← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

ХГЛ при вагітності

Аналіз на ХГЛ при вагітності: нормальні і патологічні значення

хгл при вагітностіХГЛ при вагітності виробляється в організмі абсолютно всіх майбутніх мам. Це гормон, що продукується клітинами хоріона відразу після імплантації заплідненої яйцеклітини. В деяких випадках дуже важливо знати рівень ХГЛ при вагітності, щоб запобігти мимовільний викидень, вчасно запідозрити внематочное розташування плодового яйця, завмерлу вагітність і т. д. Але про все по порядку.

Як визначається ХГЛ і які його норми

Перевірити вміст хоріонічного гонадотропіну можна за допомогою аналізу крові, сечі, а також тесту на вагітність. Аналіз крові вважається найточнішим, за допомогою нього можна зафіксувати підвищення ХГЛ вже через 4-5 днів, а то й раніше, після імплантації яйцеклітини, ще до початку затримки менструації. У не вагітних його зміст менш 15 мЕд/мл

Аналіз сечі по точності трохи нижче. Ще менш достовірний тест на вагітність, проте саме його використовує більшість жінок з причини зручності. Тести показують точний результат з першого дня затримки. Проте деякі особливо чутливі можуть показати результат і за 2-3 дні до передбачуваної дати початку місячних.

На нашому сайті ви можете ознайомитися з тим, як росте ХГЛ по тижнях, дані представлені в зручній таблиці. У першому триместрі зростання даного гормону стрімкий, в перші тижні кожні 36-48 годин він подвоюється. До 10-12 тижня зростання сповільнюється.

Таблиця ХГЛ по тижнях вагітності (норма)

Чоловіки і невагітні жінки 0 - 5

У вагітних жінок:

Термін вагітності Рівень ХГЛ
1 - 2 тижні 25 - 156
2 - 3 тижні 101 - 4870
3 - 4 тижні 1110 - 31500
4 - 5 тижнів 2560 - 82300
5 - 6 тижнів 23100 - 151000
6 - 7 тижнів 27300 - 233000
7 - 11 тижнів 20900 - 291000
11 - 16 тижнів 6140 - 103000
16 - 21 тиждень 4720 - 80100
21 - 39 тижнів 2700 - 78100

Про що свідчить підвищений або знижений ХГЛ

Але не тільки про наявність або відсутність вагітності можна судити з ХГЛ. Деякі дуже небезпечні патології викликають його коливання, тому даний аналіз дуже часто призначається гінекологами і є показовим.

Низький ХГЛ при вагітності, як правило, свідчить про якісь проблеми з виношуванням. Якщо рівень гормону перестав збільшуватися, то найчастіше це означає припинення розвитку плоду, тобто його «завмирання» або загибель. На підставі даних аналізу і свідчень УЗД, жінці призначається вишкрібання порожнини матки, якщо не відбувається мимовільний викидень. Крім того, буває низький ХГЛ при позаматкової вагітності. Зазвичай на дуже ранніх термінах аналіз показує норму, а потім зростання хоріонічного гонадотропіну сповільнюється. Це відбувається через невідповідне розташування плода, а також з причини невеликих відшарування хоріону. Іноді уповільнення викликається загрозою переривання, викликаної гормональними причинами.

Але не завжди низькі показники свідчить про якісь проблеми. Наприклад, може мати місце неправильно поставлений термін гестації внаслідок пізньої овуляції або невірно наданих даних про менструальному циклі самої майбутньої матір'ю.

Також може діагностуватися підвищений ХГЛ при вагітності. На ранніх термінах таке трапляється, якщо жінка виношує 2 і більше дітей, при важкому ранньому токсикозі, цукровому діабеті. Якщо у другому триместрі при проведенні стандартного скринінгу виявляється підвищений ХГЛ, то це є одним із симптомів синдрому Дауна у дитини (але тільки підвищеного ХГЛ, звичайно ж, недостатньо для постановки такого серйозного діагнозу). На великих термінах рівень цього гормону може перевищувати норми внаслідок «переношування», коли пологи не починаються у строк, з-за чого страждає здоров'я дитини. Тому, аналіз ХГЛ при вагітності є дуже важливим.

Хибнопозитивний результат аналізу

Іноді хоріонічний гонадотропін виявляється в сечі і в крові у не вагітних жінок, і навіть у чоловіків. І це дуже тривожний симптом. Можливі причини:

  • пузирний замет і хориокарцинома;
  • семинома і тератома яєчка (пухлини яєчок у чоловіків, частіше - злоякісні);
  • новоутворення в області шлунка і кишечника (частіше злоякісні);
  • новоутворення матки, нирок та інших органів;
  • після аборту (протягом тижня, як правило);
  • при прийомі лікарських засобів, що містять хоріонічний гонадотропін (може знадобитися, наприклад, у процесі підготовки до ЕКЗ).

Таким чином застосовується аналіз на ХГЛ при завмерлої вагітності, позаматкової, а також діагностиці багатьох онкологічних захворювань.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua