← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Фолієва кислота при вагітності

Як і навіщо приймати фолієву кислоту при вагітності

Фолієва кислота при вагітності: дозування, скільки питиФолієва кислота при вагітності не просто корисна, а життєво необхідна. Дефіцит цього мікроелемента згубно позначиться на здоров'ї майбутньої мами, але, головне, може викликати незворотні процеси в розвитку нервової системи і головного мозку майбутнього малюка.

Механізм дії

Фолієва кислота являє собою водорозчинний вітамін B9. Хімічні властивості цієї речовини та вплив на організм фолієвої кислоти були відкриті лише на початку 20 століття. У середині минулого століття з листя шпинату був синтезований лікарський препарат, що отримав назву «фолієва кислота» (від латинського «лист»).

Цей вітамін активним чином бере участь у процесі поділу клітин. Фолієва кислота є матеріалом для передачі спадкової інформації, так як з її допомогою здійснюється поділ клітин ДНК. Потреба у фолієвій кислоті особливо висока в момент активного ділення клітин, тому особливого значення вона набуває під час вагітності та в ранньому дитинстві.

Процес ділення клітин у ході розвитку ембріона починається тоді, коли факт події зачаття ще не встановлено. Ось чому так важлива фолієва кислота при плануванні вагітності.

В перші її тижні у майбутнього малюка формується нервова трубка. У подальшому на її основі буде сформована вся центральна нервова система. Дефіцит фолієвої кислоти є найчастішою причиною розвитку дефектів нервової трубки. Наслідки можуть бути найважчими і незворотними. Дефект розвитку нервової системи на самому першому етапі формування загрожує анэнцефалией - грубими порушеннями головного мозку і повною відсутністю окремих його ділянок, а також серйозними дефектами хребта. Надалі дитина з дефектами нервової трубки може бути приречений на довічну паралізацію і серйозні відставання у розвитку.

Крім того, фолієва кислота важлива протягом всієї вагітності, так як вона позитивним чином позначається на розвитку плаценти. Незаперечна її роль в системі кровотворення. Дефіцит вітаміну B9 може викликати сильну анемію.

Як уникнути проблем

Зараз фолієва кислота при вагітності обов'язкова до застосування у всьому цивілізованому світі. Доведено, що своєчасний прийом цього вітаміну практично повністю може забезпечити ембріон від вроджених дефектів нервової трубки. При цьому дефіцит цього вітаміну в харчуванні дуже високий.

Уникнути проблем зовсім не важко, важливо лише вчасно почати приймати цей вітамін. Але роль його особливо висока в перші 12 тижнів вагітності. Якраз у цей період відбувається швидкий розподіл клітин і закладається робота всіх органів і систем. Спадкова інформація повинна реалізуватися без спотворень. Небезпека в тому, що саме в перші 5 тижнів вагітності жінка часто не підозрює про своє становище. Ще деякий час займає візит до лікаря і виконання його призначень. А ембріон саме в ці дні найбільше потребує фолієвої кислоти. Ось чому так важливо заздалегідь готуватися до вагітності.
Фолієва кислота важлива для всіх, тому її рекомендується вживати кожній людині, але жінкам дітородного віку, які планують дітей, це робити просто необхідно.

Рекомендована дозування

Добова потреба дорослої людини в кислоті становить приблизно 400 мкг. Саме така кількість міститься в більшості полівітамінних комплексів. Вітаміни при вагітності вам напевно призначать, але в період планування вагітності і в першому триместрі краще приймати фолієву кислоту окремо, а не в складі полівітамінів. За півроку до передбачуваної вагітності, а також до кінця грудного вигодовування необхідна фолієва кислота при вагітності, дозування в цей період повинна становити не менше 400 мкг. Так як в таблетках зазвичай міститься 1 мг цього мікроелемента, можете сміливо брати її половинку. Більша кількість B9 необхідно жінкам, у яких народилася дитина з дефектом нервової трубки. У такому випадку лікар може порекомендувати збільшення дозування в 10 разів! Крім того, доза повинна бути збільшена в 2 рази (до 1 мг) для жінок, які страждають на епілепсію і цукровий діабет.

Як приймати фолієву кислоту під час вагітності, якщо ніяких відхилень не виявлено - у продуктах чи в таблетках? Це залежить і від раціону. Потрібно враховувати, що в зелених овочах і зелені, у бобових та борошна грубого помелу, а також у дріжджах і цитрусових фруктах міститься невелика кількість цієї речовини. Але його біодоступність з харчових продуктів значно нижче, ніж у лікарських форм. Тому всі лікарі беззастережно схиляється до додаткового прийому цього мікроелемента в таблетках.

Багато жінок знають, як важлива фолієва кислота при вагітності, скільки її пити можна, і немає ризику передозування: ось що турбує майбутніх мам. У зв'язку з тим, що вітамін водорастворим, ризик передозування практично дорівнює нулю, так як зайва кількість вітаміну виведеться організмом. Єдиною особливістю є перешкода повноцінному засвоєнню вітаміну B12. Ось чому в кожному конкретному випадку тривалість прийому і дозування повинні контролюватися лікарем з урахуванням лабораторних аналізів, а також можливо наявних у минулому випадків вагітностей або народження дітей з патологіями.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua