← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Епідуральна анестезія наслідки

Наслідки епідуральної анестезії та її проведення

Наслідки епідуральної анестезії для дитиниЕпідуральна анестезія негативні наслідки для здоров'я викликає досить рідко. Однак більшість жінок, яким належить планове кесарів розтин або природні пологи з використанням даного виду знеболювання, бояться серйозних порушень після цієї процедури.

Епідуральна анестезія - сучасний і дуже ефективний спосіб знеболювання. А в практиці родопомочі її важко переоцінити, адже цей метод дозволяє матусі побачити свого малюка відразу після народження, незалежно від того, як проходили пологи - природним шляхом або за допомогою кесарева розтину.

Крім того, використання епідуральної анестезії має ще ряд переваг перед загальним наркозом завдяки тому, що жінка перебуває у свідомості при операції. Вона істотно знижує ризик аспірації, а також у разі необхідності лікарям легше проводити реанімаційні заходи.

Суть методу та можливі наслідки

Для того щоб зрозуміти, чи є сенс хвилюватися про наслідки, варто досконально розібратися в суті методу і вивчити статистику. Адже лякають нас зазвичай не дійсно небезпечні процедури, а те, що нам до кінця не зрозуміло. Невідомість завжди страшніше усвідомленого ризику.

Якщо епідуральна анестезія використовується для того, щоб здійснити знеболення при пологах, то чутливості позбавляються нижня частина тіла, живіт, ноги. Це дозволяє повністю зберегти дихальну функцію жінки протягом всього процесу появи на світ дитини.

Для проведення знеболювання використовують спеціальні анестетики, які пройшли високу ступінь очищення і не містять консервантів. Діючі речовини цих препаратів аналогічні місцевих анестетиків, але застосовуються вони в значно більш низькій дозі, ніж при місцевій анестезії (наприклад, лідокаїн). Крім того, для післяопераційної анестезії застосовують опіоїди (наприклад, промедол).

Побічні ефекти цих препаратів спостерігаються значно рідше, ніж при внутрішньовенному введенні, так як мінімальні дози.

Епідуральна анестезія здійснюється з використанням тонкого катетера. Катетер вводиться в епідуральну область. Епідуральний простір оточує тверду мозкову оболонку, якою оповиті корінці спинного мозку. За рахунок того, що епідуральний простір заповнюється анестетиком, блокується передача нервових імпульсів нижче того місця, де введено анестетик.

Важливою перевагою того, що препарати вводять через катетер, є можливість регулювати не тільки необхідну дозу препарату, але і тривалість анестезії. Якщо процес затягується, анестезіолог вводить додаткову кількість речовини. Крім того, якщо в процесі природних пологів виникла необхідність в кесаревому розтині або в ручному обстеженні матки після пологів, не буде необхідності в проведенні загального наркозу.

Єдиним недоліком процедури можна вважати досить тривалий період між моментом введення ліків і настанням повного обе6зболивания. В залежності від дози речовини та індивідуальних особливостей нервової провідності цей період може становити від 12 до 20 хвилин.

Зазвичай епідуральна анестезія при кесаревому розтині негативні наслідки має тільки при неправильному проведенні анестезії, і пов'язані проблеми можуть бути з механічними пошкодженнями.

Алергічні реакції практично виключені, так як мінімальні дози ліків, а поступовий спосіб введення ліків через катетер дозволяє провести алергопроби.

Найпоширенішим ускладненням епідуральної анестезії є головний біль. Пов'язано це з тим, що в епідуральний простір випливає цереброспінальна рідина. Це відбувається в разі випадкового проколу епідуральної голкою твердої оболонки спинного мозку. Головний біль може зберігатися досить довго, але піддається блокаді. У крайніх випадках проводять повторну пункцію, щоб заблокувати прокол.

Найчастішим побоюванням пацієнтів є можлива втрата рухової активності. Але це практично неможливо, так як прокол здійснюється нижче спинного мозку.

У разі лікарської помилки великі дози анестетика можуть потрапляти в цереброспінальну рідину. Якщо це не помічено вчасно, можливий тотальний спинальний блок. У цьому випадку знадобляться реанімаційні заходи.

Точно такі ж епідуральна анестезія при пологах наслідки має. Але якщо процедура проводиться висококваліфікованими та досвідченими фахівцями, а пологове відділення оснащене реанімаційним обладнанням, можна сміливо погоджуватися на цю процедуру. Тим більше, що наслідки епідуральної анестезії для дитини практично виключені, так як препарати не потрапляють у кров дитини. Єдиним рідкісним ускладненням може бути уповільнення пологової діяльності, що позначається на дитині (може виникнути гіпоксія).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua