← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Гіпотрофія плода

Причини, наслідки, лікування гіпотрофії плода

Причини, наслідки гіпотрофії плодаГіпотрофія плоду це термін, яким позначають відставання у внутрішньоутробному розвитку дитини. Інше позначення того ж терміну - внутрішньоутробна затримка розвитку плода. Даний діагноз дуже поширений в третьому триместрі. Поставити його може лікар у жіночій консультації або лікар після ультразвукової діагностики. Чому малюк може відставати в розвитку, на підставі чого ставлять цей діагноз, чи є лікування, і які можливі наслідки патології?

Для початку порадуємо всіх майбутніх мам - діагноз гіпотрофія плоду 1 ступеня зазвичай після пологів не підтверджується. 1 ступінь - найлегша, коли дитина відстає у своєму розвитку від «норм» на 2 тижні і менше. Нерідко це пов'язано з сімейними особливостями - коли в роду всі діти народжуються невеликими по вазі, або якщо неправильно виставлений термін вагітності. Для довідки: чим пізніше вагітна жінка вперше прийшла до гінеколога на огляд, тим менш точний він поставить їй термін. Крім того, не всі жінки точно пам'ятають перший день останньої менструації, на який спираються лікарі при встановленні терміну вагітності. Сама точна діагностика строку можлива в тому випадку, якщо жінка точно знає день зачаття, або якщо було проведено ультразвукове дослідження на ранніх термінах (2-3 тижні), тоді строк можна поставити з точністю до дня.

Про те, як розвивається дитина, наскільки встигає за «нормами», лікар дізнається за допомогою вимірювань довжини матки і об'єму живота. Вони з другої половини вагітності дуже швидко збільшуються в розмірах. Якщо трапилося так, що за 2-3 тижні живіт не виріс, лікар може рекомендувати стаціонарне спостереження і додаткове ультразвукове обстеження. Дуже важливо в цьому випадку, щоб уникнути постановки невірних діагнозів, щоб вимірювання проводив кожного разу один і той же лікар, керуючись всіма правилами (жінка лежить на спині на кушетці, з зігнутими в колінах ногами). Іноді довжина матки раптом може стати менше, але, звичайно, це не означає, що дитина зменшився в розмірах, просто, швидше за все, він змінив своє положення в матці. Так, мати невелику довжину матки, зате великий обсяг живота (вимірюється по пупка) може жінка, у якої плід знаходиться в поперечному положенні (лежить поперек матки).

Крім того, на кожному УЗД, починаючи з другої половини вагітності, проводиться фетометрия плода, тобто вимірювання окремих частин його тіла, а саме вимірювання біпаріентального розміру, об'єму живота, окружності голівки, довжини стегна. В ідеалі, кожен отриманий параметр повинен збігатися з таблиці з поставленим лікарем строком вагітності. Проте таке ідеальне збіг обставин буває нечасто. Виявляється асиметрична гіпотрофія плода, тобто коли розмір голівки, приміром, на 33 тижні, окружність живота і довжина стегна на 32. Нерідко це не означає ніякої патології, а тільки є похибкою вимірювання. Існує три ступені гіпотрофії плода:

  • 1 - відставання до 2 тижнів;
  • 2 - відставання до 4 тижнів;
  • 3 - відставання більше 4 тижнів.

Які ж причини патології? Ні-ні, справа зовсім не в поганому харчуванні, хоча це теж може бути причиною затримки розвитку плода. Набагато частіше, дитина повільно розвивається через надходження в материнський організм отруйних речовин - смол, нікотину, алкоголю і т. д. Інша дуже поширена причина патології - це інфекції. Цитомегаловірус, токсоплазмоз, приховані інфекції, що передаються статевим шляхом - на все це необхідно здати аналізи і при необхідності пролікувати ще до настання вагітності.

Крім того, гіпотрофія плода нерідко спостерігається при пізньому токсикозі вагітних (гестозу), гіпертонічної хвороби (підвищеному артеріальному тиску), прийом деяких лікарських засобів, серцево-судинних захворюваннях, патології плаценти (передчасне дозрівання). А також при багатоплідній вагітності, цукровому діабеті та хромосомних відхилень. Іноді причиною може стати туге обвиття пуповини.?

Що ж робити, якщо дитина повільно розвивається? Правильно харчуватися і не голодувати - це само собою. А лікар повинен уважно стежити за станом пацієнтки і її дитини. Обов'язково виконується доплерографія та кардіотокографія, які дозволяють точно сказати, чи не порушений кровотік в судинах плаценти і пуповини і не змінений чи серцевий ритм плоду. Гіпотрофія плода лікування кардинальне може мати тільки у вигляді кесаревого розтину, яке виконується в тому випадку, якщо дитина дуже слабкий для самостійного появи на світ. Медикаментозна підтримка під час вагітності теж проводиться, але не можна назвати її дуже ефективною. Введення лікарських засобів сприяє невеликому поліпшення в доставці до дитини кисню і поживних речовин. Але якщо причина затримки розвитку дитини не в патології плаценти, а, скажімо, інфекції, то проблема набагато серйозніша і таким чином її не вирішити.

Гіпотрофія плода наслідки має, на щастя, не завжди. Як ми вже писали вище, все залежить від ступеня. Перша ступінь зазвичай не несе ніякої шкоди дитині, а друга і третя можуть серйозно позначитися на його фізичному і психічному розвитку.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua