← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпоксія плода симптоми

Симптоми гіпоксії плода

Симптоми гіпоксії плодуГіпоксія плода що це за явище відоме багатьом майбутнім мамам. Кисневе голодування - діагноз, яким «лякають» багатьох вагітних. Причому нерідко даний діагноз ставиться безпідставно, і призначається лікування марне. Давайте визначимося з тим як визначити гіпоксію плоду, з допомогою яких досліджень та керуючись якими симптомами.

Запідозрити недобре може сама майбутня мама з другої половини вагітності, коли вона починає відчувати ворушіння маляти. Потрібно дуже уважно стежити за частотою рухів. Їх має бути не менше 10 в добу, не менше 10 серій мається на увазі. Наприклад, дитина ворушився в протягом пари хвилин - це один епізод. Потім через годину ще кілька хвилин - другий епізод і т. д. Є думка, що почастішання ворушінь, а також так звана «гикавка» дитини - це і є симптоми гіпоксії плода, однак лікарі кажуть, що набагато показовіша навпаки зменшення кількості рухів і взагалі їх відсутність.

При підозрі на патологію, жінці рекомендують виконати КТГ - це абсолютно безболісна процедура, при якій, з допомогою датчика, фіксують серцебиття плоду. Досвідчений фахівець, який зробив розшифровку, зможе точно сказати, як почувається дитина. КТГ прийнято робити не тільки під час вагітності та при підозрі на гіпоксію, але і в якості планової процедури під час пологів.

Інший спосіб відстежити роботу серця і в цілому кровопостачання в плаценті і пуповині - це доплерографія. Виконується ця процедура на обладнанні для звичайного УЗД, і триває приблизно стільки ж.

Також запідозрити недобре по частоті серцебиття може лікар, який прослуховує його через черевну стінку за допомогою акушерського стетоскопа. Приглушене серцебиття буває тільки в тому випадку, якщо плацента розміщується на передній стінці. По серцебиттю ж можна визначити в якому положенні знаходиться плід в матці, один він там (коли-то таким чином у жінок діагностували багатоплідну вагітність). Серцебиття починає чітко прослуховуватися через черевну стінку з другої половини вагітності. Але навіть у її кінці у вас навряд чи вийде почути самостійно серцебиття малюка за допомогою фонендоскопа. Різке зниження частоти серцебиття - такі теж гіпоксія плода ознаки має. Благо, лікар прослуховує сердечко малюка при кожному візиті жінки, бо хронічний процес можна запідозрити на ранній стадії.

Крім того, лікарі звертають увагу на укладення УЗД. Побічно говорити про гіпоксії можуть патології плаценти - її занадто велика або, навпаки, занадто маленька для терміну товщина, а також її відшарування і передчасне дозрівання. При таких діагнозах жінок нерідко кладуть з профілактичною метою в стаціонар.

Також гіпоксія плода симптоми дає в разі наявного у матері гестозу, цукрового діабету, при сильному кашлі (особливо при коклюші), бронхіальній астмі, при тривалому перебуванні в задушливому приміщенні, лежанні на спині (передавлюється порожниста вена) і т. д.

Наслідки гіпоксії плода різняться в залежності від того - це гостре стан або хронічне. Скажімо, при передчасному дозріванні плаценти або куріння жінки під час вагітності, плода регулярно не вистачає кисню, але брак ця не настільки явна, щоб завдати смертельного удару. Діти, які тривалий час страждають гіпоксією внутрішньоутробно, нерідко народжуються слабкими, з малим зростом, вагою, навіть якщо за термінами доношены. Набагато важче гостра гіпоксія. Наприклад, при повній передчасному відшаруванні плаценти плід може загинути від нестачі кисню за кілька хвилин. При відшаруванні плаценти порушується зв'язок материнського і дитячого організмів. При гострій гіпоксії потрібно терміново провести операцію кесарів розтин. Тільки так є шанс врятувати дитину.

І якщо запобігти гостру гіпоксію плода часом неможливо, то з хронічною можна успішно боротися. По-перше, необхідно позбутися від шкідливих звичок і по можливості більше бувати на свіжому повітрі. По-друге, регулярно відвідувати лікаря і робити всі необхідні аналізи та обстеження в потрібні терміни. По-третє, стежити за тим, щоб у харчовому раціоні було достатньо продуктів, багатих залізом (щоб уникнути залізодефіцитної анемії - частої причини хронічної гіпоксії плоду). І по-четверте, не забути розповісти лікарю про наявні у вас захворюваннях органів дихання та інших хронічних захворюваннях різних систем організму, якщо вони є.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua