← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність після викидня

Причини викидня і планування вагітності після нього

Вагітність після викидняВагітність після викидня - як підійти до її планування, які пройти обстеження, коли можна зачати і з якими труднощами доведеться зіткнутися в процесі виношування? Мимовільний викидень завжди є величезним стресом для жінки. Хтось відразу після невдачі знову починає активно робити спроби зачати, інші ж, навпаки, бояться нової вагітності, так як побоюються повторення ситуації. Як же буде правильніше діяти?

Чому відбуваються викидні і в які терміни

Перш за все, жінкам слід знати причини, за яких вагітність переривається. За багатьма статистичними даними викидні відбуваються мінімум у кожної восьмої жінки. І це тільки зареєстровані випадки, коли дама знала про те, що в положенні і зверталась в жіночу консультацію. Але ж не все так ретельно стежать за своїм здоров'ям... Хтось може не звернути увагу на невелику затримку, а викидень на ранньому терміні прийняти просто за болючу менструацію. Крім того, часто вагітність переривається ще до початку затримки місячних. Ясна річ, що точних статистичних даних по даному пункту немає, але таке буває і дуже часто.

І ще трохи статистики. Найчастіше вагітність переривається у першому триместрі, коли плід найбільш сприйнятливий до різного роду негативних впливів. Приблизно 80% всіх викиднів випадають на перші 12 тижнів після зачаття.

А наскільки ймовірно, що нова вагітність після раннього викидня не закінчиться також плачевно? Статистика говорить нам про те, що у кожної четвертої жінки ситуація повторюється, а при повторенні цього 2-3 рази, нормально виносити вагітність може лише 30-50 відсотків жінок. Однак, не все так страшно. У багатьох випадках правильна постановка діагнозу і грамотне лікування дає хороший шанс стати батьками.

І, нарешті, причини. Якщо переривання відбулося в першому триместрі, причому однократний випадок, швидше за все, виною цьому стали хромосомні аномалії. Тобто плід спочатку був нежиттєздатний, і організм від нього «позбувся».

Інші можливі причини.

1. Імунні фактори (у жінки дуже сильний імунітет, плід сприймається як чужорідне тіло).

2. Істміко-цервікальна недостатність (шийка матки мимоволі розкривається на термін 3-6 місяців через свою «слабкість», через тиску на неї плода та навколоплідних вод).

3. Пороки розвитку матки (дворога, сідлоподібна, перегородка всередині органу тощо).

4. Інфекції (цитомегаловірус, краснуха, ВІЛ тощо).

5. Патології і захворювання щитовидної залози (з цієї причини, наприклад, може з'явитися нестача прогестерону - гормону, необхідного для розвитку ембріона).

6. Вагітність, що настала при встановленій в порожнині внутрішньоматкової системи з метою контрацепції (тонус матки підвищений, у піхві опускаються нитки спіралі, що сприяє більш легкому проникненню всередину матки інфекції; дуже небезпечно, якщо плацента утворюється поруч зі спіраллю, вірогідна її передчасне відшарування, а значить - сильна кровотеча).

7. Тератогенні фактори (прийом заборонених майбутнім мамам лікарських препаратів, проходження заборонених при цікавому положенні процедур тощо).

Обстеження після викидня

Лікарі рекомендують проходити обстеження тільки в тому випадку, якщо мимовільні аборти повторилися 3 і більше разів (у випадку з маленьким терміном). Так як на невеликих термінах дізнатися причину нещастя рідко вдається, результатами гістології рідко в даному випадку цікавляться як медики, так і їх пацієнтки. Але планування вагітності після викидня багаторазового - це тема дуже серйозна. Приблизний перелік аналізів і обстежень, які рекомендується пройти жінці або обом подружжю.

1. Аналізи на ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом: цитомегаловірус, мікоплазма, уреаплазма і т. д.).

2. УЗД малого тазу. Причому бажано двічі за цикл (в першу і другу фазу).

3. Аналіз крові на гормони: тестостерон, пролактин, прогестерон, св. Т3 і Т4, 17-ОП. Він також зазвичай здається двічі за цикл.

4. Загальні аналізи крові і сечі. Кров на цукор - обов'язково.

5. Дослідження каріотипу (проходять обидва подружжя) - генетичний аналіз.

6. Аналіз на згортання крові (гемостазіограма), аналіз на антитіла до ХГЛ та АФС.

7. Проби на біологічну сумісність крові.

Планування дитини після мимовільного аборту

Вагітність після викидня на ранньому терміні обов'язково повинна бути запланованою, обоє повинні дотримуватися ряду правил і знати про деякі обмеження, щоб максимально знизити ризик повторення неприємної ситуації.

Звичайно, в першу чергу потрібно здати всі аналізи і пройти обстеження (ми писали про це вище). По-друге, жінці необхідно почати приймати вітаміни, але тільки не комплексні. Для того щоб максимально захистити дитину від патологій нервової системи, необхідно ще за 2-3 місяці до настання вагітності і протягом її першої половини пити фолієву кислоту (400 мкг на добу). Доза для хворих на діабет та епілепсію повинна бути зменшена в 4 рази, а для жінок, у яких вже є (або були) діти з дефектом нервової трубки, доза повинна бути вище в рази (скільки точно приймати фолієвої кислоти - підкаже лікар).

Інші ж лікарські засоби приймаються тільки по призначенню лікаря, який знає про планування дитини. По можливості доктор призначить найбільш безпечні препарати, якщо ж безпечних і ефективних аналогів лікарських препаратів немає, краще відкласти ненадовго планування. До речі, дуже небезпечні для вагітних на ранніх термінах вітаміни А і D у великих дозах - це може стати причиною викидня.

Харчування повинно бути гармонійним і збалансованим. Худнути шляхом дотримання дієти і виснажливих фізичних навантажень - зараз не час. Алкоголь вживати і курити не рекомендується. Любителькам кави слід або відмовитися від своєї пристрасті, або знизити частоту вживання кофеїновмісних напоїв - не більше 2 чашок в день дозволяється.

Якщо дама не перенесла ще краснуху та вітрянку, необхідно зробити від них щеплення. Якщо майбутня мати не носителька токсоплазмозу, то краще не торкатися сирого м'яса, не їсти немиті фрукти та овочі, не прибирати туалет за тваринами.

Пам'ятайте, що вагітність після викидня можлива. Головне - вчасно пролікуватися і дотримувати всі рекомендації лікарі при плануванні дитини і в період виношування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua