← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Група крові дитини

версія для друку

Групи крові


Спадкування групи крові дитиною


Група крові дитини, таблиця спадкування групи крові та резус фактораНа початку минулого століття вчені довели існування 4 груп крові. Як успадковуються дитиною групи крові?

Австрійський вчений Карл Ландштайнер, змішуючи сироватку крові одних людей з еритроцитами, взятими з крові інших, виявив, що при деяких комбінаціях еритроцитів і сироваток відбувається «склеювання» - злипання еритроцитів і утворення згустків, а при інших - ні.

Вивчаючи будову червоних клітин крові, Ландштайнер виявив особливі речовини. Він поділив їх на дві категорії, А і В, виділивши третю, куди відніс клітини, в яких їх не було. Пізніше, його учні - А. фон Декастелло і А. Штурли - виявили еритроцити, що містять маркери А - і В-типу одночасно.

В результаті досліджень виникла система розподілу по групам крові, яка отримала назву АВО. Цією системою ми користуємося дотепер.

  • I ( 0 ) група крові характеризується відсутністю антигенів А і В;
  • II ( А ) - встановлюється при наявності антигену А;
  • III ( АВ ) - антигенів;
  • ІV( АВ ) - антигенів А і В.

Це відкриття дозволило уникнути втрат при переливаннях, викликані несумісністю крові хворих і донорів. Вперше вдале переливання проводилися і раніше. Так, в історії медицини XIX століття описано вдале переливання крові породіллі. Отримавши чверть літра донорської крові, за її словами, вона відчула, «ніби сама життя проникає в її організм».

Але до кінця XX століття такі маніпуляції були поодинокі і проводилися тільки в екстрених випадках, часом приносячи більше шкоди, ніж користі. Але завдяки відкриттям австрійських вчених переливання крові стали значно більш безпечною процедурою, яка дозволила врятувати безліч життів.

Система АВ0 перевернула уявлення вчених про властивості крові. Подальшим їх вивченням вчені-генетики. Вони довели, що принципи спадкування групи крові дитини ті ж, що і для інших ознак. Ці закони були сформульовані у другій половині XIX століття Менделем, на підставі дослідів з горохом знайомих усім нам зі шкільних підручників біології.Група крові дитини


Спадкування групи крові дитини за законом Менделя

  • За законами Менделя, у батьків з I групою крові, будуть народжуватися діти, у яких відсутні антигени А і В-типу.
  • У подружжя з I і II - діти з відповідними групами крові. Та ж ситуація характерна для I і III груп.
  • Люди з IV групою можуть мати дітей з будь-якою групою крові, за винятком I, незалежно від того, антигени якого типу присутні у їх партнера.
  • Найбільш непередбачувано успадкування дитиною групи крові при союзі володарів з II і III групами. Їх діти можуть мати будь-яку з чотирьох груп крові з однаковою ймовірністю.
  • Винятком з правил є так званий «бомбейський феномен». У деяких людей у фенотипі присутні антигени А і В, але не проявляються фенотипічно. Правда, таке трапляється вкрай рідко і в основному у індусів, за що і отримала свою назву.


Успадкування резус - фактора

Група крові дитини, спадкування групи крові дитиною, таблиця спадкування групи крові та резус фактораНародження дитини з негативним резус-фактором в сім'ї з резус - позитивними батьками в кращому випадку викликає глибоке здивування, в гіршому - недовіра. Докори і сумніви у вірності дружини. Як не дивно, нічого виняткового в цій ситуації немає. Існує просте пояснення такої делікатної проблеми.

Резус-фактор - це ліпопротеїд, розташований на мембранах еритроцитів у 85% людей ( вони вважаються резус-позитивними ). У разі його відсутності говорять про резус-негативної крові. Ці показники позначаються латинськими літерами Rh зі знаком «плюс» або «мінус» відповідно. Для дослідження резусу, як правило, розглядають одну пару генів.

  • Позитивний резус-фактор позначається DD або Dd і є домінантною ознакою, а негативний - dd, рецесивним. При союзі людей з гетерозиготною наявністю резусу ( Dd ) у їхніх дітей буде позитивний резус в 75% випадків і негативний, у решти 25%.

Батьки: Dd x Dd. Діти: DD Dd dd. Гетерозиготність виникає як результат народження резус-конфліктної дитини у резус-негативної матері або може зберігатися в генах протягом багатьох поколінь.Успадкування ознак

Віками батьки тільки ворожили, яким буде їх дитина. Сьогодні є можливість зазирнути в прекрасне далеко. Завдяки УЗД можна дізнатися стать і деякі особливості анатомії і фізіології дитини.

Генетика дозволяє визначити ймовірний колір очей і волосся, і навіть наявність музичного слуху у малюка. Всі ці ознаки успадковуються за законами Менделя і поділяються на домінантні і рецесивні. Карий колір очей, волосся з дрібними завитками і навіть здатність згортати язик трубочкою є домінантними ознаками. Швидше за все, дитина їх успадкує.

На жаль, до домінантними ознаками також відносяться схильність до раннього облисіння і посивіння, короткозорість і щілина між передніми зубами.

До рецесивним зараховують сірі і блакитні очі, прямі волосся, світлу шкіру, посередній музичний слух. Прояв цих ознак менш імовірно.Хлопчик або ...

Група крові дитини, спадкування групи крові дитиною, таблиця спадкування групи крові та резус фактораБагато століть поспіль провину за відсутність спадкоємця в сім'ї покладали на жінку. Для досягнення мети - народження хлопчика - жінки вдавалися до дієт і вираховували сприятливі дні для зачаття. Але подивимося на проблему з точки зору науки. Статеві клітини людини ( яйцеклітини та сперматозоїди ) мають половинним набором хромосом ( тобто їх 23 ). 22 з них збігаються у чоловіків і жінок. Відрізняється тільки остання пара. У жінок це хромосоми ХХ, а у чоловіків XY.

Так що ймовірність народження дитини тієї чи іншої статі цілком і повністю залежить від хромосомного набору сперматозоїда, зумів запліднити яйцеклітину. Простіше кажучи, за стать дитини повністю відповідає ... тато!Спадкування групи кровіТаблиця спадкування групи крові дитиною залежно від груп крові батька і матері


Мама + татоГрупа крові дитини: можливі варіанти ( в % )
I + II ( 100 % )---
I + III ( 50 % )II ( 50 % )--
I + IIII ( 50 % )-III ( 50 % )-
I + IV-II ( 50 % )III ( 50 % )-
II + III (25 % )II ( 75 % )--
II + IIII ( 25 % )II ( 25 % )III ( 25 % )IV ( 25 % )
II + IV-II ( 50 % )III ( 25 % )IV ( 25 % )
ІІІ + ІІІI ( 25 % )-III ( 75 % )-
III + IV- I ( 25 % )III ( 50 % )IV ( 25 % )
IV + IV-II ( 25 % )III ( 25 % )IV ( 50 % )

Таблиця 2. Успадкування груп крові системи Rh, можливі у дитини, в залежності від груп крові його батьків.

Група крові
матері
Група крові батька

Rh(+)rh(-)
Rh(+)БудьБудь
rh(-)БудьРезус-негативнийна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua