← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гестоз другої половини вагітності

Токсикоз другої половини вагітності (гестоз)

Токсикоз другої половини вагітності (гестоз)Гестоз другої половини вагітності - ризику виникнення даної патології схильна кожна майбутня мама - навіть дуже молода і здорова. Акушери-гінекологи ще називають цю патологію пізнім токсикозом. Гестоз вагітних зазвичай проявляється загальним погіршенням самопочуття, підвищенням артеріального тиску, появою набряків і білка в сечі. Причиною цих ускладнень може стати безліч факторів, обумовлених як здоров'ям самої матері, так і різними зовнішніми факторами. Більший ризик даної патології мають жінки, які страждають гіпертонією і пієлонефрит, які мають в анамнезі це ускладнення при минулих вагітностях, при багатоплідді, деяких генетичних особливостях і т. д.

Але, незважаючи на різні причини гестозу другої половини вагітності, їх дуже широкий спектр, лікування його зазвичай включає в себе певні стандартні заходи, і є симптоматичним. Насамперед необхідно розуміти, що пізній гестоз може протікати в легкій, так і у важкій формі, але навіть якщо симптоми не приносять значних незручностей, самолікування не рекомендується жодної майбутньої матері. Самостійні спроби позбутися мучать породіллю симптомів можуть призвести до подальшого погіршення стану. А гестоз другої половини вагітності наслідки може мати дуже важкі: антенатальна загибель плода, внутрішньоутробна затримка розвитку плода, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, порушення функції печінки і зору, мозкова кома у матері, набряк легкого та ін.

Тим, хто не хоче піддавати зайвому ризику власне здоров'я і здоров'я плоду, потрібно при будь-яких проявах нездужання відразу ж відправлятися до лікаря, так як тільки він зможе правильно розпізнати причину і призначити правильну терапію. У свою чергу, лікар повинен зробити все, щоб виявити токсикоз другої половини вагітності (гестоз) на самому початку його розвитку. Потрібно звернути увагу на скачки артеріального тиску, більшу прибавку ваги і набряки у майбутньої матері, а також відхилення в аналізі сечі.

У легких випадках пізнього гестозу лікар призначає лікування, яке можна спокійно проводити в домашніх умовах. Однак, важкі випадки завжди вимагають госпіталізації породіллі і тривалого перебування в стаціонарі до настання позитивних змін. Іноді єдиним рішенням, що дозволяє убезпечити здоров'я матері і плоду, розродження є, часто з допомогою кесаревого розтину. Гестоз, незважаючи на свою різнорідність, обумовлений саме вагітністю жінки, тому після народження дитини обов'язково пропадають всі ознаки токсикозу.

Тим жінкам, які ще не відчули на собі симптоми гестозу у другій половині вагітності рекомендується уважно стежити за своїм самопочуттям. Тим, хто тільки планує завести дитину, варто звернути увагу на стан нирок: патології цих органів можуть викликати протеїнурію (поява білка в сечі) і збільшення вмісту рідини в тканинах, що неминуче веде до набряків.

Потрібно пам'ятати, що набряки, спричинені пізнім токсикозом, марно лікувати за допомогою сечогінних засобів, так як причина цього симптому криється в зміні здібності кровоносних судин пропускати через себе рідини.

Таким чином, гестоз другої половини вагітності, хоч і може представляти серйозну небезпеку для жінки або плода, піддається як профілактики, так і лікування. Тому при виявленні симптомів цієї патології потрібно відразу ж звернутися до лікаря: як вже було сказано, самолікування в цьому випадку може привести лише до погіршення стану породіллі.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua