← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність зі спіраллю

Вагітність та внутрішньоматкова спіраль

Що робити, якщо наступила вагітність зі спіраллюВагітність зі спіраллю, впроваджуваної в порожнину матки з метою контрацепції, на жаль, можлива. Хоча внутрішньоматкові системи мають дуже високий індекс Перля («ляпсуси» трапляються вкрай рідко). Поговоримо про те, які симптоми вагітності зі спіраллю жінка може помітити, як визначити розвиток ембріона поза матки (що особливо небезпечно) і що, взагалі, робити, якщо зачаття все-таки відбулося, можна залишити малюка?

Ознаки вагітності

При встановленні внутрішньоматкової системи (ВМС) в жіночому організмі нічого не змінюється, як, наприклад, буває при прийомі оральних контрацептивів (гормональних таблеток). Овуляція не блокується, ендометрій наростає, відбуваються менструації, часом навіть більш рясні, ніж у жінок, що використовують інший метод контрацепції. Чи можна завагітніти зі спіраллю внутрішньоматкової? Цілком, адже вона дає тільки механічну захист - не дозволяє заплідненої яйцеклітини імплантуватися в стінку матки, але захист ця може в деяких випадках слабшати.

Головною ознакою можливого зачаття є затримка менструації. В цьому випадку потрібно зробити тест на вагітність і (або) здати аналіз крові на ХГЛ. Причому зробити це потрібно в перші ж дні затримки місячних. Чому так важливо поспішити? Справа в тому, що позаматкова вагітність зі спіраллю ознаки має ті ж самі. Більше того, саме ектопічна вагітність частіше виникає при встановленій внутрішньоматкової системи, особливо, у разі наявності спайок в маткових трубах. До речі, запліднена яйцеклітина може почати розвиватися навіть не в матковій трубі, а в області шийки матки. І те, і інше дуже небезпечно.

Інші ознаки вагітності на ранніх термінах можна віднести до ймовірним, але не точним. Це збільшення кількості виділень з піхви, збільшення та болючість молочних залоз, нудота, блювання, незначне підвищення температури тіла.

Як додатково убезпечити себе від вагітності

Ні, мова не йде про перерваному статевому акті або «хімічної» контрацепції у вигляді вагінальних свічок і таблеток. Кожна жінка з встановленою ВМС повинна дотримувати прості правила.

1. Щорічно відвідувати гінеколога і робити УЗД матки. Таким чином можна вчасно дізнатися про усунення спіралі або навіть її випадання, що може призвести до незапланованого зачаття. Статистика настання вагітності зі спіраллю - приблизно 3%. Тобто у 3 з 100 жінок контрацепція не спрацьовує.

2. Самостійно перевіряти довжину ниток ВМС, які виходять з шийки матки. Якщо вони стали довшими - це може говорити про зміщення спіралі в шийку матки. Зникнення ж ниток може свідчити про випаданні спіралі, що часом відбувається непомітно для жінки. Наприклад, при відвідуванні туалету. У такому випадку потрібно позапланово зробити УЗД матки. Якщо спіраль змістилася - її потрібно видалити. Якщо спіраль випала - обов'язково перевірятися на вагітність.

3. У кожній ВМС є свій термін придатності. Приблизно 5 років. Після чого її потрібно видалити і при необхідності замінити на нову. Якщо цього не зробити, через деякий час ВМС почне вростати в стінку матки і дістати її лікаря буде не так просто. Плюс до цього різко збільшується ризик інфікування.

Якщо вагітність при ВМС настала

А що робити, якщо наступила вагітність з внутрішньоматкової спіраллю, чи небезпечно це? В цьому випадку потрібно вирішити - чи ви хочете залишити дитину. Якщо ні - можна зробити аборт, у процесі якого лікар видалить і спіраль, якщо вона залишилася в матці.

Але дитину можна і залишити. Правда, не завжди. Ризики оцінює лікар. У деяких випадках лікарі радять не видаляти спіраль до самих пологів, якщо УЗД показує те, що ВМС не заважає розвитку плода. Звичайна ВМС (негормональная) вад розвитку плоду не викликає. Вагітність та внутрішньоматкова спіраль можуть співіснувати.

Абсолютно точно треба видалити спіраль, якщо вона гормональна. Такого роду спіралі щодня виділяють в порожнину матки гормон, який може потрапити в кровотік до дитини. А це небезпечно. Звичайно, в такому разі видалення ВМС може спровокувати мимовільне переривання вагітності. До речі, загроза викидня і різних інфекцій є і при виношуванні дитини з неудаленной ВМС. Таку вагітну лікарі особливо ретельно спостерігають: частіше направляють на УЗД, вживають заходів для профілактики викидня.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua