← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Асфіксія новонароджених

Асфіксія у новонароджених дітей

Асфіксія плоду і новонародженогоАсфіксія новонароджених - звучить, як вирок: страшний, навідний жах. Дивишся на тільки що з'явилося на світ дитину і думаєш, який же цей крихітний чоловічок і беззахисний. І бачиш, як це маленьке тільце бореться за своє життя, за право існування на цій планеті.

Так, асфіксія новонароджених наслідки нерідко має трагічні. Однак за правильної та швидкої медичної допомоги, кваліфікованому лікуванні, догляді за новонародженим і пильної уваги до його здоров'ю в подальшому, можливо повне відновлення організму.

Що таке асфіксія і причини її виникнення

Асфіксія - це порушення роботи дихальної системи, внаслідок якої у дитини виникає кисневе голодування. Ця патологія буває двох видів: первинна, яка виникає при народженні, і вторинна - та, що проявляється в перші хвилини-години життя дитини.

Причин виникнення патології - предостатньо. Виникає гіпоксія у новонароджених (це інше назви асфіксії) з-за наявною в організмі матері інфекції. Утруднення дихання новонародженого відбувається унаслідок закупорки дихальних шляхів слизом, і раннього відходження навколоплідних вод, внаслідок яких зазначається кисневе голодування. Також асфіксія плоду і новонародженого може бути пов'язана з серйозними захворюваннями мами (діабет, проблеми з серцем, печінкою, респіраторні захворювання). Серед причин також зазначається мамин пізній токсикоз (гестоз, преэкламсия), важкі і тривалі пологи, відшарування або порушення цілісності плаценти, обвиття пуповиною, переношена вагітність або навпаки раннє вилиття навколоплідних вод і недоношена вагітність, прийом в останні дні вагітності деяких лікарських препаратів у великих дозах.

Як бачите, причин - предостатньо. Така патологія, як асфіксія плоду і новонароджених (що особливо лякає) - сьогодні не рідкість. Саме тому жінка, перебуваючи в стані вагітності, повинна дуже уважно стежити за своїм станом і в разі найменшого нездужання звертатися до лікарів. Самолікування або хвороба, що протікає без втручання кваліфікованого лікаря, може привести до серйозного результату і не завжди приємного вирішення виниклої проблеми.

Якщо поставлений діагноз - асфіксія

Неважливо, яка причина асфіксії, організм новонародженого тут же реагує на цю патологію і зараз перебудовується. Порушується центральна нервова система, відбувається збій у роботі мозку, обмінні процеси припиняються. Страждає і серце, і печінка, і нирки, і мозок. Згущення крові призводить до погіршення роботи серцевого м'яза. Подібні збої в роботі внутрішніх органів можуть спричинити набряк, крововиливи в тканинах.

Ступінь асфіксії оцінюють за шкалою Апгар. В залежності від того, як зроблено перший вдих дитини, яке подих в першу хвилину життя, колір шкірних покривів і який крик у нього (слабкий або дзвінкий гучний) медиками виставляються бали. Кожен бал відповідає певній оцінці ступеня тяжкості асфіксії.

Сприятливий результат асфіксії багато в чому залежить від того, наскільки правильно було проведено лікування та реабілітація. Також впливає тривалість кисневого голодування. Такі дітки відразу ж після народження потребують реанімації. Реанімаційна робота починається прямо в пологовому залі. За допомогою спеціальних відсмоктувачів дихальні шляхи малюка звільняються від слизу, перерізається пуповина, дитина обігрівається. Якщо дихання не відновлюється, новонародженого підключають до апарату штучного дихання. Вентиляція легенів відбувається до тих пір, поки шкіра не придбає природний рожевий колір, а дихання не стане рівним (частота серцевих скорочень не менше 100 за хвилину). Якщо протягом 20 хв самостійне дихання не відновлюється, немовля не зробив жодного вдиху, реанімація безглузда. У здорової дитини з'являється самостійне дихання не пізніше 1 хвилини з часу пологів.

У багатьох дітей, які перенесли асфіксію, спостерігається судорожний синдром, підвищена збудливість, рухові порушення, підвищений внутрішньочерепний тиск.

Догляд за дитиною, перенесли асфіксію

Враховуючи той факт, що у немовляти при асфіксії порушується робота ЦНС, необхідно чітко виконувати всі призначення лікаря. Важливий для дитини догляд. Повний спокій і пильну увагу. Зазвичай дітей з асфіксією поміщають в кувез або намет, в яку подається кисень.

Після виписки із стаціонару дитини потрібно регулярно показувати невропатолога і педіатра. Подальше лікування, реабілітація залежать тільки від поставлених діагнозів (якщо вони є) та симптоматики. При легкому ступені асфіксії порушень в організмі дитини може й не бути. І в такому випадку родині треба просто спокійно жити. У більшості таких діток навіть протипоказань до планової вакцинації немає.

Пам'ятайте, що якщо асфіксія мала згубний вплив на дитину, це буде видно вже в перші дні після народження.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua