← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Елевіт при вагітності

Прийом вітамінів Елевіт і інших препаратів при вагітності

Елевіт при плануванні вагітностіЕлевіт при вагітності - один з найпоширеніших вітамінних комплексів, що призначаються більшості майбутніх мам. Наскільки потрібен цей або аналогічний препарат, і чи потрібно в поєднанні з ним приймати які-небудь додаткові вітамінні і мінеральні добавки?

Кожна розсудлива майбутня матуся, дізнавшись про те, що вагітна, відправляється в жіночу консультацію для взяття на облік. Вважається, що лікар-гінеколог повинен уважно обстежити жінку, призначити ряд аналізів і УЗД, а також інші обстеження в залежності від стану здоров'я конкретної ситуації.

І з упевненістю майже на сто відсотків можна припустити, що на першій консультації жінці призначать який-небудь полівітамінний препарат. Найбільш поширений елевіт для вагітних комплекс. Причому призначення цього лікарського препарату буде вироблено ще до отримання результатів обстеження.

Цей полівітамінний комплекс виробляє німецька компанія Роттендорф Фарма ГмбХ. Середня ціна препарату в аптеках складає 400-450 рублів за 30 таблеток. Таким чином, стандартний рекомендований тримісячний курс обійдеться в 1200 рублів.

Більшість лікарів рекомендують пити всім без винятку вітаміни при вагітності елевіт пронаталь - комплекс який містить кальцій, магній, цинк, залізо, а також фолієву кислоту, вітамін а, вітаміни групи B і вітаміни С, D і E.

Так чи необхідні і безпечні полівітаміни

Насправді, таке сліпе і поголовне призначення полівітамінних комплексів, щонайменше, дивно і необґрунтовано по ряду причин.

Наведемо кілька цікавих фактів.

Очевидно, що організм вагітної жінки потребує повноцінне харчування. Але вітамінні препарати - це ліки, хімічно синтезовані речовини. Це зовсім не те ж саме, що вітаміни з їжі. А будь-які медикаменти мають чіткі показання до застосування, терапевтичний ефект, і, зрозуміло, протипоказання і побічні ефекти.

Доведено, що вітаміни і мінерали дуже слабо засвоюються при їх сумісному прийомі. Так, наприклад, фолієва кислота перешкоджає засвоєнню вітаміну B12, а кальцій і магній, що містяться в складі полівітамінів, - антагоністи.

Передозування вітамінів значно гірше авітамінозу. Наприклад, надлишок вітаміну А під час вагітності порушує процес формування нервової системи дитини і позначається на розвитку серця. Крім того, він перешкоджає нормальному засвоєнню вітаміну D.

Призначаючи вагітній жінці елевіт під час вагітності або будь-який інший полівітамінний комплекс, лікарі нібито піклуються про повноцінному розвитку плоду і здоров'я мами. Насправді, ніякі «хімічні» вітаміни не в змозі забезпечити організм вагітної всім необхідним, якщо харчування не буде повноцінним. А при повноцінному харчуванні ніякі полівітаміни не потрібні зовсім.

Пристосувальні можливості організму дуже високі. Навіть в суворих умовах і в бідних сім'ях, де харчування не дуже різноманітно, народжуються цілком здорові діти. Відсутність фінансової можливості виконати всі «профілактичні» призначення лікаря часто зберігає здоров'я майбутнього малюка.

Що дійсно необхідно

Фолієва кислота (вітамін В9) - це речовина, яку неможливо отримати з їжі в потрібному в період вагітності кількості. А значення її величезна. Беручи участь в діленні клітин, вітамін B9 відповідає за правильну передачу спадкової інформації. Дефіцит фолієвої кислоти в самому початку вагітності може викликати дефекти нервової трубки. А застосування її у вигляді лікарського препарату в дозі 400 мкг на добу практично повністю нівелює цей ризик. Прийом фолієвої кислоти актуальне за декілька місяців до планованої вагітності в першому триместрі.

Калію йодид. Більшість регіонів є в тій чи іншій мірі дефіцитними за споживанням йоду. Наша країна не виняток. Якщо здоровим людям достатньо вживати в їжу йодовану сіль і морську капусту, то під час вагітності потреби організму не можуть бути покриті природним способом. Ось чому калію йодид обов'язковий до застосування, починаючи з етапу планування дитини і до закінчення періоду лактації.

Ті, хто приймають елевіт при вагітності відгуки нерідко залишають позитивні. Але якщо немає серйозних побічних ефектів, як можна об'єктивно оцінити ефективність вітамінів? Варто відзначити, що фолієву кислоту цей препарат містить, тоді як прийом препаратів йоду потрібно здійснювати окремо в обов'язковому порядку.

Вітаміни з їжі

Вагітній жінці зовсім необов'язково замислюватися про те, скільки мг того або іншого вітаміну міститься в конкретному яблуці. Цілком достатньо організувати нормальне харчування, в якому будуть присутні білки, жири і вуглеводи. При цьому не потрібно вживати занадто багато тваринного жиру, а кількість білкової їжі краще збільшити. Якщо не зловживати рафінованими продуктами, напівфабрикатами, то вживання м'яса, свіжих овочів і фруктів, а також круп та олії цілком забезпечить всі потреби організму вагітної жінки.

А синтетичні вітаміни - це один з найпоширеніших алергенів. Навіщо ж збільшувати ризик схильності до алергії при вагітності? Лікарі ж радять обмежити кава, шоколад і апельсини. А прийом навіть найякісніших полівітамінів куди ризикованіше.

Прийом полівітамінів не виправданий при нормальному перебігу вагітності у здорових жінок і не ефективний для корекції патологічних ситуацій. У ряді випадків необхідний прийом монопрепаратів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua