← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

ХГЛ у вагітних

Роль аналізу на ХГЛ у вагітних і не вагітних

хгл у вагітнихХГЛ у вагітних перевіряється в першому триместрі у кількох випадках, але всі вони пов'язані з виявленням можливої патології розвитку ембріона. Знижений або навпаки підвищений рівень даного гормону є дуже показовим для гінекологів в діагностиці різних відхилень та їх профілактики. Отже, який же нормальний рівень ХГЛ у вагітних, і про що говорить його підвищення або пониження?

Вперше хоріонічний гонадотропін виявляється за допомогою лабораторних аналізів крові і сечі (або за допомогою тесту на вагітність) через 2-3 дні після імплантації заплідненої яйцеклітини в стінку матки або іншого органу (у разі позаматкової). З цього моменту можна брати на аналіз ХГЛ у вагітних. Кожні 36-48 годин показання ХГЛ подвоюються, і так триває приблизно до 8-12 тижні, потім зростання різко сповільнюється. Даний аналіз вважається найточнішим у діагностиці цікавого положення на самих ранніх термінах, навіть до початку затримки менструації, коли УЗД матки та гінекологічний огляд не дають повної картини. Тенденції до зростання ж вимірюються у виняткових випадках, якщо у лікаря є підозри на завмерлу або позаматкову вагітність, наприклад. Подивитися норми ХГЛ на різних термінах можна в спеціальній табличці.

ХГЛ у вагітних і невагітних (норма) по тижнях вагітності

Чоловіки і невагітні жінки 0 - 5

У вагітних жінок:

Термін вагітності Рівень ХГЛ
1 - 2 тижні 25 - 156
2 - 3 тижні 101 - 4870
3 - 4 тижні 1110 - 31500
4 - 5 тижнів 2560 - 82300
5 - 6 тижнів 23100 - 151000
6 - 7 тижнів 27300 - 233000
7 - 11 тижнів 20900 - 291000
11 - 16 тижнів 6140 - 103000
16 - 21 тиждень 4720 - 80100
21 - 39 тижнів 2700 - 78100

Нижче норми

Можливі причини:

  • позаматкова вагітність (у такому разі спочатку зростання може бути нормальним, але сповільнитися до 4-6 тижнів, що говорить або про загибель плоду, або про те, що скоро настане мимовільне переривання або розрив органу, де ембріон розвивається, у випадку з маткової трубою);
  • -
  • завмерла вагітність (спостерігається припинення росту або навіть падіння, крім цього лікар відзначає відсутність росту матки, зникнення інших ознак вагітності - токсикозу, напруженості молочних залоз і т. д.);
  • у 2 і 3 триместрі - можливо загибель плода або внутрішньоутробна затримка його розвитку;
  • переношування вагітності (додаткові ознаки: порушення серцебиття плоду, швидке старіння плаценти, зменшення об'єму навколоплідних вод, зниження кількості рухів плода тощо).

Вище норми

Можливі причини:

  • багатоплідна вагітність (збільшення відповідно до кількості виношуваних плодів);
  • важкий ранній або пізній токсикоз (гестоз);
  • цукровий діабет (як правило, у сукупності з токсикозом);
  • синдром Дауна та інші серйозні хромосомні патології (тоді діагностується високий ХГЛ у вагітних, що перевищує в 2 рази і більш норму, перевіряється під час планового скринінгу).

Але не завжди все так сумно, і не завжди відходження від норми в ту чи іншу сторону - ознака патології. Бути може спочатку був поставлений невірно термін вагітності, звідти і розбіжності. До речі, термін гестації можна поставити точно тільки в першій половині першого триместру за допомогою УЗД вагінальним датчиком або огляду у досвідченого гінеколога. На великих термінах можуть бути помилки.

Якщо вагітності немає

Ось ця ситуація може бути набагато небезпечніше для жінок, так і для чоловіків теж... Тільки в 2 випадках в нормі ХГЛ у невагітних підвищений. Якщо за кілька днів до аналізу був зроблений аборт. Або якщо людина приймає препарат, що містить даний компонент. Такі можуть призначатися при лікуванні безпліддя, наприклад (препарат «Прегніл»).

Інші можливі варіанти пов'язані з онкологією, а також високим ризиком виникнення злоякісних новоутворень або переродження в них доброякісних. Підвищений ХГЛ у вагітних норма, а у тих, хто не готується стати матір'ю або взагалі у чоловічої статі - дуже тривожний симптом. Таке може спостерігатися при хорионкарциноме і міхуровому заносі, злоякісних новоутвореннях жіночих і чоловічих внутрішніх і зовнішніх статевих органів, а також органів до статевій системі відношення не мають - нирок, шлунково-кишкового тракту і т. д.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua