← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпертонус матки

Все про гіпертонусі матки

Гіпертонус матки що це такеГіпертонус матки - це дуже поширений діагноз. Ставлять його на основі скарг вагітної жінки, а також за результатами пальпації та ультразвукового дослідження. Треба зазначити, що ставлення до цього явища в Росії і Європі дуже різниться. Так, більшість російських лікарів запевняють, що підвищений тонус матки, виявлений будь-яким з перерахованих вище способів, обов'язково потребує лікування, інакше великий ризик невиношування вагітності. За кордоном ж вважають інакше. Що тонус, визначається тільки на УЗД або при огляді живота лікарем, у разі відсутності скарг майбутньої мами, це нормальне, фізіологічне явище, яке лікувати не потрібно. Спробуємо знайти істину.

Симптоми гіпертонусу матки - це скам'яніння в нижній частині живота (у першому триместрі), тягнучі болі. В останньому триместрі тонус виражений ще більш яскраво. Може хворіти не живіт, а поперек. В яких випадках потрібно звертатися до лікаря? Звичайно, по можливості при будь-яких захворюваннях, які мають властивість повторюватися. Так, якщо гіпертонус матки при вагітності турбує щодня і довго, супроводжується больовими відчуттями і тим більше, якщо ви помітили на білизну кров або водянисті виділення - потрібно терміново пройти огляд у гінеколога і зробити УЗД. Одним словом, дуже важливо відрізнити фізіологічний тонус від початку пологової діяльності і сутичок, що безпосередньо призводять до розкриття шийки матки. Але в такому випадку жінка буде не просто відчувати невеликий дискомфорт, а болі, що виникають через короткі проміжки часу із зростаючою інтенсивністю. Відстежувати активність м'язових скорочень матки можна за допомогою кардіотокографії - процедури, яка ось вже багато років використовується в акушерстві для спостереження за серцевими скороченнями у дітей внутрішньоутробно.

Чим ще може бути небезпечний тонус? Якщо матка часто і активно скорочується, це може стати причиною гіпоксії у плода, виникне нестача поживних речовин. У важких ситуаціях можлива навіть відшарування плаценти. Такі патології досить поширені, але немає явних доказів, що саме тонус грає головну роль в їх виникненні. Адже гіпертонус матки, що це таке - скорочення м'язового шару матки, скорочення ендометрію. Ендометрій може скорочуватися при чханні, кашлі, незручному положенні тіла, під час фізичних вправ, при хвилюванні, під час статевого збудження і т. д. Ось такі гіпертонус матки причини виникнення має. Всі ці фактори виключити навряд чи вийде, та й не потрібно.

Найбільш часто тонус матки виникає на самому початку вагітності і до її завершення, тоді це явище називається підготовчими переймами. Частіше на хворобливі скорочення матки скаржаться жінки з вадами розвитку цього органу (наприклад, при дворогій матці), якщо вагітність багатоплідна, при багатоводді і т. д. Крім того, помічено, що гіпертонус матки по задній стінці і передній частіше помічають вагітні вперше жінки. Позначається емоційний стан, страх, тоді як повторнородящі до всім цим явищам ставляться спокійніше.

Лікування гіпертонусу матки повинно проводитися тільки за показаннями. В стаціонарах зазвичай використовують вітамінотерапію (треба відзначити, що вона малоефективна) і препарати-токолитики. В цілому ж усім вагітним рекомендується тримати вдома спазмолітики - Но-шпу і свічки папаверин. Звичайно, викидень і передчасні пологи вони не зможуть запобігти (для їх запобігання використовуються препарати, що містять прогестерон), але поліпшать стан - приберуть спазм, вам необхідно буде лише звернутися якнайшвидше до лікаря.

І ще трохи про те, як зняти гіпертонус матки в домашніх умовах.

1. Встаньте в позу кішки (спочатку опустіться на коліна, потім опустіть сідниці на п'яти, руки витягніть вперед і розслабтеся).

2. Ляжте на бік, глибоко і спокійно дихайте.

3. Ляжте на спину і покладіть під таз подушку. Дана рекомендація хороша тільки для ранніх термінів вагітності, так як на великих термінах важка матка починає сильно тиснути на порожнисту вену, тим самим погіршуючи самопочуття матері і викликаючи нестачу кисню у дитини.

4. Повністю розслабте м'язи обличчя - це дуже важливо.

Щодо користі погладжувань живота - тут не все однозначно. На великих строках у деяких жінок це може провокувати гіпертонус матки по передній стінці.

Будьте уважні до свого здоров'я, зайвий раз не хвилюйтеся. І нехай ваша вагітність буде легкою!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua