← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тип статури

версія для друку

Тип статуриТипи статуриПрирода розділила жінок на чотири основних типи статури: крім представниць золотої середини ( 155-160 см ), зустрічаються маленькі панянки ( 152-154 см ) витонченої статури, легкі і з тонкими кістками, високі стрункі красуні і, нарешті, пишні дівчата з широкими кістками і «вагомими перевагами». Як будуть розвиватися події, якщо кожна з представниць останніх трьох типів статури вирішить стати мамою?

В організмі все взаємопов'язано: від особливостей статури залежить ваш вагу, яка, в свою чергу впливає на менструальну функцію і здатність зачати дитину. Справа в тому, що жіночі гормони естрогени, без участі яких не обходиться жодна «подія» в організмі майбутньої мами, виробляються не тільки особливими залозами, але і жировою тканиною. Менструальний «механізм» починає налагоджуватися в той час, коли жировий шар дівчинки становить 1/5 від загальної маси тіла. Ось чому у повненьких красунь перші «місячні» трапляються раніше, ніж у худорлявих ровесниць.

Крім налагодженої менструальної функції, важливе значення для майбутньої мами має і розмір кісткового тазу. Його, до речі, теж визначають гормони: жіночі - естрогени і чоловічі - андрогени. Перші стимулюють зростання тазу у ширину й довжину та «відповідають» за щільність його кісток, а другі - за зростання скелета і тазу дівчинки в довжину. Розміри тазу, по-перше, можуть бути рисою, властивою певним типом статури, тобто у мініатюрної від природи жінки таз зазвичай буває невеликим, у високих і худорлявих під дією чоловічих гормонів - приплюснутим з боків, а у пампушок зазвичай нормальним.

По-друге, розміри тазу можуть стати наслідком гормонального дисбалансу. Наприклад, якщо у дівчат в період статевого розвитку з якихось причин було знижено кількість естрогенів, вона, швидше за все, перетвориться на жінку невеликого зростання ( 152 - 154 см ), тонкокостную і з вузьким тазом. Інший приклад: якщо дівчинка-підліток займалася професійним спортом, в її організмі буде вироблятися більше андрогенів - чоловічих гормонів. Цей дисбаланс вплине на утворення скелета, і вона, швидше за все, перетвориться в дівчину високого зросту з широкими плечима і вузьким тазом.

До речі, про ємності кісткового таза не можна судити за зовнішнім виглядом, вона, швидше, залежить від його форми і товщини кісток жінки. Припустити їх товщину можна, вимірявши, окружність зап'ястя. Якщо вона вийде більше 15 см, це може означати, що кістки досліджуваної панянки широкі, а значить, ємність малого таза виявиться скромною. На тонку кістку вкаже число менше 15 см - внутрішній простір, швидше за все, буде більше, ніж можна припустити на перший погляд.Тип статури і зачаття

Типи статуриЩо стосується зачаття, вага майбутньої мами грає в цьому процесі важливу роль. Втім, якщо витонченість або пишність форм - це данина типом статури, а не наслідок гормонального дисбалансу, все складеться вдало. Правда, розібратися в цьому питанні зможе тільки лікар.Тип статури і вагітність

А немає особливостей перебігу вагітності для кожного типу статури? Звичайно, є.

  • Жінки витонченої статури повинні додати під час вагітності трохи більше, а пишні трохи менше належних 10-12 кг Худорлявим майбутнім мамам не рідше 1 разу на місяць потрібно буде здавати аналіз крові на визначення рівня гемоглобіну, щоб не допустити появи анемії.

  • Панночкам, схильним до повноти, доведеться відмовитися від тістечок і цукерок, гострого і солоного, щоб уникнути розвитку гестозу.

  • У високих жінок з широкими плечима і вузькими стегнами, що мають занадто багато чоловічих гормонів, іноді з'являється загроза переривання вагітності. У цьому випадку лікар попросить свою пацієнтку час від часу здавати аналіз на гормони. За його результатами у разі необхідності лікар призначить ( або продовжить ) лікування препаратами, які зведуть нанівець дію чоловічих гормонів мами майбутнього малюка.

  • Під час вагітності лікар виміряє зовнішні розміри кісткового таза майбутньої мами: у жінок витонченої статури він може виявитися занадто тісним, у високих струнких майбутніх мам - «приплюснутим» з боків. Потім він зіставить розміри таза, його ємність з передбачуваною вагою малюка і вирішить, чи зможе жінка такої статури народити сама. У складних ситуаціях після 38 тижнів вагітності майбутню маму направляють на знімок тазу, по якому судять про те, чи достатньо малюкові місця для маневру.


Тип статури і пологи

Жінки витонченої статури, як правило, успішно справляються з усіма етапами пологів, тому що найчастіше у них народжуються невеликі діти. Якщо ж мініатюрність мами пов'язана з недоліком гормонів, її кістковий таз може виявитися занадто тісним для малюка, і процес його появи на світ затягнеться.

Високих жінок худорлявої статури доктор іноді направляє на кесарів розтин, тому що дитина просто не зможе пройти через тісний кістковий таз. Якщо ж його параметри будуть у нормі, проблем не буде.

Жінки пишного статури, чиї форми пов'язані з гормональним дисбалансом, ризикують затриматися з початком пологів. Причина - брак гормонів, які «відповідають» за початок і продовження ритму переймів. З цієї ж причини, а ще й тому, що у таких мам зазвичай народжуються великі діти, в процесі їх появи на світ родова діяльність може ослабнути. Дівчата пишного статури, які уникли гормонального дисбалансу, зазвичай народжують благополучно і в строк.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua