← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

ЦМВ і вагітність

версія для друку

Цитомегаловірусна інфекція ( ЦМВ )

ЦМВ інфекціїУраженість вагітних цитомегаловірусом ( ЦМВ ) дуже висока у всіх країнах світу. За різними даними, вона коливається від 80 до 100%. У 30-60% дітей перша зустріч з ЦМВ відбувається на першому році життя. Зараження ЦМВ відбувається від хворої людини в гострій або безсимптомній формі.

Збудник ЦМВ інфекції виявляється практично у всіх рідинах організму людини, отже, можна заразитися повітряно - крапельним шляхом, статевим шляхом, можливо внутрішньоутробне зараження плоду, зараження новонародженого під час пологів і при годуванні груддю. Тому максимальний ризик інфікування припадає спочатку на перший рік життя дитини, а потім на вік початку статевого життя.

ЦМВ може довічно перебувати в організмі людини. При цьому прояви захворювання, як правило, відсутні. Але людина при цьому може виділяти вірус і бути джерелом зараження. Розвиток інфекції можливо при зниженні імунітету.Клінічні прояви ЦМВ та наслідки при вагітності

Клінічні прояви ЦМВ- інфекції неспецифічні. Захворювання може супроводжуватися підвищенням температури, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у м'язах, слабкістю. У цьому випадку, як правило, встановлюється діагноз ГРЗ.

При більш важкому перебігу можуть розвинутися пневмонія ( запалення легенів ), виразки шлунка і кишечнику, гепатит ( запалення печінки ), міокардит ( запалення серцевого м'яза ). У деяких випадках істинний діагноз не встановлюється.

Особливе значення ЦМВ-інфекції набуває при вагітності. Вона є однією з причин появи загрози переривання вагітності та передчасних пологів, а також тяжких вад розвитку головного мозку, очей та ін, внутрішньоутробної загибелі плоду.

Найбільш несприятливий результат можливий при зараженні ЦМВ безпосередньо під час вагітності, коли у жінки немає до нього імунітету. У цьому випадку вірус зазвичай швидко проникає до плоду. Якщо інфікування ЦМВ відбулося до вагітності, в організмі на момент вагітності вже утворюються захисні антитіла проти вірусу, тому ризик для плода помітно знижується.Симптоми вродженої інфекції

Підвищений ризик внутрішньоутробного інфікування при виявленні самого вірусу в крові і/або мазках вагітної жінки, що говорить про наявність активного процесу. Типовими симптомами вродженої вірусної інфекції у новонародженого є:

  • затримка внутрішньоутробного розвитку плода;
  • збільшення печінки і селезінки;
  • жовтяниця;
  • висип;
  • порушення в роботі серцево-судинної і нервової системи.


Доношені діти захищені від інфекції

У нормі плацента непроникна для ЦМВ, але в ряді випадків можливе впровадження вірусу в плаценту і зміна її таким чином, що вона починає «пропускати» вірус до плоду. В кінці вагітності відбувається передача захисних антитіл матері плоду, тому доношені новонароджені в значній мірі захищені від впливу інфекції.

Діагностувати ЦМВ-інфекцію можна при дослідженні крові, сечі, мазків, де можна виявити сам вірус. У крові також визначають антитіла до ЦМВ.

Специфічного лікування ЦМВ-інфекції не існує. Для лікування використовуються препарати, що підвищують імунітет.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua