← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність після позаматкової

Особливості планування вагітності після позаматкової вагітності з видаленням труби

Вагітність після позаматкової вагітності (якщо було проведено оперативне втручання і видалена одна маткова труба) настає, найчастіше, не з першого і навіть не з другої спроби... Все ж, шанси стати мамою після такої операції падають удвічі, але на деяких жінок статистика не поширюється. Багато що залежить від стану здоров'я жінки, підготовки до наступної вагітності, а також прохідності залишилася труби. Але про все по порядку.

Особливості підготовки до вагітності після СБ

Перше, що рекомендують лікарі всім пережили операцію жінкам - це оберігатися від вагітності приблизно півроку. Причому в якості оберігання рекомендують використовувати протизаплідні таблетки - оральні контрацептиви. По-перше, це гарантує практично 100-вий результат (вагітність не настане, на сьогоднішній день саме оральні контрацептиви є найбільш надійним засобом контрацепції, крім спіралі Мірена, але спіраль ставити не варто). По-друге, є свідчення того, що після «відпочинку» яєчники починають працювати з подвоєною силою - вагітність після позаматкової і видалення однієї труби може наступити швидше. А пити сучасні низкодозированные оральні контрацептиви можна без перерв стільки часу, скільки буде потрібно, звичайно, якщо не виникнуть протипоказання до прийому.

Призначати різним жінкам можуть різні протизаплідні таблетки. Існує міф, що вибір залежить від індивідуального гормонального фону жінки. Однак, це не так. Препаратами першого вибору є комбіновані оральні контрацептиви з дозуванням етинілестрадіолу - 20-30 мкг. До таких належать Логест, Новинет, Жанін, Линденет 20 (і 30), Ярина і т. д. можна Вибрати залежно від своїх фінансових можливостей. Ціна на таблетки може досить сильно різнитися. Скажімо, пачка Линденет 20 (30) коштує близько 300 рублів, а його аналога Логест (однаковий склад, але різні виробники) в 2-2,5 рази дорожче. Починати пити таблетки рекомендують з початком наступного після операції менструального циклу (кохатися 1 місяць після операції не можна).

Тим, хто планує вагітність після позаматкової вагітності, потрібно провести повне обстеження. Маткова труба залишилася тільки одна, а значить потрібно зробити все, щоб ситуація не повторилася. Отже, необхідно перед активним плануванням обом партнерам здати всі аналізи для того, щоб виявити можливі інфекції, що передаються статевим шляхом. Зробити це необхідно всім. Навіть тим, хто раніше здавав подібні аналізи або впевнений в тому, що здоровий. Існує чимало так званих прихованих інфекцій, які навіть не завжди виявляються з першого разу аналізами. Між тим, хвороботворні бактерії провокують запальні процеси в трубах, що призводить до утворення спайок. А спайки в трубах у багатьох випадках заважають заплідненої яйцеклітини рухатися в матку для імплантації, і вона змушена імплантувати прямо там же, в трубі, яєчнику або в черевній порожнині. Таким чином може знову виникнути ектопічна вагітність після позаматкової і видалення однієї труби.

Крім того, необхідно пройти ще одне важливе обстеження - на прохідність маткових труб, точніше одного залишилася... ця Процедура знайома багатьох жінкам і носить назву гістеросальпінгографія (ГСГ). Процедура не дуже приємна, але і не болюча, однак деяких чутливих або просто неспокійним жінкам може знадобитися знеболювання. В шийку матки вводять тонку гнучку канюлю, через яку пускають спеціальний водний розчин. Він заповнює матку і маткові труби, після чого лікар робить кілька рентген-знімків. Таким чином ясно видно, є спайки в трубі чи ні, прохідна вона чи ні. Якщо так, то маткова вагітність після позаматкової вагітності цілком можлива. Якщо ні, лікар може порекомендувати зробити лапароскопію - нескладну операцію без розрізів для розсічення спайок. Але повернемося до процедури ГСГ. Багато жінок помічають після даної процедури поява таких неприємних речей, як молочниця, можуть виникнути запальні процеси в області внутрішніх статевих органів, тому без особливих показань ГСГ не роблять. Про стан другої маткової труби, найчастіше, може розповісти хірург, який проводив операцію з приводу СБ. Якщо він сказав, що стан її не важливе, можна відразу йти на лапароскопію.

Як прискорити зачаття з однієї маткової трубою

Багато лікарів стверджують, що овуляція у здорових жінок відбувається поперемінно то в одному яєчнику, то в іншому. На ділі ж виходить інакше, «лідирує» один яєчник. І жінці дуже пощастить, якщо цей яєчник знаходиться з того боку, де у неї залишилася маткова труба. Тоді вагітність після позаматкової вагітності може настати без проблем і дуже швидко, особливо, якщо жінка ще молода - молодше 30 років. Якщо ж ні, то потрібно намагатися з'ясувати день овуляції, щоб напевно в нього потрапити, і тим самим збільшити шанси на зачаття. Існує кілька способів відстеження овуляції. Ми їх коротко розглянемо.

1. Тести на овуляцію. Цей спосіб підійде для тих, хто не надто обтяжений в матеріальних засобах, так як в один цикл тестів знадобиться мінімум 5 штук і зовсім не факт, що відразу все вийде. Тест-смужки для визначення овуляції дуже схожі з тестами на вагітність. Як правило, овуляція (той єдиний день, коли може відбутися зачаття відбувається в середині циклу. Найбільш оптимальні дні для проведення тесту можна визначити наступним чином: потрібно від кількості днів у циклі відняти 17. Наприклад, цикл становить 28 днів. Віднімаємо 17 і отримуємо 11. Значить, тести потрібно виконувати з 11 по 15 день МЦ, в середньому. Але якщо, наприклад, тест виявиться позитивним на 12-й день, то далі продовжувати тестуватися, як розумієте, сенсу немає. Друга полосочка з'являється завдяки зростанню вмісту лютеїнізуючого гормону. Позитивним тест залишається до 36 годин, і протягом цього строку статеві акти в плані можливого зачаття будуть найбільш успішні. Тест бажано виконувати в один і той же час, ще надійніше - якщо 2 рази на добу.

2. Більш бюджетний варіант прискорити настання вагітності після позаматкової і видалення однієї труби - це вимірювання базальної температури. Про це вже написані гори літератури. І хоча багато сучасні медики вважають цей метод вже вичерпав себе, то є малоінформативним, все ж, спробувати варто. Даний метод можна використовувати не тільки як самостійний, але і як доповнення до існуючих. Приміром, дуже точно визначити настання овуляції можна на ультразвуковому дослідженні. Але робити його доведеться кілька днів поспіль, що фінансово не всім під силу. А тому, можна за допомогою базальної температури виявити потрібний день, а на УЗД підтвердити або спростувати свої сумніви. Але можна обійтися і без УЗД, якщо діагноз безпліддя ще не поставлено, і є шанси на те, що вагітність після позаматкової вагітності настане швидко і легко.

3. Спостереження за власними відчуттями. Під час овуляції у жінки можуть виникати не сильні, ниючі болі в області того яєчника, де дозріла яйцеклітина. Іноді болі відчуваються і в нижній частині живота. З'являються прозорі, «тягнуться» виділення з піхви без запаху. Багато жінок відзначають посилення статевого потягу.

Існує безліч народних способів допомогти дозріванню яйцеклітини. Приміром, після статевого акту постояти в позі «берізка», щоб сперма швидше досягла матки. Не варто після акту любові відразу підніматися, краще полежати з піднятим тазом і вже точно не варто приймати ванну. Деякі жінки запевняють, що деякі настої з трав також допомагають швидше стати мамою, наприклад, настій шавлії. Але все це науково не доведено.

У багатьох не виходить зачати дитину з-за серйозного психологічного бар'єру. Воно і зрозуміло, адже є мінімум 5%-ва ймовірність того, що вагітність після позаматкової вагітності буде знову патологічної, а якщо знову доведеться видалити трубу, то шансів стати мамою «природним» чином, без втручання медиків, не буде... Позбутися страхів може допомогти досвідчений психолог з медичною освітою. Надію повинно давати і те, що при збереженні маткової труби, ймовірність настання СБ вище. А для тих, у кого одна маткова труба, але точно прохідна - шанси на повторення ситуації мізерно малі. Можна почитати історії жінок, які вже пережили схожу ситуацію і після цього успішно стали мамами. Не завадить і з'їздити розслабитися у відпустку. Головне - налаштувати себе на хороше і навіть не думати про те, що вас може спіткати невдача.

Якщо ніяк не виходить завагітніти самостійно

Як би добре не було, але у певної частини жінок, які пережили цю операцію, завагітніти самостійно не виходить. Починати шукати інші рішення потрібно через рік статевого життя без контрацепції, якщо зачаття так і не настало. У такому випадку вже ставиться діагноз безпліддя.

Але, «винним» у відсутності дітей не завжди є жіноча стать. І це потрібно враховувати. Обов'язково обстежується і чоловік. І якщо зачаття не відбувається з-за якої-небудь «чоловічий» патології, як, наприклад, дуже маленьку кількість живих, здатних до запліднення сперматозоїдів, може бути виконана процедура ІКСІ. Що це таке? Якщо коротко, то схожа з ЕКО процедура, але при ІКСІ з сперми чоловіка можна виділити активні сперматозоїди, навіть якщо вони там знаходяться у мінімальній кількості. І ЕКЗ і ІКСІ - це практично єдині способи (не рахуючи сурогатного материнства) продовжити рід для безплідних пар. Тут вже не грає ніякої ролі наявність або відсутність маткових труб. Яйцеклітини беруться безпосередньо з яєчника жінки і запліднюються в штучних умовах.

Як бачите, не все так погано. І вагітність після позаматкової і видалення однієї труби можлива. Потрібно тільки ретельно обстежуватися, дотримуватися всіх приписів лікаря, спостерігати за своїм здоров'ям і самопочуттям, і просто... вірити в те, що все обов'язково вийде.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua