← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпертонус матки при вагітності

Симптоми, причини, лікування гіпертонусу матки при вагітності

Причини, симптоми, лікування гіпертонусу матки при вагітностіГіпертонус матки при вагітності - це один із найпоширеніших діагнозів, які виставляються лікарями-акушерами своїм пацієнткам - майбутнім мамам. До цієї «патології» у російських медиків ставлення майже однозначна - треба класти в стаціонар або відправляти на лікарняний з постільним режимом і медикаментозним лікуванням. За кордоном же далеко не всякий тонус матки при вагітності вважають приводом для хвилювання. Що ж із себе представляє дана патологія, які її симптоми і в яких випадках потрібно лікувати?

Ознаки тонусу і його причини

Тонус являє собою напруга міометрія - м'язового шару матки. Коли матка напружується, жінка в залежності від розповсюдженості спазму (локалізований або охоплює всю поверхню міометрія) може відчувати напругу в області матки або хворобливі відчуття. Часто гіпертонус матки при вагітності симптоми свої виявляє в першому триместрі. На такому терміні жінки їх описують як біль, схожу з тією, що буває незадовго до початку менструації і в її період. З ростом матки значно варіюватися може локалізація тонусу. А на останніх тижнях жінка може відчувати напругу і в дні матки (під ребрами).

Причини гіпертонусу матки при вагітності різноманітні. І це не тільки очевидні захворювання або порушення в організмі, начебто вад розвитку матки, ендокринних розладів і іншого. Нерідко гіпертонус матки виникає при багатоводдя, багатоплідність, при посиленні фізичних навантажень, стресових ситуаціях. Гіпертонус передньої стінки матки при вагітності нерідко виникає під час УЗД дослідження - і це цілком нормальна реакція. На ворушіння дитини міометрій також може реагувати скороченнями. Статеві стосунки збуджують матку. Так і багато, багато іншого. Якісь ситуації ми можемо змінити і не допустити напруги матки, а що-то від нас не залежить... Так чим же страшний гіпертонус матки при вагітності, що робити якщо він з'явився?

Треба лікувати тонус матки

Вважається, що спазми матки є ризиком передчасних пологів або викидня, можуть стати причиною відшарування плаценти, фетоплацентарної недостатності, гіпоксії плоду і т. д. Так вважають російські медики. Причому облік вони приймають для постановки діагнозу і свідчення УЗД - «гіпертонус задньої стінки матки при вагітності», наприклад. Але ставити цей діагноз і тим більше призначати лікування - неправильно. Інша справа, якщо шийка матки коротка, чи є тенденція до її укорочення та розкриття, або мажучі виділення, больові відчуття. Якщо ж всього цього немає, лікування гіпертонусу матки при вагітності не проводиться. Фізіологічний тонус матки можна зняти розслабленням м'язів особи (спробуйте повністю розслабитися, і спазм відпустить), відпочинком на боці. Ще лікарі рекомендують при такій можливості, під час тонусу вставати на карачки і повільно прогинатися в попереку. Це корисна вправа розслабляє.

Якщо справа доходить до лікування, то у легких випадках призначають спазмолітики - ці препарати не можуть знизити ризик мимовільного переривання вагітності, але полегшують стан вагітної. У випадку з ИЦН, якщо в минулому вже були передчасні пологи, призначають утрожестан вагінально (препарат прогестерону). Якщо передчасно почалася родова діяльність, призначаються токолитики, які можуть приблизно на добу віддалити пологи, і в цей час проводиться терапія, спрямована на прискорення дозрівання легень у дитини.

Якщо вас турбує тонус матки - зверніться до лікаря. Грамотний фахівець допоможе вам визначитися з тим патологія у вас або норма.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua