← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Болі внизу живота при вагітності

Чому виникають болі внизу живота при вагітності

Болі внизу живота при вагітностіБолі внизу живота при вагітності завжди дуже хвилюють майбутніх мам і є, мабуть, найбільш частим приводом їх візитів в жіночу консультацію. Дійсно, краще зайвий раз перестрахуватися, нехай навіть нічого серйозного немає, ніж потім картати себе за бездіяльність. Отже, чому ж болить внизу живота при вагітності і як собі і дитині можна допомогти?

Тонус матки

Тонус матки являє собою безболісні або трохи хворобливі скорочення матки. Якщо вагітна жінка почуває внизу живота спазм, живіт стає як кам'яний (особливо це помітно у другій половині вагітності) - це тонус. Діагностується тонус лікарем-гінекологом при зовнішньому огляді. Те, що на УЗД був зафіксований тонус, всупереч розхожій думці, не є показанням до лікування і госпіталізації. Матка - м'язовий орган, і цілком нормально, що вона періодично скорочується. Ключове тут слово - періодично, і, звичайно ж, безболісно та швидко.

Досить часто відчуваються болі внизу живота при вагітності на ранніх термінах. Якщо вони не приносять великого дискомфорту, кров'янистих виділень немає, а також інших симптомів можливої патології або захворювання, то лікування не потрібне. На початку вагітності такі болі можуть бути пов'язані з гормональною перебудовою, в середині - з швидким ростом матки, а в кінці - з підготовкою матки до пологів.

При тонусі матки лікарі рекомендують прийняти горизонтальне положення, полежати на боці, можна прийняти таблетку спазмолитика і скористатися свічкою Папаверину.

Попередні сутички

Як правило, виникають незначні болі внизу живота при вагітності на пізніх термінах - це підготовчі перейми. Таким чином матка готується до майбутніх пологів. У одних жінок матка починає так «готуватися» до 32 тижня, в інших за 1-2 тиждень, а хтось не помічає цих слабких перейм, то вважає це нормою, а тому не звертає увагу. Дуже важливо навчитися розрізняти попередні сутички і справжні, ті, які розпочинаються вже в пологах. Попередні сутички тривають по кілька секунд, і вони не регулярні, на відміну від справжніх, і не посилюються. Помічено, що первородящі жінки частіше відчувають попередні сутички, ніж повторнородящі. Знімається такого роду біль дуже легко не медикаментозними методами - можна просто глибоко подихати, прилягти і розслабитися. У багатьох випадках допомагає прийняття теплою (не гарячою!) ванни.

Гінекологічні патології

Ті 2 причини, які ми описали вище - варіанти норми. Однак необхідно терміново звернутися до лікаря, якщо вказані стани супроводжуються кров'яними або коричневими виділеннями з піхви, прозорими або зеленуватими виділеннями з піхви (вони можуть виявитися навколоплідними водами), якщо біль триває кілька хвилин, не знімається спазмолітиками і тільки наростає, при появі слабкості, запаморочення, мушок перед очима і т. д. Одним словом, якщо стан погіршується. Подібні симптоми можуть свідчити про загрозу або почався мимовільному викидні, завмерлої або позаматкової вагітності (коли рання вагітність, болі внизу живота), передчасних або термінових пологах і т. д.

Інші причини

Однак не завжди біль у животі у майбутніх мам виникає саме через гінекологічних проблем і є наслідком вагітності. Перерахуємо інші ймовірні причини.

1. Цистит та інші захворювання жіночої видільної системи. Сечовід розташований поруч з внутрішніми статевими органами, тому цю біль часто плутають з «гінекологічній». Зазвичай біль виникає в таких випадках раптово, має «колючий» характер. До болі внизу живота приєднуються прискорене і хворобливе сечовипускання. Лікує сечостатеву систему лікар уролог. Запускати захворювання не слід, адже його викликає інфекція, небезпечна і для дитини. Народні засоби, начебто мучниці, допомагають погано, зате лікар може призначити ефективні медичні препарати, дозволені для прийому вагітними жінками.

2. Проблеми з кишечником: пронос, запор, здуття. Треба зазначити, що останні 2 - часті явища у майбутніх мам. Запори викликані зниженням фізичної активності, зміщенням внутрішніх органів внаслідок зростання матки, неправильним харчуванням, вживанням недостатньої кількості рідини. Здуття викликається вживанням відповідних продуктів, а також газованої води. Іноді буває достатньо сходити в туалет, щоб біль у животі пройшла, якщо справа в запорі.

3. Отруєння або ротовірусна інфекція. Їх симптоми дуже схожі. Зазвичай все починається з переймоподібних болів унизу живота, іноді біль переходить в область пупка. Потім починається діарея і (або) блювота.

4. Апендицит. Якщо у вас вагітність тягнучі болі внизу живота не завжди свідчать про тонусі або незначних нездужаннях, це може бути симптомом апендициту, особливо, якщо біль правобічна, що супроводжується підвищенням температури. Правильний діагноз може поставити хірург. Якщо біль не проходить протягом години-двох, а тільки наростає, не варто все списувати на кишковий розлад і пити препарати типу «смекти», це дуже небезпечно. Вчасно не проведене оперативне втручання може призвести до перитоніту.

І це далеко не всі причини. Вагітні не вперше жінки можуть досить легко відрізнити хворобливі відчуття, які виникли через спазм матки, від інших видів болю. Але в будь-якому випадку, до лікаря звернутися не завадить.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua