← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність та грип

версія для друку

Грип при вагітності


Зима по праву вважається сезоном простудних захворювань, серед яких грип, мабуть, саме підступне. Чим небезпечний він для майбутньої мами?

Грип - гостра висококонтагіозна захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і що викликається вірусами типів А, В і С. Грип характеризується підвищенням температури, симптомами інтоксикації та запаленням слизової оболонки дихальних шляхів.

Для вірусів грипу характерна генетична лабільність - постійна і прогресуюча мінливість їх структури ( тобто змінюється структура генів, які містяться в віруси грипу ), чим пояснюється поява нових різновидів, до яких у населення немає імунітету.

Вірус грипу типу А відрізняється найбільшою мінливістю. Вірус типу характеризується меншою мінливістю. У вірусу типу З антигенної мінливості не виявлено.

В останні місяці вагітності і перед пологами вагітні менш стійкі до інфекцій, а тому більш схильні до захворювання грипом. Чутливість і сприйнятливість у майбутніх мам до інфекційних захворювань підвищена, у них частіше реєструються тяжкі та ускладнені форми грипу.

Під впливом грипозної інфекції різко знижується опірність організму вагітної, порушуються функції ендокринної та імунної систем, що сприяє активізації хронічних захворювань ( загострення тонзиліту, пієлонефриту та ін ) під час вагітності і після пологів.Симптоми захворювання грипом

Характерною особливістю гострого періоду грипу є вираженість інтоксикації при слабо виражених симптомах. Інкубаційний період захворювання короткий - від кількох годин до 1-2 днів.

У переважної більшості хворих спостерігається гострий початок грипу, що супроводжується швидким підвищенням температури до високої. Найбільш висока температура ( до 39-40 градусів ) спостерігається в перші два дні хвороби, потім відбувається швидке її зниження.

Тривалість гарячкового періоду зазвичай не перевищує 2-4 днів. У деяких хворих через 1-2 дні після падіння температури знову відзначається її підвищення на 1-2 дні ( друга хвиля грипу ).

До кінця першої доби вже є розгорнута картина хвороби, особливістю якої є переважання загальних явища інтоксикації ( головні, м'язові болі, характерне почуття ломоти у м'язах ), найбільш постійним раннім симптомом грипу є почервоніння і сухість слизової оболонки зіва, закладеність носа ( слизові виділення з'являються на 2-3-й день хвороби ).

Характерна також зернистістю зіва - наявність виступаючих над поверхнею слизової оболонки дрібних лімфатичних фолікулів, які тримаються і після зниження температури, до 7-8-го дня хвороби. Задня стінка глотки також червона, суха, нерідко з наявністю великої зернистості.

Одночасно з підвищенням температури з'являються головний біль, запаморочення, біль при русі очей, болі в животі, нудота, блювання ( частіше одноразова ), розлад сну - майже постійні симптоми перших діб захворювання на грип.

У хворого на грип буває характерний зовнішній вигляд: одутлість, різка блідість, іноді яскраве забарвлення щік; ціаноз ( синюватий відтінок ) носогубного трикутника і губ.Дія вірусу грипу

Хвороботворна дія вірусу пов'язано, насамперед, з його біологічними властивостями: переважним ураженням слизової оболонки, що вистилає дихальні шляхи, і токсичністю.

Вірус проникає через дихальні шляхи, осідають на слизовій оболонці дихального тракту, особливо трахеї, і починає виділяти токсини ( свого роду отрути ), які з током крові розносяться по всьому організму. Проникаючи через плаценту, пошкоджуючи її, вірус зі струмом крові проникає в систему кровообігу плоду.Як впливає вірус грипу на плід?

Багато що тут залежить від термінів вагітності. Так, у першому триместрі вагітності ( до 12 тижнів ), коли інтенсивно відбувається закладка внутрішніх органів, вплив вірусу може згубно позначитися на формування систем і органів плоду.

З'являється ризик виникнення вад розвитку і навіть внутрішньоутробної загибелі малюка. Є відомості, що вірус грипу більше впливає на нервові тканини ембріона, викликаючи вади розвитку центральної нервової системи.

На більш пізніх термінах вагітності вірус все також здатний викликати інфікування плода, привести до несприятливого перебігу вагітності і створити загрозу переривання вагітності, однак менше, ніж в першому триместрі.

Пошкодження плаценти може призвести до розвитку недостатності кровообігу в плаценті. Найчастіше це порушення піддається лікуванню. У цих випадках вагітність може закінчитися своєчасними пологами життєздатним дитиною. Однак можливо маловоддя, внутрішньоутробна затримка росту плода. В результаті малюк народжується з невеликою масою.

Вивчення адаптації новонароджених і дітей раннього віку, інфікованих внутрішньоутробно вірусом грипу, показало, що 60% з них були відхилення в розвитку. У багатьох дітей спостерігалися пізнє прорізування зубів, ендокринні порушення, шкірно-алергічні захворювання, ГРЗ в період новонародженості, пневмонія на тлі вірусної інфекції.Діагностика грипу

Частіше діагноз ставлять на підставі характерних клінічних ознак, але у випадку утруднення виставлення діагнозу характер хвороби може бути уточнений за допомогою додаткових методів дослідження.

В даний час для підтвердження діагнозу грипу в медичних установах використовується метод флуоресцентних ( світяться ) антитіл для виявлення вірусного антитіла в інфікованому матеріалі ( для проведення дослідження лікар бере мазок з носа або горла ).

Якщо грип був перенесений в першій половині вагітності рекомендується зробити так званий «потрійний тест» у терміни 16-20 тижнів вагітності - на альфа-фетопротеїн ( АФП ), хоріонічного гонадотропіну людини ( ХГЛ ) та естріолу ( обов'язково треба здавати три гормону, так як за двома або одному оцінити ризик патологій часто неможливо ).

Ці аналізи дозволяють припустити наявність вад розвитку плода. Однак треба пам'ятати, що результати цього тесту є орієнтовними і при виявленні відхилень проводиться ще ряд досліджень, а також консультація генетика.

Поряд з потрійним тестом після одужання проводять ультразвукове дослідження. В залежності від результатів «потрійного» тесту і УЗД можна заспокоїтися, або обстежитися далі.

Подальше обстеження включає в себе процедуру амніоцентезу. При амниоцентезе беруть пробу навколоплідних вод і досліджують її на наявність патологій у дитини. Хоча процедура проводиться дуже швидко, практично безболісно, під контролем УЗД, приблизно в 1-2% випадків існує загроза викидня або передчасних пологів.

Якщо грип був перенесений у другій половині вагітності, то для уточнення стану плода обов'язково проводять ультразвукове дослідження, допплерографію - дослідження кровотоку в судинах плода, плаценти, кардиотокографию - дослідження серцевої діяльності плода.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua