← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Бондінг

версія для друку

Бондінг - основа нормального психічного розвитку дітейБондінг, психічний розвиток дітейБондінг - важлива умова формування позитивних особистісних якостей. Прихильність до матері - необхідна фаза в нормальному психічному розвитку дітей, у формуванні їх особистості.

Про феномен бондингу серйозно заговорили після виходу в світ книги Дж.Ч. Пірса «Чарівний дитина», де автор розповідав про американку Джейн Маккеллар, яка спостерігала, як новонароджених дітей в Уганді носили на лямках біля материнських грудей. Пелюшок не використовували, а так як немовлята завжди були чистими, Джейн поцікавилася у матерів, як вони керують сечовипусканням і випорожненням кишечника улюблених чад. «Ми просто йдемо в кущі», - відповідали жінки. «Але як ви дізнаєтеся, коли крихітному дитині потрібно в кущі?» - продовжувала Джейн. На що здивовані матері відповіли: «А як ви дізнаєтеся, коли вам потрібно?»

У Гватемалі матері також носять своїх новонароджених дітей подібним чином, і якщо новонароджений все ще мочить мати через 2-3 дні, жінка вважається дурним і поганою матір'ю.

Бондінг - це незримий зв'язок між дитиною і матір'ю, завдяки якій вони і після народження малюка продовжують залишатися єдиним цілим. Бондінг - це те, завдяки чому мати може розуміти мову дитини; те, що наповнює для неї конкретним змістом кожен його незграбний жест, гримасу, кожен видаваний звук.

Мати повинна «знати» свого немовляти, вона повинна «знати» його потреби і стан. І вона «знає» це за допомогою бондингу. Бондінг дає інтуїтивний, екстрасенсорний тип відносин між матір'ю і дитиною. Бондінг - це процес почуття, недоступний мови або інтелекту.Вагітність і бондінг

Бондінг - це не те, чого можна навчити. Можна тільки зробити так, щоб він мав місце, чи ні. Фактично бондінг виникає з самого початку вагітності. Жінка не просто виношує дитину. В ній відбуваються зміни, як фізіологічні, так і психологічні, які дозволяють здійснювати функцію материнства. Почуття загострюються, інтелектуальна діяльність притупляється, посилюється інтуїтивне сприйняття. Почуття та інтуїція - ось ті інструменти, які дозволяють відчувати малюка, розуміти його потреби.

Ставлення бондингу формуються, якщо майбутня матуся природно випливає всіх змін, що відбуваються в ній, і приймає їх. Це той період, коли потрібно піти в себе, в свою вагітність, у свою дитину. Це період невідомих донині відчуттів, дивних снів, незрозумілих сигналів. Жінка перестає бути просто жінкою. Вона стає Матір'ю.

Будь-яке насильство над цим процесом, неприйняття змін, прагнення жити зовнішньої життям, інтелектуальні перевантаження - все це порушує встановлення бондингу. Будучи ще не народженим, дитина вже ... позбавляється матері. Як багато сьогодні виношується безпритульних дітей! Бо мами повні повсякденних турбот, мами працюють, у мам свої інтереси, мамам колись навіть згадати про те, що в їх утробі йде кипуче, потребує елементарної уваги життя.

Це зовсім не означає, що жінка з тієї секунди, як дізналася про вагітність, повинна кинути всі справи, інтереси, хобі, роботу. До речі, психологи прекрасно знають, що жінка, яка надійшла саме так, швидше за все, стане «емоційним вампіром» для своєї дитини, і обидва будуть нещасливими.

Мова про інше. Жінку в «цікавому положенні» набагато простіше навчитися чути себе, довіряти собі, розуміти, що відбувається всередині, якщо вона буде приділяти хоча б мінімальну увагу майбутньому малюкові. А для цього треба просто час від часу занурюватися в себе, спілкуючись з дитиною ( неважливо, чуєте ви, як він ворушиться, чи ні ). Поговорити, запитати, чи все у неї в порядку, розповісти про свої почуття, своє очікування, своєї любові. І тоді не треба буде в жаху «А раптом що не так?!» мчати щотижня на УЗД або Доплера: досить буде задати питання самій собі і малюкові.

Щоб таке спілкування мало місце, мама повинна, по-перше, вміти слухати себе і довіряти собі, по-друге, володіти хоча б елементарними знаннями про те, що таке «нормальна» вагітність, але цього, при бажанні, досить легко навчитися.Пологи і бондінг

Бондінг, психічний розвиток дітейНе менш важливий бондінг в пологах. Виникла ниточка довіри допоможе підтримувати один одного в ці нелегкі для обох годинник, домовлятися про спільні дії«, підбадьорювати один одного, дасть можливість мамі попередити і розповісти малюкові про все, що його чекає.

Деякі західні фахівці стверджують, що дитина, з яким мама спілкувалася в процесі пологів, набагато легше і без небажаних, але практично неминучих наслідків ( на зразок ПЕП ), переносить навіть кесарів розтин.

Під час пологів жінка знаходиться в зміненому стані свідомості, яке в нормальних умовах, при певній психологічній підготовці і позитивному настрої, носить характер пікового переживання, здатного сильно трансформувати світосприйняття. В цей час активізується те, що можна назвати інтуїтивним свідомістю. Дитина підтримує цей процес, виробляючи в кров матері велика кількість гормонів. Характер цього пікового переживання вельми істотний для здійснення бондингу.

Шоковий стан, викликаний умовами пологів у сучасних пологових будинках і психологічної непідготовленості породіллі, зазвичай призводить до «запечатлеванию» пологів як негативного досвіду і, як наслідок, до ослаблення бондингу. Чималу роль грає і необґрунтоване використання медикаментів під час вагітності, так і під час пологів, що порушує гормональний баланс і природній хід процесу.Встановлення бондингу

Надзвичайно важливі перші хвилини життя малюка, тільки що пройшов через пекельні кола народження і потрапив у новий для нього світ. Для дитини цей світ - страшний. Його різноманітність, величезність зводять з розуму маленького мандрівника...

Народження - це гроза, ураган. А дитина - терпить корабельну аварію, знищуваний, поглощаемый стрімким припливом відчуттів, які він не вміє розпізнати. Він потребує допомоги, захисту. Хто найкраще це зробить? Звичайно, мама.

Притиснувши немовляти до грудей, вона частково повертає його в колишні умови існування. Тепло материнського тіла, биття її серця заспокоюють дитину, дають йому відчуття безпеки. Саме матуся забезпечує довгоочікуваного малюка так званий контакт-комфорт, що має величезне значення для всього подальшого життя дитини. Цей контакт - первинний джерело позитивних емоцій. Відчуття комфорту і безпеки, що виходить від матері, - важливий чинник встановлення бондингу.

Після появи на світло має бути активізована соматосенсорная система дитини. У багатьох тварин це досягається вилизування матір'ю своїх тільки що народжених дітей. І значні порушення поведінки та емоційності у підростаючого чоловічка виникають тому, що соматосенсорная система ( як і будь-яка інша ), будучи позбавлена нормального припливу імпульсів, стає аномально збудливою.

Крім того, саме кожномычешные відчуття в перший період після народження є основним джерелом вражень, в яких дитинчаті представлений навколишній світ, і основним джерелом позитивних емоцій. Таким чином, контакт із матір'ю забезпечує нормальний приплив імпульсів». І порушивши цей перший контакт - значить, значною мірою зруйнувати бондінг.

На жаль, в наші дні ураган народження частенько змінюється для малюка новим ураганом - рано пережиманием пуповини, яскравим світлом лампи, ляпанцями по сідницях з метою викликати крик, грубим відсмоктуванням рідини з носа і рота, розтягуванням для вимірювання росту і т.д. Замість відчуття материнської шкіри - гумові рукавички акушера, вата, знімає первородну змазку. І відразу в пелюшки. В нерухомість. Без мами...

Зовсім по-іншому відчувають себе малюки, яких приклали до грудей, не забрали від мами, які з перших же секунд відчули себе захищено звичним маминим теплом.Бондінг і прихильність

Бондінг, психічний розвиток дітей«Бондинговые» діти набагато товариськими, уважніше, спокійніше однолітків, позбавлених «маминої ниточки». Емоційний контакт, встановлений ще в материнській утробі, нелегко зруйнувати навіть підлітковою кризою, а це означає, що ваша дитина отримає зайву страховку від дурниць перехідного віку, як алкоголізм, наркоманія, ранні сексуальні зв'язки.

Бондінг - важлива умова формування позитивних особистісних якостей. Прихильність до матері - необхідна фаза в нормальному психічному розвитку дітей, у формуванні їх особистості. Вона сприяє розвитку таких соціальних почуттів, як подяку, чуйність і теплота у відносинах, тобто всього того, що є проявом істинно людських якостей.

Однак слід розрізняти відносини бондингу і просто прихильності. Прихильність матері і дитини існує в будь-якому випадку, бондінг - ні. Бондінг - це щось більше, ніж прихильність. При прихильності тонкі або інтуїтивні сигнали, що передують фізичній події, не сприймаються, а завжди усвідомлюються після факту.

Бондінг - здатність текти з подіями на предсказательном, упредительном рівні. Прихильність - спроба аналізувати, передбачати вірогідність. Бондінг використовує прихильність так само, як розумність використовує інтелект.

Оскільки численні дані говорять про те, що саме від раннього досвіду багато в чому залежить розвиток мозку, можна припустити: співвідношення позитивних і негативних емоцій у ранньому дитинстві позначиться на те, яким у подальшому буде співвідношення нервових структур, командувачів тими і іншими емоціями.

Виходить щось на зразок навчання радості і задоволення... Мозкові структури, що забезпечують стан задоволення, і структури, пов'язані зі станом люті, страху і депресії, антагоністичні, знаходяться у відношенні «або-або». Таким чином, достатня розвиток у ранньому дитинстві структур задоволення запобігає занадто сильне подальший розвиток структур страху та агресивності.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua