← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Що таке тазове передлежання плода

Що таке тазове передлежання плода

Що це таке тазове передлежання плодаТазове передлежання плода, що це таке знають багато вагітні жінки і матері. Адже це досить поширене ускладнення. Знизити ризик виникнення практично неможливо, але реально виправити. Тобто повернути дитину в правильне положення в матці - в головний.

Чим же небезпечно тазове передлежання плода, як воно діагностується і виправляється? Під час вагітності дитина може знаходитися в матці в будь-якому положенні - це не завадить його розвитку. Завадить тільки під час народження, так як пологи при тазовому передлежанні вимагають особливої акушерської тактики. Від мистецтва лікаря, від його знання всіх нюансів таких ускладнених пологів буде залежати здоров'я і життя дитини.

Так як при знаходженні дитини в матці головкою вгору ймовірно передчасне відходження навколоплідних вод, а отже, підвищується ризик затяжних пологів, жінці з початком переймів рекомендований постільний режим. Піхвові дослідження на предмет розкриття шийки матки по можливості часто не проводяться.

Коли діагностується тазове передлежання плода пологи проходять в 4 етапи. Спочатку народжуються ніжки та тіло плода до пупка, потім до нижнього краю лопаток, після ручки і головка. Але вже з початком першого етапу пуповина виявляється передавленной, а тому максимум протягом 10 хвилин дитина має народитися, інакше загибель від асфіксії.

Крім того, лікар повинен стежити за тим, щоб не було закидання ручок і розгинання голівки.

Тазове передлежання є відносним показанням до операції кесарів розтин. Його призначають жінкам, якщо дана особливість поєднується з кесаревим розтином в минулому, тобто з наявним рубцем на матці, при великих міоматозних вузлах, пізньому токсикозі, вадами розвитку матки та іншими патологіями.

Як діагностується стан дитини? На невеликих термінах в цьому допомагає УЗД. Проте великий практично цінності на терміні до 30 тижнів ці знання не дають, так як дитина ще дуже часто змінює своє положення. Після лікар може визначити положення дитини і при зовнішньому обстеженні матки, яке проводиться на кожному прийомі.

Якщо після 30 тижнів діагностується тазове передлежання, жінці рекомендують комплекс вправ, який повинен спровокувати перехід дитини в головне передлежання. Найпростішим вправою є відпочинок на боці протягом 10 хвилин з плавним переходом у положення на іншому боці. І так кілька разів.

Раніше лікарі широко використовували зовнішній акушерський переворот на великих строках вагітності, коли вправи стають малоефективними. Тобто лікар, впливаючи на живіт вагітної жінки, намагався розгорнути дитини у правильне положення. Однак ця маніпуляція нерідко закінчувалася важкими ускладненнями, такими, як передчасне відшарування плаценти, вилиття навколоплідних вод, а тому в даний час практично не проводиться.

Тазове передлежання - що робити? Відео:Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua