← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тиск під час вагітності

Артеріальний тиск під час вагітностіАртеріальний тиск вагітних жінок дуже жваво цікавить лікарів. Адже тиск не у всіх вагітних буває далеким від класичних цифр 120 на 80. Що відбувається з тиском жінки, яка виношує дитину і чому це так хвилює медичний персонал?Знижений тиск ( гіпотонія ) під час вагітності

За дев'ять місяців вагітності майже кожна жінка хоч раз почула від свого лікуючого лікаря: «Ой, дівчина, як ви ходите по вулицях з таким низьким тиском?» Тиск жінок, чекаючих дитину, дуже часто виявляється нижче норми, і випадки, коли тонометр показує на своєму табло 110/70, а то і зовсім 100/60, буває досить нерідко. Чому це відбувається? Є кілька причин.

По-перше, в цей період дуже сильно змінюється гормональний фон жінки, що тягне за собою перебудову всіх систем життєдіяльності, і в результаті багато показників, і не тільки тиск, стають дещо іншими, ніж у звичайному житті. По-друге, з початку вагітності і в наступні дев'ять місяців майбутній мамі доводиться живити своєю кров'ю не тільки свій, але ще і зростаючий всередині неї новий організм, відповідно, їй необхідно більше крові.

А при зростанні обсягу крові збільшується навантаження на серце і судини. Внаслідок всіх цих змін робота судин дещо видозмінюється, вони розслабляються і тиск знижується. Перші два триместру ця ситуація є абсолютно нормальною, і лише до третього триместру показники тиску повертаються на колишнє місце.

Є ще одна причина, що зустрічається досить часто. Вагітність багатьох жінок починається з такого малоприємного явища, як токсикоз. Слабкість, сонливість, нудота, запаморочення і маса інших симптомів, серйозно ускладнюють життя майбутньої мами в першому триместрі - все це він. Жінка або не може їсти, бо її весь час нудить, або їсть, але її майже одразу нудить. Організму елементарно не вистачає поживних речовин і як наслідок - тиск знижується.

Ще один нюанс: є чимало жінок, у яких звичайне, так зване, робочий тиск знижений все життя, і вони спокійно живуть з показниками 110/70 з дитинства до глибокої старості, не відчуваючи жодних незручностей. Грамотний лікар, починаючи вести вашу вагітність, обов'язково запитає про вашому робочому тиску, і буде вважати його зниження від цієї цифри, а не від класичних показників.

Але гіпотонія вагітних не завжди так нешкідлива. Якщо ваш лікар звертає увагу на те, що на тонометрі не дуже хороші цифри і ви погано себе відчуваєте, у вас сильно паморочиться голова, і навіть трапляються непритомність, напевно, має сенс все-таки зайнятися корекцією свого тиску. Якщо ваш тиск знижений, але лікар не бачить в цьому нічого страшного, є кілька рецептів. Більше гуляйте на свіжому повітрі, їжте збалансовану їжу, намагайтеся не хвилюватися даремно і не перевтомлюйтеся.Підвищений тиск ( гіпертонія ) під час вагітності

Підвищений тиск зустрічається в практиці лікарів, провідних вагітність, значно рідше, але шкоди несе в рази більше, ніж знижений. Чим воно викликане? Нерідко трапляється, що гіпертонічна хвороба у жінки була і до вагітності, тоді їй треба обов'язково спостерігатися у лікаря, але в цьому випадку високі показники тиску не несуть в собі нічого страшного - для неї це норма. У цьому випадку лікар, швидше за все, призначить препарати знижують тиск і порадить як можна більше часу проводити ліжку, щоб знижувати тиск природним чином.

Але якщо показники тиску підстрибнули на 20-30 одиниць і не бажає знижуватися, плюс до цього виникли головні болі, запаморочення, туман і миготіння мушок перед очима, нудота, болі в подложечной області і болі в шлунку або ще які-небудь насторожуючі симптоми, як можна швидше зверніться до лікаря і почати лікування невідкладно.Тиск під час вагітності: що робити?

Коли лікарі заводять мову про ваш тиск, неважливо, високому або низькому, треба пам'ятати про одне правило: який-небудь діагноз на підставі показань тонометра можна ставити, тільки якщо ці показники виявилися незмінними в результаті двох вимірів з інтервалом в шість годин ( мова, звичайно, йде тільки про тих випадках, коли ви прийшли до лікаря своїми ногами і відчуваєте себе відносно нормально ).

Тиск - штука примхлива і здатне підвищуватися і знижуватися з-за цілого ряду причин. Ви могли напередодні перевтомитися, погано виспатися, не змогли змусити себе з'їсти з ранку хоч трохи їжі ( тим, у кого був токсикоз, ця ситуація добре знайома ) - і будь ласка, низький тиск вам забезпечено. А якщо, наприклад, ви надто поспішали на прийом до лікаря і при цьому ще й нервували - тонометр може зафіксувати повішення тиску.

Є у лікарській практиці випадки, коли у жінок, особливо вагітних і внаслідок цього надто вразливих, тиск підскакував від одного вигляду людини в білому халаті з тонометром в руках. Щоб уникнути подібних ситуацій, придбайте тонометр і тримайте його в домашній аптечці. Як тільки ваш лікуючий лікар заб'є тривогу - вимірюйте тиск самі, вдома, краще це робити вранці, не встаючи з ліжка.

Відомо, що свіжий журавлинний морс ефективно знижує тиск, а гарбузовий відвар з медом, навпаки, - показаний майбутнім мамам-гіпотонікам. Так що ці нешкідливі десерти цілком можуть прийти вам на допомогу. І, звичайно, намагайтеся не нервувати через дрібниці, адже найголовніше для вас тепер - це ваше здоров'я, а значить, і здоров'я вашого малюка.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua