← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність після кесарева перетину

Вагітність після операції кесарів розтин

Вагітність після кесарева перетинуВагітність після кесарева розтину лякає багатьох жінок, адже виношування дитини в матці, на якій є шрам від операції - досить ризикована справа. Через який час можна без шкоди для здоров'я планувати вагітність після кесарева, на які моменти слід звертати спочатку свою увагу, а потім і лікаря, і чи можливі природні пологи після цієї операції?

Всі досвідчені лікарі акушери-гінекологи без винятку підтвердять, що друга вагітність після кесарева перетину повинна бути не тільки запланованої, але і своєчасною. Починати планувати дитину можна не раніше, ніж через 2 роки після цієї операції. Звідки взявся цей термін? Справа в тому, що саме за такий час організм жінки повністю відновиться, і що ще важливіше - на матці сформується хороший, міцний рубець, який не втратить свою спроможність за час виношування дитини. Пам'ятайте, що при неспроможності рубця можливий розрив матки, в такому випадку не те що життя дитини, врятувати життя матері дуже складно і потрібно видалення матки.

Перед плануванням дитини жінка обов'язкове проходить обстеження, метою якого є з'ясування товщини рубця. Для цих цілей виконується УЗД матки вагінальним датчиком, гістерографія або гістероскопія. Крім товщини, важливе значення має і те, з яких тканин сформувався рубець. Кращий варіант - якщо з м'язової тканини, найгірший - з сполучної. До речі, всі ці параметри мають значення і для визначення методу розродження для подальшої вагітності.

У жінок, які пережили кесарів розтин, вагітність після протікає за тим же сценарієм, що й у решти. Єдине, до даної категорії майбутніх мам більш пильну увагу медиків. Лікар на кожному прийомі візуально оглядає шов на матці , а також його пальпує. Природні пологи можливі в тому випадку, якщо попередня причина операції була «екстреної», наприклад, передчасне відшарування плаценти. Якщо ж причиною стала гіпертонія, то природні пологи навряд чи можливі, так як навряд чи вийде її (гіпертонію) вилікувати, і тим більше, якщо вагітна старше 30 років. Друге умова для самостійних пологів - рубець в ідеальному стані.

А як буде протікати вагітність після другого кесаревого розтину або навіть третього? Є велика ймовірність того, що важко. Доведеться винести безліч обмежень, пройти багато разів обстеження і напевно не раз полежати в стаціонарі. Наші російські лікарі радять не робити більше трьох кесаревих розтинів. Хоча за кордоном ця цифра сягає 5...Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua