який найбільше потерпає під час вагітності від багаторазово зрослої навантаження.

Але, мабуть, найважливіший ефект від занять аквааеробікою і плаванням - це те, що ви навчитеся виконувати спеціальні вправи на затримку дихання у воді. Занурення майбутньої матусі під воду, вдих при выныривании, а потім видих у воду - все це відмінний тренінг для вас і дитини перед пологами.

А вправи на затримку дихання допоможуть мамі у другому періоді пологів легше перенести потуги, під час яких їй доведеться затримувати дихання.

Якщо малюк неправильно розташовується в матці ( сідничне передлежання ), спеціальні вправи і пірнання допоможуть йому перекинутися навіть на пізніх термінах вагітності. Тому багато лікарів радять вагітним з такими проблемами відвідувати заняття з аквааеробіки.

Акушери одностайні в думці, що ті жінки, які плавали під час вагітності, народжують набагато легше, тому що дитина правильно йде по родових шляхах. А звиклі до м'яким руху у воді, до правильному диханню, жінки - амфібії підсвідомо вірно рухаються, дихають під час пологів.Аквааеробіка для вагітних: коли можна?

аквааеробіка для вагітнихІнструктори з аквааеробіки для вагітних вважають, що такі заняття можна проводити на будь-якому терміні вагітності. Але їх активність залежить від самопочуття жінки, медичних показань, від характеру матусі та її власного бажання займатися.

Під час першого триместру відбувається прикріплення навколоплідного яйця до матці, і в цей момент деякі жінки уникають активних занять, якщо для цього є показання. А інші, навпаки, займаються в повну силу, тому що бояться погладшати надалі.

З другого триместру, самого «спокійного», жінки займаються дуже інтенсивно.

А в третьому триместрі лікарі рекомендують приділити увагу дихальним вправам і спокійного плавання.

Як виглядає стандартне заняття з аквааеробіки для вагітних? Воно триває одну годину і складається з чотирьох частин: розминки, аквафітнесу, вправ на дихання і розтяжки.

Під час розминки жінки плавають від бортика до бортика. Потім надягають спеціальні пристосування, які утримують їх на плаву, і починають рухи рук і ніг - з повною амплітудою. Це необхідно для того, щоб відчути свої м'язи і зрозуміти, який темп вам під силу сьогодні.

Друга частина занять - аквафітнес. У нього входять вправи на ходьбу в басейні. Вагітні ходять, піднімаючи ноги і обертаючи руками. Темп ходьби встановлюється індивідуально: адже кожна жінка відчуває опір води по-своєму.

Потім йдуть вправи на зміцнення стегон: різні присідання, обертання ногами, підйом і опускання ніг у різному ритмі і темпі.

Вправи на зміцнення м'язів спини і преса проходять в основному біля бортика басейну. Вхопившись за нього руками і повернувшись спиною або обличчям до бортика, жінки піднімають ноги під різним кутом, обертають ногами, повертають їх вправо і вліво.

У комплекс вправ для м'язів тазового дна входять спеціальні рухи сідницями, стегнами і ногами. Чому для вагітних так необхідні вправи на зміцнення саме цих м'язів? Тазове дно - сплетіння м'язів, що підтримують кишечник, сечовий міхур і матку. При вагітності м'язи в силу фізіології слабшають і розтягуються, що призводить до нетримання сечі. Краще заздалегідь подбати про їх зміцнення. У воді вправи для тазового дна проходять легко і без напруги.

Всі вправи на дихання спрямовані на те, щоб вагітна жінка могла відмінно оволодіти своїм диханням до моменту пологів.

Вони часто входять у розминку, аквааеробіку або виділяються в окремий третій етап. Це всілякі вдихи і виходь у воду з затримкою дихання на різний рахунок. Під час плавання жінки можуть робити глибокий вдих плисти, повільно видихаючи у воду. Або таке забавне вправу, як хоровод у воді, коли жінки, взявшись за руки, з бавовни присідають у воду з головою, через одну.

Мабуть, саме незвичайне вправа на затримку дихання називається «родовий канал». Воно виконується тими вагітними, які вже відвідали кілька занять. Майбутні матусі вибудовуються в ланцюжок і широко розставляють ноги. Одна з мам пірнає і пропливає між ними.

Заключна частина занять з аквааеробіки для вагітної- вправи на розтяжку, під час яких пульс і дихання майбутніх матусь приходять в норму, а м'язи розслабляються.

Іноді побудова занять залежить від температури води. Якщо вода відносно прохолодна ( близько 25 градусів ), інструктори дають більше аеробного навантаження в поєднанні з дихальною технікою, щоб можна було більше рухатися і не застудитися. В основному це плавання кролем, брасом з затримкою дихання під водою і з видихом у воду.Аквааеробіка для вагітних без проблем

аквааеробіка для вагітнихПід час занять аквааеробікою вагітні можуть зіткнутися з деякими проблемами.

По-перше, це хлорована вода. Якщо є хоча б мінімальний ризик алергії, варто пошукати альтернативні басейни, наприклад московський басейн «Атлант» з морською водою.

По-друге, деякі вагітні, бачачи, як активно тренуються «старички», хочуть відразу ж включитися в роботу і переоцінюють свої сили.

Які ж правила аквааеробіки для вагітних?
  • В тренувальний процес слід поступово включатися і розмірено, раз за разом освоюючи все нові вправи, поступово прискорюючи темп дихальних вправ.
  • Починати заняття аквааеробікою можна з одного разу в тиждень і поступово переходити на два рази. Але бажано, щоб ці відвідини стали постійними.
  • Деякі жінки, відчуваючи дискомфорт, наприклад, якщо вони замерзли або втомилися, продовжують залишатися у воді. Цього робити не варто. При найменшій незручності відразу ж виходьте з басейну і відпочиньте.
  • Не варто починати заняття аквааеробікою, поки не пройшов хоча б годину після того, як ви поїли. І не наїдайтеся відразу після занять. Можна перекусити зеленим яблуком, бананом або випити склянку кефіру.
  • Деякі вправи викликають відверті страхи у новачків, наприклад перекиди у воді або вправа «родовий канал». Але варто хоча б раз спробувати - і всі страхи миттю зникнуть.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua