← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!





Передвісники пологів

версія для друку

Передвісники пологів



Поговоримо про тих змінах в організмі майбутньої мами, які віщують початок родової діяльності. Ці явища так і називаються - передвісники пологів.



Чому виникають передвісники пологів?

передвісники пологів, відходження слизової пробки, родова діяльністьПрактично з моменту зачаття і до 38-го тижня вагітності в організмі мами виділяється прогестерон - гормон, що зберігає вагітність. Завдяки його дії шийка матки - «ворота» родових шляхів - залишається щільно зімкнутому. Канал шийки матки ( цервікальний канал ) заповнюється спеціальною слизової масою, утворює свого роду пробку. Ця слизова пробка в родових шляхах жінки охороняє малюка від інфікування.

Після 38-го тижня, коли вагітність вважається практично доношеною, організм майбутньої мами починає готуватися до пологів. «Керують» цією підготовкою знову гормони. Кількість прогестерону знижується, а на зміну йому приходять естрогени. Родова діяльність почнеться, як тільки в організмі вагітної накопичиться необхідна кількість цих гормонів. А поки естрогени зроблять більш еластичним і податливим тканини родових шляхів: шийки матки, піхви та промежини.



Відходження слизової пробки

У зв'язку із зміною гормонального фону шийки матки почне розм'якшуватися, а канал шийки - відкриватися. При цьому слизова маса, що заповнювала шийковий канал, може відокремитися від його стінок і виділитися з статевих шляхів жінки. Це явище називають відходженням слизової пробки.

Зазвичай пробка виділяється поступово, частинами, залишаючи бурі сліди на білизні протягом 1-3 діб. Набагато рідше вона з'являється цілком одномоментно; в цьому випадку її можна порівняти з грудочкою гелю до 1,5 см в діаметрі жовтувато-рожево-бурого кольору.

Відходження пробки може супроводжуватися незначними «ниючими» відчуттями внизу живота, схожими з нездужанням перед початком чергової менструації. З моменту відділення цервікального слизу вагітної не рекомендується приймати ванни і плавати в басейні: це збільшує ризик інфікування.

Іншим поширеним передвісником пологів є опущення дна матки. У побуті це явище називають «опущенням живота». Матку можна порівняти з перевернутим посудиною, шийку якого ( шийка матки ) звернене вниз ( у бік піхви ), а дно розташоване зверху. Справа в тому, що ближче до пологів - після 38-го тижня - малюк намагається притиснутися голівкою до отвору в кістках тазу ( кістковому тунелю, по якому йому доведеться просуватися до виходу під час пологів ).

Таким чином, дитина як би відтягує матку вниз, живіт «просідає» і верхня межа матки, її дно - опускається. У зв'язку з цим майбутню маму перестають турбувати задишка і печія - часті супутники останніх місяців вагітності.

Приблизно за два тижні до пологів вагітна може відзначити зниження ваги на 0,5-2 кг. Це пов'язано з виведенням з організму зайвої рідини, складовою набряки. Прогестерон, що відповідає за збереження і благополучний розвиток вагітності, сприяє затримці рідини в організмі майбутньої мами. Естрогени, що накопичуються після 38-го тижня, навпаки, зменшують набряки.

Не можна не розповісти про синдром гніздування - предвестнике, на який звернуть увагу скоріше найближчі родичі вагітної. Якщо після генерального прибирання, тривала всі вихідні, ви розбудили чоловіка в 2 години ночі з наполегливим проханням пересунути пудовий шафа, то відразу після цієї роботи ( або замість неї ) приступайте до збору сумки для пологового будинку.

передвісники пологів, слизова пробкаНу і нарешті, головний пункт нашого списку - предвестниковые перейми ( їх ще називають «помилкові», або «тренувальні перейми» ). Це ті самі перейми, які майбутні батьки так часто по недосвідченості приймають за початок справжньої родової діяльності.

Тренувальні перейми можуть мати два різних результату. У першому випадку вони припиняться самі собою. Слід зауважити, що цей варіант розвитку подій - найбільш частий для жінки, вперше готується стати матір'ю. Адже матка - м'язовий орган і перед вирішальною подією має право потренуватися. У нормі такі тренування можуть повторюватися кілька разів протягом останнього тижня перед пологами; тривають вони зазвичай не більше 2-3 годин і особливого дискомфорту не доставляють ( за виключенням. Звичайно, хвилювань майбутньої матусі і її близьких ).

Набагато рідше така «репетиція» може виявитися генеральної. Тоді нерегулярні спочатку інтервали між переймами поступово упорядочатся і тренувальні перейми потихеньку перейдуть в регулярну родову діяльність.

У будь-якому випадку, якщо стало дуже видно, що виникли перейми нерегулярні ( а для того щоб це зрозуміти, достатньо порівняти пару проміжків між сусідніми переймами ), найкраще, що можна зробити, - лягти спати.

Перед пологами особливо важливо економити сили - адже вони вам знадобляться. Навіть якщо події будуть розвиватися за другим сценарієм - пологи проспати неможливо! У першому випадку ви виспіться і будіть спокійно чекати справжнього початку пологів. У другому - теж виспіться і прокинетеся з хорошою регулярної родової діяльністю.

Предвестниковые сутички ніколи не передують стрімкі пологи, тому в пологовий будинок ви не встигнете. А от у випадку, коли помилкові перейми повторюються кожен день, доставляють значний дискомфорт і позбавляють вагітну сну, - необхідно звернутися до лікаря.

Отже, підіб'ємо підсумок. Всі перелічені явища - передвісники пологів можуть спостерігатися у будь-вагітної жінки після 38-го тижня вагітності, тобто приблизно за 1-2 тижні до пологів. Ні одне з них, всупереч поширеній думці, не свідчить в обов'язковому порядку про подальше початку пологової діяльності протягом декількох хвилин, годин і навіть днів!

ПЕРЕДВІСНИКИ ПОЛОГІВ говорять лише про те, що в організмі майбутньої мами йдуть останні приготування до народження малюка. Це нормальні явища, що не потребують спеціальної лікарської консультації.



Пологова діяльність


Родові перейми

Передвісники пологів, родові перейми, родова діяльністьСправжні пологи зазвичай починаються з незначних по тривалості і відчуттям переймів: живіт «кам'яніє» на 5-10 секунд, потім повністю розслабляється до наступної перейми. При цьому дуже важливою ознакою справжньої родової діяльності є регулярність родових сутичок, тобто рівні за тривалістю інтервали між переймами.

«Уявні» перейми по відчуттях схожі з цими, але інтервали між ними можуть значно відрізнятися один від одного. Наприклад, перші справжні перейми будуть йти чітко через кожні 20 хвилин. А для «помилкової тривоги» характерний приблизно наступний інтервал між сусідніми переймами: 20 хвилин - 15 хвилин - 30 хвилин, 10 хвилин - 45 хвилин і т.д.

Іншим властивістю справжньої родової діяльності є здатність динамічно розвиватися. З моменту початку пологової діяльності перейми поступово повинні посилюватися за відчуттями і подовжуватись по часу; інтервали між переймами, навпаки, будуть ставати все коротшим - головна ознака родових сутичок.

Для тренувальних перейм динаміка процесу не характерна - вони не стануть ні посилюватися, ні подовжуватися, а проміжки між ними так і залишаться нерівномірними.



на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук








missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua