← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Індекс амніотичної рідини

Норма кількості амніотичної рідини і відхилення від значень

Індекс амніотичної рідини: норма по тижняхІндекс амніотичної рідини - це те значення, яке обов'язково вказується у висновку УЗД при вагітності. Що означають ці цифри, і чим небезпечні відхилення від норми? Розглянемо ці питання.

Вагітні матусі, безсумнівно, хвилюються за своїх майбутніх малюків. Для ведення вагітності, спостережень і всіляких аналізів доводиться відвідувати жіночу консультацію. Втім, переконуватися, що всі з малюком добре завжди радісно. Багато чого можна сказати станом амніотичної рідини. Вона є важливим компонентом середовища існування малюка. Основні функції навколоплідних вод полягають у захисті від зовнішніх впливів, інфекцій, участь в обміні речовин. Ще амніотична рідина відповідає за комфортну температуру, тиск, можливість пересування всередині міхура на невеликих термінах.

З аналізу проб навколоплідних вод можна виявити деякі генетичні порушення, спадкові захворювання, стать і групу крові дитини. Показником стану малюка є колір та прозорість вод. А також їх кількість.

Існує таке поняття, як індекс амніотичної рідини. Він відображає обсяг вод, що знаходяться в плодовому міхурі на тому чи іншому терміні вагітності. ИАЖ постійно змінюється, тобто для кожного терміну своя норма навколоплідних вод в матці. Кількість вод в нормі то збільшується, то стає менше. Це пов'язано і з тим, що малюк з певних термінів постійно заковтує якусь кількість рідини, а потім через видільну систему повертає її у плодовий міхур. Можна навіть знайти спеціальну таблицю для медиків «індекс амніотичної рідини норма по тижнях», значення якої враховуються медиками. Наприклад, з 16 тижня (норма від 73 до 201 мм) і до 35 допустимі значення зростають і досягають 70-279 мм. Потім починається поступове зниження значень ИАЖ до 36-192 на 40-42 тижнях.

Існує дві методики визначення ИАЖ. Обидві засновані на ультразвуковому дослідженні. Об'єктивне визначення передбачає ретельне сканування матки в поздовжньому і поперечному напрямку. Сучасний апарат при цьому сам визначає індекс рідини.

Суб'єктивне визначення використовує умовний поділ матки на чотири зони перпендикулярними лініями. В кожному відділі заміряється найбільший кишеню. Значення складаються, і виходить шуканий ИАЖ.

Трапляється, що при обстеженні лікарі виявляють відхилення від норми і ставлять діагноз маловоддя або багатоводдя.

Маловоддя характеризується зниженими в порівнянні з нормою значеннями. Воно буває помірну та виражену. Перше вимагає лише налагодити правильне харчування, дбайливе ставлення до себе. Друге передбачає обов'язкове лікування. Сама вагітна відчути маловоддя не може. Хіба що обсяги живота можуть бути трохи менше, ніж у майбутніх мам з таким же терміном вагітності, але нормальним кількістю вод.

Причинами низького показника ИАЖ можуть бути вади розвитку плода, підвищений тиск, деякі бактеріальні інфекції, якими мама перехворіла. Ще до маловоддя може призвести багатоплідна вагітність. Збільшують ризик маловодия порушення обміну речовин майбутньої мами і переношування плода.

Підвищений показник ИАЖ говорить про багатоводді. Його вагітна може виявити і сама по дуже збільшеному живота, натянувшейся блискучою шкірі і численним стриям (розтяжок). Багатоводдя супроводжується запором, печією, відрижкою. Причини патології схожі з маловодием - вади розвитку малюка, діабет мами, багатоплідна вагітність, інфекційні захворювання.

Унікальність кожного клінічного випадку дозволяє іноді закривати очі на різні норми. І відхилення від даних таблиці не завжди говорять про проблеми вагітності. А питаннями постановки діагнозу завжди повинен займатися лікар.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua