← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дворога матка і вагітність

Перебіг вагітності та розродження при дворогій матці

Вагітність при дворогій матціДворога матка і вагітність поняття цілком сумісні. У деяких випадках вагітність може протікати без особливостей і ускладнень. У серйозних випадках з вираженою патологією хірургічне втручання може суттєво збільшити шанси жінки на те, щоб виносити і народити здорову дитину.

Що таке дворога матка

Вроджені дефекти матки зустрічаються, на щастя, досить рідко. Дворога матка - це найбільш поширений варіант патології. Порожнину матки зазвичай єдина в нижніх відділах і догори розщеплюється на дві самостійні порожнини, два роги. Обидва роги можуть бути симетричні і повноцінно розвинені. У цьому випадку в кожному з них можлива вагітність. Один з рогів може бути слаборозвиненим, рудиментарним. Якщо в ньому закріплюється запліднена яйцеклітина, як позаматкова вагітність проходить і може загрожувати розривом маткової рогу. У рідкісних випадках повноцінна вагітність настає в обох рогах одночасно.

Симптоми

Часто дворога матка проявляє себе порушеннями менструального циклу, аменореєю, болями при менструації і ранніми викиднями, а також безпліддям. Іноді ні один симптом не проявляється, а про особливості будови матки дізнаються лише при плановому УЗД під час вагітності.

Причини

Аномалія розвитку матки закладається в першому триместрі внутрішньоутробного розвитку. Причинами можуть стати як зловживання алкоголем і нікотином, токсичні отруєння, так і інфекційні хвороби, зокрема грип, краснуху, токсоплазмоз.

Діагностика

Запідозрити патологію можна за допомогою УЗД. Для уточнення діагнозу використовуються гістероскопія, МРТ і навіть лапароскопія. Якщо дворога матка при вагітності перешкоджає її нормальному протіканню, або ж зачаття зовсім не відбувається, основним методом лікування є хірургічне втручання. Основними завданнями обстеження і лікування є виявлення і висічення рудиментарного рогу, видалення внутрішньоматкової перегородки і відновлення нормальної єдиної порожнини матки. Після проведення операції вагітність повинна настати не раніше ніж через рік. Для цього в порожнину матки встановлюють внутрішньоматкову спіраль. Більш раннє настання вагітності загрожує розривом матки.

Прогнози після хірургічного відновлення порожнини дуже сприятливі. Відсоток невиношування вагітності знижується в кілька разів.

Виношування дитини та розродження

Перебіг вагітності при дворогій матці завжди має перебувати під пильним медичним контролем. У випадку, якщо вагітність закріпилася в повноцінному розі, а внутрішньоматкова перегородка відсутня або посічена хірургічно, проблеми можуть початися лише до кінця першого триместру. Пов'язано це з тим, що плід може не вистачати місця, а також може бути порушене кровопостачання плода. На більш пізніх термінах можуть виникати такі патології розвитку вагітності як передлежання і раннє старіння плаценти, істміко-цервікальна недостатність, загроза переривання.

При необхідності, починаючи з 28 тижня вагітності, може бути проведена операція кесаревого розтину для збереження життя плоду.

Рішення про те, як будуть проходити пологи, буде залежати від декількох причин. В першу чергу, це розташування плода і анатомічні особливості жінки. Дуже часто при дворогій матці має місце тазове передлежання. Природні пологи можливі, але при цьому і жінка, і лікарі повинні бути готові до того, що може знадобитися екстрене кесарів розтин.

Дворога матка - не вирок. При грамотному медичному контролі можливо цілком природне виношування та народження здорової дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua