← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Зміни під час вагітності

версія для друку

Зміни в жіночому організмі під час вагітностіВагітність зміни, Зміни в жіночому організмі під час вагітностіПід час вагітності в організмі жінки відбуваються значні фізіологічні зміни, які забезпечують правильний розвиток плоду, готують організм до майбутніх пологів і годівлі. У цей непростий період навантаження на всі органи і системи організму жінки значно збільшується, що може привести до загострення хронічних захворювань і розвитку ускладнень. Саме тому слід якомога раніше встати на облік в жіночій консультації, пройти всіх необхідних фахівців і здати аналізи. Це дозволить прийняти адекватні профілактичні заходи і підготуватися до пологів.

Серце під час вагітності

Серцево-судинна система під час вагітності виконує більш напружену роботу, так як в організмі з'являється додатковий плацентарне коло кровообігу. Тут кровотік так великий, що кожну хвилину через плаценту проходить 500 мл крові. Серце здорової жінки під час вагітності легко пристосовується до додаткових навантажень: збільшуються маса серцевого м'яза і серцевий викид крові. Для забезпечення зростаючих потреб плоду в живильних речовинах, кисні і будівельних матеріалах у організмі матері починає збільшуватися обсяг крові, досягаючи максимуму до 7 місяця вагітності. Замість 4000 мл крові тепер в організмі циркулює 5300-5500 мл У вагітних з захворюваннями серця це навантаження може викликати розвиток ускладнень; ось чому на терміні 27-28 тижнів їм рекомендується госпіталізація в спеціалізовані пологові будинки.

Зміна тиску під час вагітності

Артеріальний тиск при нормально протікає вагітності практично не змінюється. Навпаки, у жінок, які мають його підвищення до або в ранні терміни вагітності, в середині вагітності воно зазвичай стабілізується і знаходиться в межах 100/60-130/85 мм.рт.ст. Це обумовлено зниженням тонусу периферичних кровоносних судин під дією гормону прогестерону.

Однак в останньому триместрі вагітності артеріальний тиск може підвищуватися, досягаючи дуже високих значень. Високий артеріальний тиск (140/90 мм.рт.ст. і вище) є одним з ознак пізнього токсикозу вагітних. Цей стан дуже небезпечний і може зажадати екстреного розродження.

Легені під час вагітності

В зв'язку з збільшенням потреби організму жінки в кисні під час вагітності діяльність легень посилюється. Незважаючи на те, що по мірі розвитку вагітності діафрагма піднімається догори і обмежує дихальні рухи легень, їх ємність зростає. Це відбувається за рахунок розширення грудної клітки, а також за рахунок розширення бронхів. Підвищення обсягу вдихуваного повітря під час вагітності полегшує виведення використаного кисню плодом через плаценту. Частота дихання не змінюється, залишається 16-18 разів у хвилину, злегка збільшуючись до кінця вагітності. Тому при появі задишки або інших порушень дихання вагітна повинна обов'язково звернутися до лікаря.

Нирки під час вагітності

Нирки під час вагітності функціонують з великим напруженням, тому що вони виводять з організму продукти обміну самої вагітної та її зростаючого плоду. Кількість виділеної сечі коливається в залежності від обсягу випитої рідини. Здорова вагітна жінка виділяє в добу в середньому 1200-1600 мл сечі, при цьому 950-1200 мл сечі виділяється в денний час, інша порція - вночі.

Під впливом гормону прогестерону тонус сечового міхура знижується, що може призводити до застою сечі. В цих умовах полегшується занесення інфекції в сечові шляхи, тому у вагітних нерідко виникає загострення пієлонефриту. Про інфекції сечовивідних шляхів свідчить появу в аналізах сечі лейкоцитів - більше 10 - 12 в полі зору.

Крім того, вагітна матка, злегка повертаючись вправо, може викликати утруднення відтоку сечі з правої нирки. У цьому випадку підвищується ризик гідронефрозу, тобто розширення миски і чашечок внаслідок надмірного накопичення в них сечі.

Зміни в органах травлення

У багатьох жінок в перші 3 місяці вагітності спостерігаються зміни в органах травлення: з'являється нудота і нерідко блювота вранці (ознаки раннього токсикозу), змінюються смакові відчуття, з'являється потяг до незвичайних речовин (глина, крейда). Як правило, ці явища проходять до 3-4 місяця вагітності, іноді в більш пізні терміни. Під впливом гормонів плаценти знижується тонус кишечника, що часто призводить до запорів. Кишечник відсувається вагітною маткою вгору, шлунок також зміщується догори і здавлюється, при цьому частина його вмісту може закидатися в стравохід і викликати печію (особливо в другій половині вагітності). У таких випадках рекомендується прийом антацидних препаратів (наприклад, Маалокс, Ренні), прийом їжі за 2 год до сну і положення в ліжку з піднятим головним кінцем.

Печінка під час вагітності працює з більшим навантаженням, так як знешкоджує продукти обміну самої жінки і плоду.

Суглоби під час вагітності

Під час вагітності у жінок з'являється деяка розхитаність в суглобах. Особливо рухомими стають зчленування тазу, що полегшує проходження плоду через нього під час пологів. Іноді розм'якшення тазових зчленувань настільки виражене, що спостерігається невелика розбіжність лонних кісток. Тоді у вагітної з'являються болі в області лона, «качина» хода. Про це необхідно повідомити лікаря і отримати відповідні рекомендації.

Зміни молочних залоз під час вагітності

Під час вагітності молочні залози підготовляються до майбутнього годування. У них збільшується кількість часточок, жирової тканини, поліпшується кровопостачання. Молочні залози збільшуються в розмірах, соски нагрубают.

Зміни статевих органів під час вагітності

Найбільші зміни під час вагітності відбуваються в статевих органах і стосуються головним чином матки. Вагітна матка постійно збільшується в розмірах, до кінця вагітності її висота сягає 35 см замість 7-8 см поза вагітності, маса зростає до 1000-1200 г(без плоду) замість 50-100 р. Об'єм порожнини матки на кінець вагітності збільшується приблизно в 500 разів. Зміна розмірів матки відбувається за рахунок збільшення розмірів м'язових волокон під впливом гормонів плаценти. Кровоносні судини розширюються, кількість їх зростає, вони як би обплітають матку. Спостерігаються нерегулярні скорочення матки, які до кінця вагітності стають більш активними і відчуваються як "стиснення". Ці так звані перейми Брекстон-Хікса, що відзначаються в нормі з 30-й тижня вагітності, розглядаються як тренування перед справжніми переймами в пологах.

Положення матки змінюється у відповідності з її розміром. До кінця 3 місяці вагітності вона виходить за межі тазу, а ближче до пологів досягає підребер'я. Матка утримується в правильному положенні зв'язками, які потовщуються і розтягуються під час вагітності. Болі, що виникають по сторонах живота, особливо під час зміни положення тіла, найчастіше викликані натягом зв'язок. Кровопостачання зовнішніх статевих органів посилюється, в піхві і на статевих губах можуть з'явитися варикозне розширені вени (такі ж варикозні вени можуть з'являтися також на нижніх кінцівках і в прямій кишці).

Збільшення маси тіла під час вагітності

Зростання плоду і фізіологічні зміни в організмі вагітної впливають на її масу тіла. У здорової жінки до кінця вагітності маса тіла збільшується в середньому на 12 кг з коливаннями від 8 до 18 кг. Зазвичай в першу половину вагітності вона збільшується на 4 кг, у другу половину - в 2 рази більше. Щотижнева надбавка маси тіла до 20 тижнів дорівнює приблизно 300+30 р, з 21 до 30 тижня - 330+40 м і після 30 тижнів до пологів - 340+30 р. У жінок з дефіцитом маси тіла до вагітності щотижневі збільшення маси можуть бути ще більше.

Психологія жінки

Крім фізіологічних змін в організмі, у вагітної жінки змінюється психічний стан.

На відношення жінки до вагітності і пологах впливають різні фактори, в тому числі соціальні, морально-етичні, економічні та ін., а також особливості особистості самої вагітної.

У першій половині вагітності більшість жінок більше стурбовані власним здоров'ям, у другій половині, особливо після появи ворушінь плоду, всі думки і турботи майбутньої мами спрямовані на благополуччя плоду. Жінка може звертатися до дитини з ласкавими словами, вона фантазує, наділяючи його індивідуальними особливостями. Поряд з цим багато жінок свідомо відмовляються від деяких уподобань і звичок заради майбутнього материнства.

Також у вагітних можуть виникати різні побоювання і страхи. У цей період жінка може бути стурбована змінами у зовнішності, втратою привабливості, відносинами з чоловіком. Близькі родичі (особливо чоловік) повинні стати надійною опорою вагітної і постаратися забезпечити жінці психологічний комфорт. При вираженій тривозі, депресивному стані вагітної рекомендується звернутися за порадою до фахівця.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua