← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Головне передлежання плоду

Передлежання плоду головний: види, позиції, положення

Передлежання плоду головний: види, позиції, положенняГоловне передлежання плода - це найбільш сприятливе положення дитини в матці для природних пологів. Про це знають всі майбутні мами. Але мало хто знає, що навіть звернений головкою вниз дитина в деяких випадках не зможе народитися самостійно. Успіх пологів буде залежати від розміру дитини, активності пологової діяльності, а також нюансів положення плода в матці.

Мало хто знає, але велику роль відіграє те, в який бік звернено личко дитини, його спинка, яка саме частина головки розташовується безпосередньо над шийкою матки, розігнути шия чи ні. Поговоримо трохи докладніше про цих акушерських нюанси.

Існує 3 характеристики розташування плода, які грають роль.

1. Вид плода. Дитина може розташовуватися спиною або до черевної стінки матері, або до її хребту.

2. Позиція плода. Малюк може бути трохи повернутий вправо або вліво. Коли лікарі кажуть - головне передлежання плоду 1 позиція, це означає спинка звернена вправо. Як легко здогадатися, дитина не може мати в точності вигляд.

3. Положення плоду поздовжнє, косе, поперечне. Пологи природним шляхом можливі тільки якщо головне передлежання плоду поздовжнє (дитина розташований вертикально, уздовж хребта матері), а не косе або поперечне. В останніх двох випадках жінці проводять планове кесарів розтин.

4. Головне передлежання плоду може бути лицьовим, лобовим, тім'яним і потиличним, в залежності від того, якою частиною голови дитина буде просуватися по родових шляхах.

Положення дитини в матці починають визначати досить рано, з другої половини вагітності на УЗД. Гінекологи ж промацують кінцівки плода і конкретно його передлежачої частина приблизно з 28 тижня вагітності, коли голівка, що знаходиться в нижній частині живота, визначається як рухоме освіта (до останніх днів вагітності, поки не опуститься в таз). До 33-34 тижнів діти дуже активні і можуть часто міняти положення тіла. Після ж необхідний лікарський контроль. Найприємніше, коли лікар визначає головне передлежання плоду 2 позиція при поздовжньому положенні, благо більшість діток займають саме таке становище.

Якщо дитина до 33-34 тижні не повернувся голівкою до виходу, йому намагаються допомогти спеціальними вправами, які виконує регулярно майбутня мама. У деяких випадках може бути здійснений переворот плода за допомогою зовнішнього акушерського перевороту - непростий медичної маніпуляції.

Несприятливе положення плода може призвести до гіпоксії плода, слабкості пологової діяльності, травм плода, розриву шийки матки і промежини жінки. Низьке головне передлежання плоду не небезпечно і є в більшості випадків фізіологічним явищем - незадовго до пологів дитина опускається глибше в таз.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua