← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Достовірні ознаки вагітності

Найбільш достовірні ознаки вагітності

Достовірні ознаки вагітностіДостовірні ознаки вагітності в перші її дні не так багато і не так помітні, як вважають багато жінок. Давайте спробуємо дещо детальніше розглянути ті зміни в психічному і фізичному стані, на раптова поява яких слід звернути свою увагу.

1. Затримка менструації - це найперший симптом можливої вагітності. Місячні - це, по суті, відшарування ендометрію, яка відбувається в результаті циклічних гормональних змін в організмі жінки. У період виношування дитини будь-яка, навіть незначна відшарування ендометрію може стати фатальною, викликати сильну кровотечу і загибель плода. В нормі у майбутньої мами місячних не буває аж до пологів. Та й після пологів кров'янисті виділення мають дещо іншу природу. Відновлюється менструальний цикл не менш, ніж через 6 тижнів після пологів, а у годуючих грудьми жінок не бути регулярних кровотеч може протягом всього періоду лактації - до 2 років, в середньому.

Але варто розуміти, що хоча ми і говоримо про відсутність місячних, як про перші ознаки вагітності, достовірні ознаки також можуть свідчити і про інших, не пов'язаних з цікавим положенням речі. Наприклад, відсутність менструацій часто спостерігається у дівчаток-підлітків та у жінок перед менопаузою, затримки можуть виникати із-за прийому деяких ліків, стресів, хвороб, захворювань репродуктивної системи і т. д.

2. Після настання вищеописаного першого достовірного ознаки вагітності, можна почати шукати і інші симптоми. І другим доказом наближається материнства може стати... тест на вагітність! Користуватися ними навчилися вже, напевно, всі сучасні жінки. Це дуже зручний і доступний спосіб самодіагностики, особливо для тих жінок, чий цикл не відрізняється регулярністю (не будуть же вони раз в місяць ходити до лікаря!). А тут 5 хвилин і все зрозуміло. Найпростіші тест-смужки коштують близько 15 рублів - не дорожче буханця хліба. Дешеві тести, як правило, володіють більш низькою чутливістю до визначення в сечі хоріонічного гонадотропіну, але і таких їх властивостей цілком достатньо, якщо після зачаття пройшло 2-3 тижні, тобто, вже почалася затримка. Деякі дами користуються тестами з високою чутливістю і до затримки. В принципі, правильний результат можна з їх допомогою отримати і за 2-3 дні до ймовірного початку наступного менструального циклу. Однак перші ознаки вагітності - достовірні ознаки які, як правило, починають відчуватися і проявлятися мінімум через 2-3 тижні після зачаття.

На жаль, при самодіагностики можливі помилки. І виникають вони внаслідок недотримання умов, описаних в інструкції тест-смужки. У більш рідкісних випадках помилки можуть бути пов'язані з тим, що тест зберігався при недопустимих температурних умовах і з-за закінчення терміну придатності.

3. Якщо ви бажаєте ще більш точної діагностики - здайте аналіз крові на ХГЛ. Таким чином ви зможете дізнатися про своє становище ще до того, як з'являться інші достовірні ознаки вагітності. Хибнопозитивні результати трапляються вкрай рідко, і пов'язані вони не з помилками лаборантів, а з наявністю у жінки будь-якого серйозного захворювання, наприклад, колоректального раку, раку матки, нирок і т. д. ХГЛ може бути підвищений при міхуровому заносі - теж небезпечної патології або прийому лікарських засобів, що містять у складі даний гормон. Хибнопозитивний результат проявляється також протягом декількох днів/тижнів після штучного або мимовільного переривання вагітності.

Хоріонічний гонадотропін можна визначити за допомогою аналізу крові вже через 7-10 днів після зачаття. З цих днів рівень даного гормону починає збільшуватися в геометричній прогресії. Так, на 1-2 тижні рівень ХГЛ (мЕд/мл) 25-300, а на 2-3 (вже після початку затримки і появи інших достовірних ознак вагітності) - 1500-5000. Знижені показники можуть бути з-за розвитку плоду поза матки або зупинки його розвитку. Часто ХГЧ починає різко знижуватися при істинної загрози мимовільного переривання вагітності, при загрозі викидня, тобто. Але не варто проводити моніторинг рівня хоріонічного гонадотропіну просто заради інтересу або свого заспокоєння. У деяких випадках навіть при нормально розвивається плоді спостерігаються скачки показників в ту і іншу сторону. Необізнану ж жінку, яка щодня видивляється перші ознаки вагітності, достовірні ознаки з яких не всі, таке положення справ може налякати.

4. Огляд у гінеколога. Через 2-3 тижні після початку затримки лікар вже може досить точно констатувати розвиток вагітності за результатами гінекологічного огляду. На такому терміні матка вже відчутно збільшилася (але візуально це поки ніяк не проявляється), шийка матка придбала синюшний відтінок. Але все ж іноді лікарі помиляються, якщо ви не хочете потрапити в цей невеликий відсоток - перевірте в себе інші достовірні ознаки вагітності.

5. Підвищена базальна температура. Колись не було аналізів на ХГЛ, тестів на вагітність і ультразвукових досліджень. І тоді саме ця ознака, поряд із затримкою менструації, були перші і найбільш точні симптоми цікавого положення. Якщо зачаття не відбулося, але була овуляція, температура тримається підвищеної із середини циклу і практично до його завершення, після чого починається менструації. У випадку з вагітністю температура тримається вище 37 градусів, і місячні відсутні. Дуже важливо правильно виконувати вимірювання. Не рекомендується міряти температуру після статевого акту, якщо сон перед цим був неспокійним і нетривалим, при застуді, прийом різних лікарських засобів і т. д.

6. Біль внизу живота і в області молочних залоз. Це досить-таки достовірні ознаки вагітності, спостерігалися у більшої частини майбутніх мам. Однак, у деяких випадках біль у молочних залозах може сигналізувати про будь-яке їх захворюванні. А живіт може нити через менструації, яка просто затримується і скоро настане або із-за загрози викидня. Другий випадок може бути підтверджений мажучі кров'янисті виділення на тлі низького для даного терміну рівня «гормону вагітності», про який ми писали вище. Визначити що є норма, а що патологія для вагітної вперше жінки, буває непросто. А тому при будь-яких захворюваннях краще негайно звертатися до лікаря і не відтягувати з постановкою на облік по вагітності.

7. Токсикоз. Мабуть, саме на цьому характерному симптомі ми і закінчимо описувати найбільш достовірні ознаки вагітності. Токсикоз не завжди протікає так бурхливо, як про це розповідають, пишуть в газетах і журналах. Нудота може виникати лише періодично, а блювоти і взагалі не бути. І це в будь-якому випадку добре. Зате замість таких характерних симптомів на майбутню маму часто охоплює безпричинна втома і депресія. Багато починають страждати безсонням, стають дратівливими й примхливими. Але всі ці явища, як правило, лікуються спокійною домашньою атмосферою і відпусткою на роботі, який необхідно провести не біля телевізора, а де-небудь на природі, якщо дозволяє час року, звичайно ж. В крайньому випадку замінюємо пікніки на прогулянки в найближчих парках/скверах.

Такі перші ознаки вагітності - достовірні ознаки не так численні, запам'ятати їх не складе труднощів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua