← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дата пологів

версія для друку

Дата пологів: способи визначення дати пологів


Дата пологів: чи існують точні методики її визначення?

дата пологівДАТА ПОЛОГІВ - це основне, що хвилює жінок, які виношують під серцем дитину. Кожна вагітна жінка хоче якоїсь визначеності. Тільки дізнавшись про наступ у себе довгоочікуваної вагітності, майбутня мама хоче дізнатися дату передбачуваних пологів. Але як це правильно зробити? Багато жінок намагаються розрахувати дату пологів за датою зачаття. І роблять це не зовсім правильним способом, додаючи до передбачуваної дати зачаття 9 місяців для розрахунку дати пологів. Але такий спосіб визначення дати пологів за датою зачаття не зовсім вірний. Вагітність триває рівно 9 місяців, а 280 днів ( 10 місячних місяців ). Так як же правильно визначити дату пологів за датою зачаття? Чи існують інші методики визначення дати пологів? Яка з них сама точна?


Визначення дати пологів за датою зачаття і дня овуляції.

Дата пологів за датою зачаття визначається досить просто. Як відомо, жіночий організм здатний до зачаття лише в період овуляції - виходу зрілої яйцеклітини з яєчника. Жіночий менструальний цикл триває, в середньому 28-35 днів. А овуляція відбувається в середині менструального циклу. Знаючи дату своєї овуляції можна легко передбачити дату пологів. Деякі жінки відчувають свою овуляцію. В цей період вони відчувають колючі або ниючі відчуття внизу живота, збільшується кількість виділень з піхви, посилюється статевий потяг, а у деяких навіть починаються несильні мажучі ( кров'янисті ) виділення з піхви. Овуляція з точністю визначається на УЗД. Але як же визначити дату пологів, якщо точно не знаєш дня овуляції? Для цього можна просто обчислити середину свого менструального циклу і додати до цього дня 280 днів. Таким чином, ви розрахуєте приблизну дату пологів за датою зачаття. Наприклад, якщо Ваш менструальний цикл триває 28 днів, то овуляція відбувається десь на 12-14 день циклу. Додайте до дати передбачуваного зачаття 10 місячних місяців ( 280 днів ), і отримаєте приблизну дату пологів. Якщо вираховувати дату пологів за датою статевого акту, то такий варіант ще надійніше, особливо, якщо статевий акт в останньому менструальному циклі був поодиноким. Але, варто пам'ятати, що дата зачаття може не збігатися з днем статевого акту. Сперматозоїди можуть «жити» в жіночому організмі до декількох діб. Тобто, якщо незахищений статевий акт стався на 10-й день циклу, то овуляція і зачаття могли статися на 12-13 день. І розраховувати дату пологів потрібно виходячи з датою зачаття, тобто, починаючи з дня овуляції.

Визначення дати пологів, виходячи з дати останньої менструації.

дата пологівПриходячи на консультацію до гінеколога, звичайно, перше, що запитує лікар - це те, коли була остання менструація. Молоді недосвідчені дівчата, в більшості своїй, не особливо стежать за регулярністю свого менструального циклу і не можуть назвати точну дату. Інші починають згадувати дату початку і закінчення менструації. Хоча лікаря для визначення строку вагітності і дати передбачуваних пологів необхідно знати лише день першого дня вашої менструації. Саме з цього дня і ведеться відлік менструального циклу і обчислюється його тривалість.

Найпростіша формула, якою користуються самі гінекологи для визначення дати пологів - це формула Негеле. Для того, щоб розрахувати по ній дату пологів, необхідно від першого дня свого менструального циклу відняти три місяці і додати сім днів. Наприклад, ваші останні місячні почалися 3 квітня. Віднімаємо три місяці - виходить 3 січня. Тепер додаємо до 3 січня 7 днів. Виходить 10 січня - це і є передбачувана дата пологів.

Але цей метод визначення дати пологів далеко не завжди відрізняється високою точністю. Так як він розрахований для визначення приблизної дати пологів для жінок, у яких менструальний цикл складає рівно 28 днів. Якщо він довше, то і дата пологів, швидше за все, настане трохи пізніше і навпаки. Пов'язано це з тим, що при довгому менструальному циклі овуляція відбувається пізніше, а при короткому раніше 12-14 дня, з розрахунком, на який виведена дана формула. При нерегулярному менструальному циклі так взагалі дату овуляції визначити дуже складно і використовувати цей метод для визначення дати пологів вважається неправильним.


Визначення дати пологів за допомогою УЗД.

Вважається найточнішим визначати дату пологів за допомогою ультразвукового дослідження на ранніх термінах вагітності, до 12 тижнів. Пройшовши УЗД на дуже ранніх термінах, можна дізнатися термін своєї вагітності з точністю буквально до одного дня, і відповідно з цим розрахувати приблизну дату зачаття і дату пологів.

Термін вагітності ставлять на УЗД і на більш пізніх термінах вагітності, у відповідності з розмірами голову і кінцівок плода. Але укладення такого УЗД вже не можна брати за основу для визначення дати пологів, так як всі діти розвиваються по-своєму, індивідуально. І народжуються деякі діти вагою 5 кг, а інші - 3 кг. І те й інше є нормою. Але от тільки в першому випадку жінці на УЗД в другому і третьому триместрі вагітності будуть виставляти термін на пару-трійку тижнів більше цього і відповідно, дата пологів буде виставлена більш рання. Пологи ж, швидше за все, почнуться пізніше, а лікарі, та й сама жінка будуть квапити події, думаючи, що переношена вагітність, а передбачувана дата пологів вже пройшла. І навпаки, у невисоких, худеньких батьків дітей народжуються з такою ж конституцією. А на УЗД жінці ставлять діагноз «внутрішньоутробна затримка розвитку плода» або просто ставлять термін вагітності менше, ніж він є насправді, тим самим відсувають правильно поставлене дату пологів на більш пізній термін.

Постановка приблизної дати пологів за результатами гінекологічного огляду.

Гінеколог проводить огляд ручної статевих органів жінки, може визначити вагітність «на дотик». Термін вагітності можна поставити абсолютно точно, починаючи вже з 3-4 тижнів. Варто знати, що на більш пізніх термінах ( більше 12 тижнів ) поставити точний термін вагітності і визначити приблизну дату пологів буде практично неможливо. Причина та ж, що і при проведенні УЗД на пізніх термінах - це те, що кожна дитина розвивається по-своєму, індивідуально. Отже, на що звертає увагу гінеколог при проведенні огляду? В першу чергу - це розмір і форма матки. У вагітних жінок матка набуває кулясту форму ( у невагітних здорових жінок матка грушоподібної форми ) і збільшується в розмірах. Більш-менш досвідчений лікар-гінеколог ставить строк вагітності і приблизну дату пологів, виходячи з розмірів матки.


Визначення дати пологів на більш пізніх термінах вагітності.

дата пологівБувають випадки, коли складно визначити дату пологів за датою зачаття. У таких випадках можна скористатися такою перевіреною методикою, як визначення дати пологів по даті першого ворушіння маляти.

Малюк в утробі матері починає робити свої перші рухи досить рано, близько 12 тижнів. Але вагітна жінка їх не відчуває, так як дитинка ще зовсім малий. Справжні ж ворушіння первістка жінка починає відчувати на терміні 20 тижнів, повторнородящая - у 18 тижнів. Таким чином, що розрахувати дату пологів, у першому випадку до дня першого ворушіння потрібно додати 20 тижнів, у другому випадку - 22 тижні. Таким чином, ми отримаємо практично точну дату пологів. Багато жінки розповідають, що починають відчувати перші ворушіння набагато раніше покладеного терміну - в 16, а то й 14 тижнів. Гінекологи зазвичай не сприймають всерйоз такі заяви, списуючи нібито ворушіння малюка на скорочення кишечнику. Але такі чутливі жінки все ж зустрічаються і в їхньому випадку, визначення дати пологів по даті першого ворушіння маляти буде невірним.

Десь з 14-16 тижнів вагітності гінеколог може точно визначити термін вагітності і приблизну дату пологів з допомогою звичайного огляду ( не на гінекологічному кріслі ). На дотик він визначить висоту дна матки, на підставі чого і можна буде судити про терміні вагітності і розрахувати дату пологів не за датою зачаття. У 16 тижнів дно матки знаходиться між лобком і пупком, в 24 тижні - в районі пупка, у 28 тижнів - на 4-6 см вище пупка і т.д. Є інша методика визначення строку вагітності і дати пологів - вимірювання окружності живота. Але вона не відрізняється точністю, так як всі ми різні і об'єм талії спочатку у нас всіх теж різний. У жінок, схильний до повноти, об'єм живота буде, в усякому разі, більше, ніж у худенької жінки, якій поставили таку дату пологів. Вимірювання довжини матки набагато інформативніше для розрахунку дати майбутніх пологів.


Чому дата пологів називається не точна, а тільки приблизна?

Дійсно, розрахувати точну дату пологів не представляється можливим навіть по даті зачаття. Причини помилок розрахунку дати пологів за зачаття, ми розглянули на початку цієї статті. Відносно невеликий відсоток жінок народжує точно в термін, визначений лікарем гінекологом. Хоча і говорять, що вагітність повинна тривати рівно 40 тижнів, але в багатьох випадках це не так. Дата пологів може наступити і в 38 тижнів і це також не є патологією. При багатоплідній вагітності пологи практично завжди настають раніше дати, визначеної гінекологом. На дату пологів, точніше на її наступ, можуть впливати і деякі інші чинники, такі як багатоводдя, високий тиск у вагітної жінки, цукровий діабет і т.д. Розрахувати дату пологів за датою зачаття можна за допомогою онлайн калькулятора.

Заповніть форму, і ми підкажемо Вам передбачуваний термін пологів.

Ваш менструальний цикл: днів (якщо цикл змінюється - введіть останнє значення)
Перший день останньої менструації:


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
20.04.2010 08:17 | Жанна | Re: передбачувана дата пологів
хочу дізнатися строк скоро народжувати.


17.04.2010 23:32 | Ксенія | Re: передбачувана дата пологів
Дякую, будемо чекати, а заодно і перевіримо...


15.04.2010 17:24 | тоня | Re: передбачувана дата пологів
дякую!!!!!!! перевірю!


08.04.2010 13:57 | дар'я | Re: передбачувана дата пологів
класно! перевіримо точність у грудні.


04.04.2010 01:45 | надія | Re: передбачувана дата пологів
величезне дякую))))))будемо чекати)))


29.03.2010 10:18 | марина | Re: передбачувана дата пологів
спасибі перевірю в липні!!!!!!!


28.03.2010 21:44 | Вікторія | Re: передбачувана дата пологів
Все чудово


20.03.2010 22:05 | оля | Re: передбачувана дата пологів
спасибі перевірю


19.03.2010 14:59 | Олеся | Re: передбачувана дата пологів
Дякую!!!


15.03.2010 11:59 | Іринка | Re: передбачувана дата пологів
Дякуємо за розрахунки. Перевіримо в ЧЕРВНІ!!!


11.03.2010 14:10 | Ірина | Re: передбачувана дата пологів
Принаймні в статті все доступно описано. А точність перевіримо.


18.02.2010 18:03 | Вікторія | Re: передбачувана дата пологів
Ну ні фіга собі, мені треба знати термін!


08.02.2010 18:37 | Олена | Re: передбачувана дата пологів
Скажіть будь ласка,чому мені порахували термін пологів з останніх місячних 30.04.08 якщо у мене був контакт з чоловіком 26.05.08,термін пологів поставили 5.02.2009,дитина народилася 2.02.2009 весь у смазке.Почему вони не поставили термін пологів 26.02.2009,значить дитина народилася не доношеном.Когда дитина народилася нго поклали на день терапію.


08.02.2010 18:23 | Олена | Re: передбачувана дата пологів
Чому порахували у мене термін вагітності з останніх месячных30.04.08 якщо у мене був контакт з чоловіком 26.05.08,мені поставили термін пологів 5 лютого 2009 року,а народила 2.02.2009 ,дитина був весь у смазке.Почему не поставили термін пологів 26.02.2009.Значит дитина народилася недоношеною.


21.10.2009 13:50 | Ірина | Re: передбачувана дата пологів
Дата зачаття зазвичай - імовірно +14 днів з першого дня останньої менструації.


01.08.2009 23:09 | Ірина | Re: передбачувана дата пологів
Мені теж все зрозуміло,але підкажіть де і як дізнатися дату зачаття?Будь ласка,хто читав про це,буду вдячна


31.07.2009 18:05 | Катерина | Re: передбачувана дата пологів
Стаття цікава, я коли була вагітна все хотілося дізнатися, коли ж настане день "Х", хоча б приблизно. Скільки шукала в інтернеті, проходила тести дати були разные.Попробывала визначити дату пологів на цій формі - збіглося майже на 100%, народила 14 вересня, а тут показали що 15 вересня. Різниця лише в один день.


19.07.2009 13:40 | Ольга | Re: передбачувана дата пологів
Хороша стаття, дякую. А то кожен лікар мені різну дату визначає. Тепер все стало зрозуміло.


1
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua