← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Базальна температура при овуляції

Вимірювання базальної температури при овуляції

Вимірювання базальної температури БТ при овуляціїБазальна температура при овуляції - це досить чіткий критерій її визначення, часто використовуваний жінками, що бажають завагітніти або навпаки намагаються відстежити «небезпечний» період у цілях контрацепції. Як правильно робити вимірювання, в які дні і що означають показання читайте в нашому матеріалі.

Як відомо, завагітніти можна тільки в середині циклу, але для отримання достовірних даних, щоб уникнути помилок, потрібно проводити не тільки вимірювання базальної температури при овуляції, але і в інші дні циклу. В ідеалі, з першого ж дня менструального циклу, максимум з 5-го дня, навіть якщо місячні тривають.

Правила вимірювань

1. Час. Це обов'язково ранкові години, причому перед вимірюванням повинні бути не менше 5-6 годин спокійного сну. Щодня вимірювання проводяться приблизно в один і той же час.

2. Термометр. Можна використовувати як ртутний, так і електронний. Ртутний вважається більш точним. При цьому базальна температура під час овуляції і в інші дні циклу вимірюється ним протягом 5 хвилин, тоді як більш технологічний градусник - електронний показує результат вже через 30-60 секунд.

3. Місце вимірювання. Визначити овуляцію по базальній температурі найточніше можна в прямій кишці. Інші варіанти - у піхві або під язиком. Але щодня потрібно вимірювати саме у обраному місці. Діставати градусник потрібно за його кінчик (верхню частину), щоб випадково не змінити результат своїм дотиком.

4. Мінімальна фізична активність. Щоб отримати достовірний результат, ви повинні мати мінімальну фізичну активність до вимірювання. А це значить - навіть невелике навантаження у вигляді струшування градусника небажана. Зробіть це ввечері. Також ви не повинні вставати перед виміром, а це значить, що градусник повинен знаходитися від вас на близькій відстані.

Трактуємо дані

Дуже важливо вміти правильно скласти графік базальної температури при овуляції, вірно записати всі значення, інакше сенс всієї процедури зникає. До виходу яйцеклітини з яєчника термометр буде показувати низькі температури - 36,6-36,9. В середині циклу ви помітите ще невелике зниження. Скажімо, кілька днів поспіль градусник показував 36,8 градусів, а сьогодні показав 36,6 - ось яка базальна температура (БТ) при овуляції, точніше акурат перед її здійсненням. Після, через кілька годин ви побачите на градуснику мінімум 37 градусів. Як правило, БТ у другій фазі менструального циклу мінімум підвищується на 0,4 градуса. І при всьому при цьому високі значення зберігаються практично до самого початку менструації, це свідчить про нормальному гормональному фоні, про те, що прогестерону вистачає. А базальна температура при вагітності стабільно підвищена.

Що означають відхилення від норми

1. Якщо не відмічено підвищення температури вище 37 градусів - це означає, що даний цикл був ановуляторним, тобто овуляція не відбулася. Це явище нормально. У рік таких безплідних циклів може бути 2-3. Але якщо такого типу графік повторюється 2-3 циклу поспіль - пора звернутися до лікаря і здати аналізи на гормони.

2. Якщо друга фаза циклу (після овуляції) менше 10 днів - це говорить про прогестероновою недостатності.

3. Ненормальна ситуація і коли БТ підвищується не в період овуляції, а ближче до кінця менструального циклу, і предовуляторного западання температури також немає. Це говорить про гормональні порушення.

4. Якщо з початком нового менструального циклу температура не знизилася, а залишилася підвищеною - це може бути ознакою гінекологічного захворювання, найчастіше - ендометриту.

5. Скачки температури і в першу, і в другу фазу циклу - гормональний збій.

Коли бувають помилки

Помилки трапляються найчастіше з-за похибок при вимірюванні, точніше - недотриманні правил, які ми вже наводили в цій статті. Крім того, на базальну температуру може впливати дуже багато факторів, а саме:

  • гінекологічні та інші захворювання, що призводять до лихоманці;
  • різні медикаментозні препарати і народні засоби лікування;
  • важкі фізичні навантаження або статевий акт напередодні;
  • прийом алкоголю.

Крім того, втрачається сенс вимірювання БТ, якщо жінка приймає гормональні препарати, особливо при використанні гормональної контрацепції, коли блокується сама можливість овуляції.

З-за такої великої кількості факторів сучасні лікарі вже відмовилися від цього методу діагностики гінекологічних патологій, причин безпліддя. На сьогоднішній день є більш досконалі способи постановки правильного діагнозу, як то аналізи крові, ультразвукове дослідження.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua