← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Печія на ранніх термінах вагітності

Печія в першому триместрі вагітності

Печія в першому триместрі вагітностіПечія на ранніх термінах вагітності виникає нерідко. Які причини цього неприємного стану, як це лікується, чи існують заходи профілактики і необхідно додаткове обстеження? Про все це читайте в нашій статті.

Багато майбутні мами сумніваються в тому, чи може бути печія на ранніх термінах вагітності, так як про даної патології зазвичай розповідають жінки в кінці періоду виношування дитини. Тобто на великих термінах неприємні відчуття легко пояснюються тиском матки на шлунок. Але в першому триместрі матка ще зовсім мала, в чому ж тоді полягає проблема?

Нудота і печія при вагітності на ранніх термінах - ці два симптому можна віднести до проявів токсикозу першого триместру. А обумовлені вони, більшою мірою, гормональними змінами в організмі жінки. Так, печія під час вагітності виникає через підвищення рівня прогестерону, розслабляє всі м'язи тіла. Це необхідно для профілактики викидня, зниження тонусу матки. Але в результаті знижується тонус сфінктера між шлунком і стравоходом. Вміст шлунка закидається в стравохід, викликаючи таке знайоме відчуття печіння.

Як позбутися від печії на ранніх термінах безпечно для дитини? Існує ряд лікарських препаратів, дозволених вагітним, але тільки у другому і третьому триместрі. У першому триместрі без гострої необхідності краще не приймати ніяких ліків, щоб не нашкодити плоду, поки не захищеного плацентою.

Тому має сенс більше розповісти про заходи профілактики. Печію найчастіше викликає гостре і кисле. Часник, кислі яблука, банани (як не дивно), томатна паста, натуральні соки, кава, шоколад - і це далеко не весь перелік. Ці продукти слід виключити з харчування до кращих часів.

Інше правило - харчуватися часто, але потроху. В такому випадку, якщо ви і відчуваєте печію, то це не буде гострим приступом.

Після прийому їжі мінімум одну годину не можна лягати. Так як при лежачому положенні вміст шлунка ще легше проникне в стравохід. З цієї ж причини жінкам не варто їсти менше, ніж за 2 години до нічного сну. А спати краще на високій подушці.

У випадку печії можна спробувати випити мінеральну воду або молоко. Якщо їх немає, то просто води - стане легше. З продуктів від печії допомагають насіння соняшнику.

А може печія бути симптомом якого-небудь небезпечного захворювання і вимагати проведення ФЕГДС. Так, печія може бути симптомом різних захворювань шлунка. І ФЕГДС не протипоказане майбутнім мамам. Проте, призначаючи вагітним жінкам цю процедуру, лікар повинен точно розуміти, навіщо вона потрібна в конкретній ситуації, і як зміниться тактика лікування жінка в разі постановки того чи іншого діагнозу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua