← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передвісники пологів

версія для друку

Передвісники пологівПоговоримо про тих змінах в організмі майбутньої мами, які віщують початок родової діяльності. Ці явища так і називаються - передвісники пологів.Чому виникають передвісники пологів?

передвісники пологів, відходження слизової пробки, родова діяльністьПрактично з моменту зачаття і до 38-го тижня вагітності в організмі мами виділяється прогестерон - гормон, що зберігає вагітність. Завдяки його дії шийка матки - «ворота» родових шляхів - залишається щільно зімкнутому. Канал шийки матки ( цервікальний канал ) заповнюється спеціальною слизової масою, утворює свого роду пробку. Ця слизова пробка в родових шляхах жінки охороняє малюка від інфікування.

Після 38-го тижня, коли вагітність вважається практично доношеною, організм майбутньої мами починає готуватися до пологів. «Керують» цією підготовкою знову гормони. Кількість прогестерону знижується, а на зміну йому приходять естрогени. Родова діяльність почнеться, як тільки в організмі вагітної накопичиться необхідна кількість цих гормонів. А поки естрогени зроблять більш еластичним і податливим тканини родових шляхів: шийки матки, піхви та промежини.Відходження слизової пробки

У зв'язку із зміною гормонального фону шийки матки почне розм'якшуватися, а канал шийки - відкриватися. При цьому слизова маса, що заповнювала шийковий канал, може відокремитися від його стінок і виділитися з статевих шляхів жінки. Це явище називають відходженням слизової пробки.

Зазвичай пробка виділяється поступово, частинами, залишаючи бурі сліди на білизні протягом 1-3 діб. Набагато рідше вона з'являється цілком одномоментно; в цьому випадку її можна порівняти з грудочкою гелю до 1,5 см в діаметрі жовтувато-рожево-бурого кольору.

Відходження пробки може супроводжуватися незначними «ниючими» відчуттями внизу живота, схожими з нездужанням перед початком чергової менструації. З моменту відділення цервікального слизу вагітної не рекомендується приймати ванни і плавати в басейні: це збільшує ризик інфікування.

Іншим поширеним передвісником пологів є опущення дна матки. У побуті це явище називають «опущенням живота». Матку можна порівняти з перевернутим посудиною, шийку якого ( шийка матки ) звернене вниз ( у бік піхви ), а дно розташоване зверху. Справа в тому, що ближче до пологів - після 38-го тижня - малюк намагається притиснутися голівкою до отвору в кістках тазу ( кістковому тунелю, по якому йому доведеться просуватися до виходу під час пологів ).

Таким чином, дитина як би відтягує матку вниз, живіт «просідає» і верхня межа матки, її дно - опускається. У зв'язку з цим майбутню маму перестають турбувати задишка і печія - часті супутники останніх місяців вагітності.

Приблизно за два тижні до пологів вагітна може відзначити зниження ваги на 0,5-2 кг. Це пов'язано з виведенням з організму зайвої рідини, складовою набряки. Прогестерон, що відповідає за збереження і благополучний розвиток вагітності, сприяє затримці рідини в організмі майбутньої мами. Естрогени, що накопичуються після 38-го тижня, навпаки, зменшують набряки.

Не можна не розповісти про синдром гніздування - предвестнике, на який звернуть увагу скоріше найближчі родичі вагітної. Якщо після генерального прибирання, тривала всі вихідні, ви розбудили чоловіка в 2 години ночі з наполегливим проханням пересунути пудовий шафа, то відразу після цієї роботи ( або замість неї ) приступайте до збору сумки для пологового будинку.

передвісники пологів, слизова пробкаНу і нарешті, головний пункт нашого списку - предвестниковые перейми ( їх ще називають «помилкові», або «тренувальні перейми» ). Це ті самі перейми, які майбутні батьки так часто по недосвідченості приймають за початок справжньої родової діяльності.

Тренувальні перейми можуть мати два різних результату. У першому випадку вони припиняться самі собою. Слід зауважити, що цей варіант розвитку подій - найбільш частий для жінки, вперше готується стати матір'ю. Адже матка - м'язовий орган і перед вирішальною подією має право потренуватися. У нормі такі тренування можуть повторюватися кілька разів протягом останнього тижня перед пологами; тривають вони зазвичай не більше 2-3 годин і особливого дискомфорту не доставляють ( за виключенням. Звичайно, хвилювань майбутньої матусі і її близьких ).

Набагато рідше така «репетиція» може виявитися генеральної. Тоді нерегулярні спочатку інтервали між переймами поступово упорядочатся і тренувальні перейми потихеньку перейдуть в регулярну родову діяльність.

У будь-якому випадку, якщо стало дуже видно, що виникли перейми нерегулярні ( а для того щоб це зрозуміти, достатньо порівняти пару проміжків між сусідніми переймами ), найкраще, що можна зробити, - лягти спати.

Перед пологами особливо важливо економити сили - адже вони вам знадобляться. Навіть якщо події будуть розвиватися за другим сценарієм - пологи проспати неможливо! У першому випадку ви виспіться і будіть спокійно чекати справжнього початку пологів. У другому - теж виспіться і прокинетеся з хорошою регулярної родової діяльністю.

Предвестниковые сутички ніколи не передують стрімкі пологи, тому в пологовий будинок ви не встигнете. А от у випадку, коли помилкові перейми повторюються кожен день, доставляють значний дискомфорт і позбавляють вагітну сну, - необхідно звернутися до лікаря.

Отже, підіб'ємо підсумок. Всі перелічені явища - передвісники пологів можуть спостерігатися у будь-вагітної жінки після 38-го тижня вагітності, тобто приблизно за 1-2 тижні до пологів. Ні одне з них, всупереч поширеній думці, не свідчить в обов'язковому порядку про подальше початку пологової діяльності протягом декількох хвилин, годин і навіть днів!

ПЕРЕДВІСНИКИ ПОЛОГІВ говорять лише про те, що в організмі майбутньої мами йдуть останні приготування до народження малюка. Це нормальні явища, що не потребують спеціальної лікарської консультації.Пологова діяльність


Родові перейми

Передвісники пологів, родові перейми, родова діяльністьСправжні пологи зазвичай починаються з незначних по тривалості і відчуттям переймів: живіт «кам'яніє» на 5-10 секунд, потім повністю розслабляється до наступної перейми. При цьому дуже важливою ознакою справжньої родової діяльності є регулярність родових сутичок, тобто рівні за тривалістю інтервали між переймами.

«Уявні» перейми по відчуттях схожі з цими, але інтервали між ними можуть значно відрізнятися один від одного. Наприклад, перші справжні перейми будуть йти чітко через кожні 20 хвилин. А для «помилкової тривоги» характерний приблизно наступний інтервал між сусідніми переймами: 20 хвилин - 15 хвилин - 30 хвилин, 10 хвилин - 45 хвилин і т.д.

Іншим властивістю справжньої родової діяльності є здатність динамічно розвиватися. З моменту початку пологової діяльності перейми поступово повинні посилюватися за відчуттями і подовжуватись по часу; інтервали між переймами, навпаки, будуть ставати все коротшим - головна ознака родових сутичок.

Для тренувальних перейм динаміка процесу не характерна - вони не стануть ні посилюватися, ні подовжуватися, а проміжки між ними так і залишаться нерівномірними.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua