← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!





Гіпоксія у новонароджених

Причини, лікування і наслідки гіпоксії у новонароджених

Причини, симптоми, лікування і наслідки гіпоксії у новонародженихГіпоксія у новонароджених - це, мабуть, найпоширеніша патологія, про яку батьки дізнаються в стінах пологового будинку або навіть до народження дитини. Незважаючи на частоту розвитку цього стану, гіпоксія являє собою серйозну загрозу розвитку та здоров'ю дитини. Залежить розвиток гіпоксії як від медичних факторів, стану здоров'я матері, так і від способу життя майбутньої мами.

Всім відомо, що будь-яку хворобу легше запобігти, ніж лікувати. Це твердження особливо актуально відносно гіпоксії, адже розвиток цього процесу в утробі матері або в процесі пологів може нагадувати про себе протягом усього життя. Гіпоксія - це не захворювання як таке, а наслідок різних станів матері або перебігу процесу пологів.

Причини гіпоксії

Часто проблеми починаються ще в період вагітності. Жінка, часто сама того не розуміючи, завдає шкоди своїй дитині. То ж куріння може провокувати регулярне стан гіпоксії не тільки в неї, але і у малюка відповідно. І чим частіше жінка курить, тим важче доводиться її дитині.

Інша причина, по якій виникає гіпоксія мозку у новонароджених і ще не народжених дітей - передчасне дозрівання плаценти. Це коли дитяче місце приходить в непридатність задовго до пологів. Причиною тому може стати вживання деяких лікарських засобів, алкогольних напоїв, а також гестоз (пізній токсикоз вагітних) і різні інфекції. Плацента захищає дитину від інфекційних збудників, але сама страждає - стоншується. З цієї причини кровотік порушується, і дитина відчуває дефіцит їжі і кисню.

Стати причиною недоліку кисню можуть і різні захворювання дихальної системи майбутньої матері. Бронхіальна астма, гострий і хронічний бронхіт призводять до перебоїв у диханні, що не може не позначитися на стані дитини.

Ось чому так важлива своєчасна діагностика та спостереження за станом жінки та плоду, як для корекції стану в ході вагітності, так і для вибору тактики поведінки при пологах.

Отже, гіпоксія у новонароджених причини може мати віддалені, що виникли ще під час вагітності. Але причини можуть виникнути і безпосередньо в процесі пологів. Неправильна поведінка породіллі або неадекватні дії медичного персоналу можуть призвести до того, що пологи пройдуть занадто швидко або занадто повільно. Неправильне положення пуповини і її обвиття навколо шиї плоду можуть призвести не тільки до гіпоксії, але і до повної зупинки дихання. На УЗД можна побачити обвиття пуповиною, цей нюанс обов'язково записується в укладенні та повинен бути врахований лікарем, який приймає пологи, так як існує потенційний ризик виникнення гіпоксії. У завдання медиків входить при появі дитини на світ, звільнити його шию від петель пуповини, не дати їм затягнутися.

Інша причина гострої гіпоксії - передчасне відшарування плаценти. Її ознакою є сильна кровотеча. У такій ситуації лікаря повинен негайно провести операцію кесарів розтин. Так як зволікання загрожує смертю матері від втрати крові і загибеллю дитини від гострої нестачі кисню.

Оцінка стану дитини після народження і лікування гіпоксії

Коли дитина з'являється на світ, стан його здоров'я оцінюється лікарями-неонатолагами за шкалою Апгар. Лікарі оцінюють роботу серця, активність дихання, колір шкірних покривів і рефлекси малюка. Якщо ці показники істотно нижче норми, і малюкові виставляють менше 6 балів, можна говорити про вираженої гіпоксії. Основні симптоми гіпоксії у новонароджених - це відсутність або слабке дихання, синюшність шкірних покривів, прискорення або уповільнення серцевих скорочень, відсутність крику, ослаблений або надмірний м'язовий тонус.

Те, як лікувати гіпоксію у новонароджених залежить від ступеня вираженості симптомів і від того, як довго дитина відчував дефіцит кисню, і які органи і системи постраждали найбільше.

Новонароджені володіють колосальними компенсаторними можливостями, тому наслідки гіпоксії у новонароджених піддаються лікуванню. Але те, наскільки серйозними будуть відхилення - залежить від тривалості кисневого голодування більшою мірою. Нерідко гіпоксія стає причиною дитячого церебрального паралічу. У більш легких випадках може спостерігатися затримка психомоторного розвитку, на щастя, це стан коригується. В перші години або навіть після пологів, у такої дитини можуть виникнути проблеми з самостійним диханням, доводиться тримати малюка на апараті штучної вентиляції легенів. Можуть виникати судоми. З органів найбільш страждають серце, кишечник і печінку.

Тактика лікування буде залежати від того, яка терапія потрібно новонародженому. Екстрені заходи проводяться ще в стінах пологового будинку, а лікування наслідків перенесеної гіпоксії може тривати місяці і навіть роки.

Якщо в процесі пологів розвивається гіпоксія у новонароджених лікування буде направлено в першу чергу на відновлення дихальної функції, на ліквідацію причини. Можуть знадобитися реанімаційні заходи. Крім того, якщо діагностована внутрішньоутробна гіпоксія плода, може бути здійснено дострокове кесарів розтин.

Для лікування наслідків використовуються як медикаментозні засоби, так і масаж. Дитина, що перенесла гіпоксію, повинен перебувати під наглядом лікаря невролога. Лікар може призначати препарати для зниження внутрішньочерепного тиску, ліки для поліпшення мозкового кровопостачання, а також поліпшення кровотоку у всьому організмі. Для відновлення нормального тонусу часто використовуються лікувальна гімнастика, масаж і водні процедури. У більшості випадків грамотне лікування призводить до того, що до того моменту, як дитині виповнюється півтора року, від гіпоксії залишаються лише неприємні спогади і життєвий досвід.



Користувальницький пошук








missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua