← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпоксія плоду

Причини, симптоми і лікування гіпоксії плода

Причини, симптоми і лікування гіпоксії плодаГіпоксія плода - досить частий діагноз у вагітних. Благо, що не завжди підтверджується. Але лікарі часто перестраховуються, і жінок, у яких є ризик розвитку даної патології, беруть під особливий контроль. Щоб зрозуміти, в чому полягає небезпека нестачі кисню і як її уникнути, розберемо які причини гіпоксії плода, у чому її суть, які симптоми, лікування та профілактика.

Що таке гіпоксія

Життя дорослої людини побудована таким чином, що ми самі видобуваємо собі поживні речовини з їжі, а кисень з вдихуваного повітря. У нас функціонують система травлення, дихальна система, а також різні органи виконують видільну функцію, своєчасно звільняючи організм від продуктів життєдіяльності. У плода, що знаходиться в утробі матері, всі внутрішні органи і системи перебувають у стадії формування і зростання, а забезпечення організму живильними речовинами і киснем здійснюється через кровотік. Кров матері, насичена всім необхідним, забезпечує всі потреби зростаючого організму.

Якщо цей процес з якихось причин порушений, починається голодування плоду, в тому числі і кисневе. Саме таке припинення або уповільнення перенесення кисню і поживних речовин дитині називають гіпоксією.

Розвиток гіпоксії може бути пов'язано з величезною кількістю причин і виникає як під час вагітності, так і в процесі пологів.

Причини і профілактика нестачі кисню

Діагноз «гіпоксія» жінка може почути, перебуваючи приблизно на 28 тижні вагітності, а іноді навіть раніше. До чинниками, завдяки яким може розвинутися гіпоксія плода при вагітності, відносяться стан здоров'я матері і її спосіб життя. Ризик патології виникає, якщо у матері є підозрілий інфекції сечостатевої системи, а також загострилися хронічні захворювання серцево-судинної системи, нирок або дихання. Впливають на розвиток гіпоксії також гормональні порушення в організмі жінки.

Всі ці ризики можна нівелювати, готуючись до народження дитини заздалегідь. Перед тим, як планувати вагітність, необхідно пройти комплексне обстеження, пролікувати інфекційні захворювання та досягти стійкої ремісії щодо хронічних хвороб. Дуже бажано також перевірити стан гормонального фону і перевірити стан щитовидної залози. Це початкова профілактика гіпоксії плода і інших не менш важких патологій.

Якщо ж цього зробити в потрібний момент не вдається, важливо якомога раніше звернутися до лікаря, і вибрати відповідні для вагітних методи і оптимальні терміни лікування. Лікування більшості інфекцій проводять після 12 тижня вагітності, коли завершується формування основних органів і систем плода. Після цього терміну дитина в основному вже тільки зростає, і шкоду від медичних препаратів буде не таким глобальним.

Гіпоксія у новонароджених дітей, а також у тих, що ще не з'явилися на світ, може розвинутися через імунологічного конфлікту по групі крові та резус-фактору. Якщо мати є носієм негативного резусу крові, а дитина, наприклад, має позитивний резус батька, то може виникнути резус-конфлікт. Це порушення рідко виникає в першу вагітність. Якщо ж жінка вже перенесла пологи або аборт, то в її організмі могли залишитися антитіла, які будуть руйнувати імунну систему плоду як чужорідну. Уникнути цього можна шляхом введення відразу після пологів або аборту) антирезусного імуноглобуліну. Таким чином, ми захищаємо вже не народженого малюка, а робимо безпечної наступну вагітність.

Пізній токсикоз і розвиток гестозу є факторами, які з дуже високою часткою ймовірності викликають гіпоксію плода. Саме тому в другій половині вагітності так важливо регулярно відвідувати лікаря і при необхідності не відмовлятися від госпіталізації. Грізним симптомом гестозу є набряки, ось чому лікарі ретельно стежать за збільшенням ваги у майбутніх мам. При гестозу порушується кровотік не тільки в організмі матері, але і в системі " мати-дитя. Поживні речовини, а головне кисень, не доставляються дитині в потрібному обсязі. Відомо, що від нестачі кисню першими страждають нервові клітини. Починає розвиватися гіпоксія мозку у новонароджених.

Лікарі говорять про те, що фізіологічною причиною гіпоксії є неповноцінна робота плаценти. Раннє старіння плаценти може бути пов'язано не тільки з медичними факторами, але і із способом життя вагітної жінки.

До ризику гіпоксії призводять в першу чергу фізичні і розумові перевантаження під час вагітності, недостатня кількість і якість сну і відпочинку. Підвищує ризик куріння та вживання алкогольних напоїв.

Але малорухливий спосіб життя і надмірне харчування не менш небезпечні, ніж перевантаження. Якщо жінка занадто мало рухається, а перебування на свіжому повітрі зводиться до сидіння на лавці в парку, сповільнений кровотік. Тільки активна фізичне навантаження може наситити кров киснем, так необхідне дитині.

Діагностика, симптоми і лікування гіпоксії

Для діагностики гіпоксії використовують такі методи як КТГ, УЗД і доплерометрія. Процедура КТГ являє собою дослідження, що показує залежність частоти серцевих скорочень плода від його рухової активності. УЗД дає уявлення про стан і розташуванні плоду, а також показує ступінь зрілості плаценти та її працездатність. Оцінити якість і силу кровообігу, забезпечує малюка киснем, допоможе доплер.

Але і сама жінка може і повинна стежити за станом своєї дитини, помітити ранні симптоми гіпоксії плода. Вона це може зробити вже з 20 тижнів вагітності, а то й раніше, коли починає відчувати ворушіння. Якщо їх кількість різко зменшилася, менше 10 на добу, є всі підстави звернутися до лікаря і зробити позаплановий УЗД матки.

Крім того, за станом дитини стежить сам лікар. На кожному прийомі він слухає серцебиття дитини за допомогою спеціальної трубочки - акушерського стетоскопа. А також вимірює сантиметровою стрічкою довжину матки й обсяг живота. Якщо їх зростання недостатній - також призначається УЗД для того, щоб упевнитися в наявності або відсутності внутрішньоутробної затримки розвитку плода.

Коли виявлена гіпоксія плода лікування проводиться негайно. Якщо немає гострої кисневої недостатності, лікар намагається з'ясувати причину патологію. Наприклад, якщо проблема в неспроможності плаценти, можуть бути призначені препарати, що розріджують кров, а також препарати, що знімають напруження матки.

То як лікувати гіпоксію плода - вирішує лікар. Кожен випадок індивідуальний. Однак нерідко причину нестачі кисню з'ясувати чи усунути не вдається, і тоді залишається тільки уважно стежити за шевелениями плода жінці, а лікарям періодично виконувати дослідження кровотоку в пуповині і частоти серцебиття у дитини. У разі гострої кисневої недостатності, жінку в екстреному порядку родоразрешают оперативним шляхом.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua