← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Пологова діяльність

версія для друку

Як вести себе в пологах

Як вести себе в пологах: родова діяльність, перейми, потугиЯк відомо, спокій породіллі, а також «налаштованість» на дотримання вказівок лікаря і акушерки багато в чому визначають результат пологів. Поговоримо про те, в чому полягає «правильна» поведінка жінки на кожному етапі цього складного процесу і як вести себе в пологах.Пологова діяльність


Періоди пологів

Як правило, процес пологів починається з переймів - мимовільних скорочень мускулатури матки. Сутички забезпечують відкриття шийки матки. Перший період пологів починається з початком регулярної пологової діяльності і закінчується повним відкриттям шийки матки ( 10-12 см ).

Якщо пологи починаються із сутичок, то необхідно по можливості запам'ятати час першої сутички, а потім чітко ( бажано на папері ) фіксувати час переймів: у скільки починається кожна сутичка і скільки вона триває. Такі записи допоможуть вашому доктору визначити час початку регулярної пологової діяльності, судити про її правильності і вчасно діагностувати слабкість пологової діяльності, при якій проміжки між переймами стають великими, а самі перейми - короткими. Фіксування сутичок допоможе вам відволіктися від болю, якої вони можуть супроводжуватись. Крім того, таким чином, ви зможете відрізнити дійсні перейми від неправильних. Якщо при істинних сутичках тривалість скорочень мускулатури матки зростає, а проміжки між переймами зменшуються, то при помилкових сутичках інтервали між переймами різні і мають тенденцію до збільшення.

Якщо до початку регулярної пологової діяльності ( перейм ) у вас злилися навколоплідні води, необхідно запам'ятати час, в який вони злилися або почали підтікати, і збиратися в пологовий будинок. Справа в тому, що плодовий міхур є перепоною для потрапляння інфекції в порожнину матки, до плоду. Тому з моменту вилиття навколоплідних вод до народження малюка повинно пройти не більше 12 годин, в іншому випадку дуже велика ймовірність інфікування.

Пологи можуть початися з прелиминарных болю - тягнуть болів внизу живота, а частіше в поперековій області, які не мають періодичності, тобто виникають через різні проміжки часу і мають різну тривалість. Поспостерігавши за собою протягом 1 - 1,5 годин і зрозумівши, що це саме прелиминарные болю, але не сутички, ви можете випити 2 таблетки но-шпи, 2 таблетки валеріани і спробувати заснути. Якщо дані дії не призводять до позитивного результату, то необхідно звернутися за допомогою до пологового будинку, так як прелиминарные болю вимотує жінку, призводять до розвитку слабкості родової діяльності в подальшому. В пологовому будинку при прелиминарных болях жінці проводять медикаментозний сон-відпочинок.

Поява рясних яскраво-червоних кров'яних виділень на будь-якому етапі пологів - це привід для звернення в пологовий будинок. Такі виділення можуть бути ознакою відшарування плаценти, при цьому у малюка виникає гостре стан кисневої недостатності, а у мами - кровотеча. Слід врахувати, що в нормі під час пологів мають місце незначно кров'янисті або сукровичні виділення.

Після того, як ви зрозуміли ( припустили ), що у вас почалися пологи, не треба приймати їжу і пити. Це обумовлено наступними правилами. У першому періоді пологів під час відкриття шийки матки може виникнути рефлекторна блювота. Наповнений шлунок привертає до цієї неприємності. Крім того, будь-які пологи можна розглядати як потенційно ризиковану ситуацію за необхідності оперативного втручання, адже теоретично будь-які пологи можуть закінчитися операцією кесаревого розтину, може виникнути необхідність ручного відділення посліду тощо Перераховані оперативні втручання проводяться на тлі знеболювання, а в момент дачі наркозу не виключена регургітація, тобто викид вмісту шлунку в порожнину рота, а звідти в легені. А повний шлунок є сприяючим фактором для таких ускладнень.Поведінка під час переймів

Як вести себе в пологах: родова діяльність, періоди пологів, перейми, потугиПід час переймів дуже важливо не затримувати дихання. У період, коли мускулатура матки напружується, відбувається звуження просвіту всіх маткових судин, в тому числі і тих, що йдуть до плаценти, тобто живлять плід. Тому надзвичайно важливо використовувати будь-яку з пропонованих дихальних методик. Всі ці типи дихання, застосовувані в момент сутички, забезпечують потрапляння підвищеної кількості кисню в кров жінки, а значить, і доставку достатньої кількості крові плоду.

При малоболезненных сутичках підійде тип дихання, який можна назвати повільним. Співвідношення тривалості вдиху і видиху - 1:2. Вдих робиться через ніс, видих - через рот. Дуже важливо пам'ятати, що починати і закінчувати сутичку необхідно спокійним вдихом і видихом.

Так можна дихати не тільки на початку, а й протягом усіх пологів: все буде залежати від ваших відчуттів, від характеру пологової діяльності і, що дуже важливо, - від вашої психологічної та теоретичної підготовленості.

В активну фазу пологів, коли перейми стають більш болючими і частими, вам, можливо, підійде дихання з голосовим виразом болю. У цьому випадку видих «пропевается» або «простанывается» голосними о, а або в. При цьому пропеваемый звук повинен бути низьким; це важливо тому, що при вимові низьких звуків велика група м'язів організму ( в тому числі м'язи тазового дна, шийка матки ) мимоволі розслабляється. При високих нотах імовірний спазм шийки матки.

Також для першого періоду пологів можна освоїти дихання «через пухкі губи». На піке сутички зробіть вдих через ніс з гучним сопінням, а видих - через рот, при цьому створюючи «пухлість губ» і видаючи звук «пу».

Можна використовувати також діафрагмально-грудним типом дихання. Його частота довільна: вона буде визначатися вашими відчуттями. На початку сутички проводиться 3-4 глибоких діафрагмально-грудних вдиху і видиху. При цьому руку покладіть на живіт в області пупка, іншу - на груди. Під час вдиху ( скорочення діафрагми ) потрібно прагнути до того, щоб рука, лежача на животі, піднялася вище руки, що лежить на грудях. Коли рука, лежача на животі, підніметься максимально, продовжите вдих за рахунок розширення грудної клітки, піднімаючи лежить на ній руку.

З розвитком пологової діяльності, по мірі того як інтенсивність сутичок наростає, а проміжки між ними стають все менше і менше, багатьом породіллям все важче і важче стає реалізувати типи дихання, про яких ми говорили раніше, тобто більш повільні. З'являється потреба дихати часто і поверхнево - «собачкою». Схема такого дихання наступна: на підйомі - 1-2 діафрагмально-грудних вдиху і видиху, з глибоким очищує видихом, потім вдих і на піке сутички - часте, поверхневе дихання, при цьому язик притиснутий до неба. В кінці сутички дихання стає рідше - очищаючий видих, і на спаді - 2-3 діафрагмально-грудних вдиху і видиху. Сутичка триває в середньому 40 секунд, будинки цю вправу потрібно виконувати секунд за 20 ( щоб уникнути гіпервентиляції - надлишкового надходження повітря, що може призвести до запаморочення ).

Під час переймів не варто напружуватися - потрібно спробувати максимально розслабитися. Напруга перешкоджає розкриттю шийки матки, процес пологів затягується, що негативно позначається і на стані породіллі, і на стані плода. Коли відкриття шийки матки вже велика і близьке до повного ( 10-12 см ), то напруга перешкоджає просуванню голівки по родовим шляхам, що продовжує пологи.

Після закінчення декількох годин переймів, при великому відкритті шийки матки ( більше 5-6 см ), як правило, відбувається відходження навколоплідних вод. Після вилиття навколоплідних вод необхідно лягти і не вставати, так як изливающиеся води, особливо при багатоводді, можуть спричинити за собою пуповина або ручка плоду. Тому відразу після вилиття навколоплідних вод проводять вагінальний огляд, під час якого голівка щільно притискається до кісток тазу, і вищеописані ускладнення вже не виникають. Лікар фіксує той факт, що головка притиснулася, при необхідності розводить оболонки плодового міхура, щоб це сталося під час огляду та ускладнення були б виключені.Пози під час переймів

Як вести себе в пологах: родова діяльність, періоди пологів, перейми, потугиЯкщо лікар не дає ніяких спеціальних вказівок, то під час першого періоду пологів ( перейм ) можна ходити, приймати будь-які зручні вертикальні пози. Єдине, чого не слід робити, - це сидіти на жорсткій поверхні ( стільці, ліжка тощо ). Це обумовлено тим, що, займаючи будь-яку вертикальну позу - стоячи з опорою на спинку ліжка або стільця, повиснувши на шиї помічника або на канаті, - ви сприяєте просування передлежачої частини плоду по родових шляхах. Але при цьому можна сидіти на м'ячі або на унітазі, якщо це дозволяє доктор. В кінці першого періоду пологів може виникнути така ситуація, при якій потрібно кілька форсувати просування голівки по родовим шляхам ( наприклад, коли відкриття шийки матки вже повна, а головка просувається повільно ), або ж, навпаки, уповільнити його ( наприклад, при передчасних пологах ). У першій ситуації породіллі пропонують сісти навпочіпки, а в другій - лягти на бік.

Дуже важливо в першому періоді пологів регулярно спорожняти сечовий міхур. Робити це потрібно кожні дві години. Наповнений міхур заважає інтенсивного скорочення матки.Потуги


Що робити під час потуг

Як вести себе в пологах: родова діяльність, періоди пологів, перейми, потугиПісля закінчення декількох годин переймів ( 8-10 годин - під час перших пологів і 4-6 годин - під час других ) шийка матки відкривається повністю і настає перехідний період, коли голівка дитини починає інтенсивно просуватися вниз по родовому каналу.

Через деякий час вам захочеться потужити, але перш ніж це робити, покличте лікаря або акушерку. Вас оглянуть, а потім дозволять тужитися. До періоду потуг шийка матки повинна бути повністю відкрита, і якщо ви почнете тужитися самостійно, наприклад, при ще не до кінця розкритою шийці, то станеться розрив шийки матки. Передчасні потуги можуть надати несприятливий вплив і на плід. Справа в тому, що під час просування по родовому каналу головка плоду конфігурує, тобто незрощені кісточки головки заходять одна за іншу.

Таким чином, розміри голівки поступово стають менше. Якщо ж почати тужитися до того як голівка «зменшилася», то можуть виникнути травми ( крововиливи в головний мозок ). Період адаптації для дитини в цьому випадку буде проходити важче. Деякі жінки в цій ситуації ведуть себе неспокійно і кричать. В результаті кисень не надходить у легені, і в крові, в тому числі і в плацентарній, створюється дефіцит кисню, що позначається на стані дитини. На даному етапі породіллі теж допоможе дихання за типом «схлипування». На підйомі сутички ви робите очищаючий видих повний і глибокий вдих, потім дихання частішає і стає поверхневим; три-чотири поверхневих вдиху необхідно завершити інтенсивним видихом, різко подув крізь витягнуті в трубочку губи, як ніби ви задуваете свічку або надуваєте кульку. ( Саме так дихає людина, коли схлипує. ) Можна дихати на рахунок: раз, два, три - видих; раз, два, три - видих. На цьому етапі пологів підійде і дихання «собачкою».

Потуги - це дуже відповідальний період пологів, тому вам необхідно зібратися, мобілізувати всі свої сили і уважно слухати команди акушерки, так як вона буде пояснювати вам, як і коли треба тужитися. Для того щоб правильно тужитися, вам належить виконати декілька умов: під час потуг ви лежите на спеціальному ліжку, яка є в кожному пологовому будинку, ноги стоять на підставках, руками тримайтеся за спеціальні ручки. Коли починається сутичка, ваше завдання - набрати повні груди повітря ( як ніби ви зібралися пірнати ), тягнути ручки на себе, дивитися на власний живіт і виштовхувати повітря так, щоб всі свої зусилля направити в область промежини, де народжується в цей момент голівка дитини.

За сутичку потрібно так потужити 3 рази. Деякі жінки під час потуг намагаються вигнутися і підняти промежину. Це неправильна і незручна поза. Набагато зручніше і легше тужитися, якщо ви сгруппируетесь і всю свою енергію направити на роботу м'язів черевного преса. Дуже важливо під час потуги, підвівшись, дивитися вперед на свій живіт - таким чином, ви напружуєте м'язи живота, використовуючи становище, а не зусилля. Коли вам доведеться видихнути після зусилля, робіть це плавно, потім - ще вдих і знову тужтесь.

Після того як ви потужились під час сутички, настає пауза, у вас є час відпочити. Постарайтеся розслабитися і спокійно подихати, вам потрібно економити сили.

Потуга, виконана за правилами, буде ефективною, сприяє швидкому закінченні пологів. Якщо тужитися «в обличчя», то можуть з'явитися крововиливи в очі, на шкірі обличчя, при цьому потуги будуть неефективними, родовий процес затягнеться.

Не варто кричати під час потуг. З криком ви видихаєте кисень, необхідний для малюка і для ефективної потужний діяльності.

Слід знати, що в момент виведення головки і в момент виведення плечиків акушерка просить дихати «собачкою», не тужитися. Це необхідно для того, щоб форсувати народження голівки і плечиків і щоб акушерка змогла поступово вивести ці частини плода, запобігаючи розрив.

Після народження малюка ваше завдання - народити дитяче місце. Це неважко - для цього потрібно ще раз потужити після того як про це попросить акушерка.

Слідувати цим порадам буде легше, якщо пам'ятати, що від розумної поведінки жінки під час пологів залежить найдорожче, що в неї є, - життя та здоров'я її дитини.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua