← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як повинен ворушитися дитина

Скільки дитина повинен ворушитися

Скільки разів дитина повинен ворушитисяЯк повинен ворушитися дитина в нормі і що можна вважати патологією? Це питання дуже важливе. Кожна майбутня мати повинна розуміти як важливо стежити за характером рухів свого малюка. Адже це головний показник його самопочуття.

Отже, як часто дитина повинен ворушитися на тій чи іншій тижні вагітності. Конкретно по тижнях ніяких правил немає. Проте абсолютно точно, що в середині другого триместру вагітності, в той час, коли майбутня мама починає відчувати свою дитину, його руху можуть бути нерегулярними. Точніше, вони-то регулярні, але тільки не все мама почуває. Є тільки один відносний показник коли ворушиться дитина на терміні в 20-25 тижнів в нормі - кожен день. На більшому терміні жінка повинна відчувати не менше 10 серій рухів дитини в добу. Тобто якщо дитина кілька разів поворухнувся протягом 5-10 хвилин, це слід вважати за одну серію. Звичайно ж, не варто маніакально підраховувати скільки дитина повинен ворушитися і порівнювати зі своєю ситуацією, але різке зменшення кількості рухів плода потребує певних дій.

Так, якщо малюк затих, жінці може знадобитися його розбудити. Для цього буває достатньо невеликого фізичного навантаження, наприклад, спуститися і піднятися по сходинках. Можна з невеликим зусиллям погладити живіт - діти на це зазвичай швидко відгукуються. Або перекусити - доведено, що після прийому майбутньою мамою їжі, її дитина починає вести себе активніше. Все це потрібно робити не зволікаючи.

Якщо ж незважаючи на всі зусилля дитина так і не почав ворушитися, зверніться до лікаря, причому терміново. Перше і найпростіше що зможе зробити лікар - це прослухати серцебиття дитини за допомогою акушерського стетоскопа, при цьому визначити приблизну його частоту і зробити висновки щодо можливої гіпоксії - нестачі кисню, внаслідок чого дитина стає менш активним. Далі, при необхідності жінка направляється на УЗД з дослідженням кровотоку плода або на КТГ. І якщо гіпоксія дійсно підтверджується, лікарі діють в залежності від її тяжкості. При гострій гіпоксії проводять екстрене кесарів розтин. При хронічній можуть бути призначені різні препарати для поліпшення кровотоку. Правда, вони не володіють великою ефективністю.

А скільки разів повинен ворушитися дитина максимально? Точного числа ніхто не знає. Багато чого залежить від терміну вагітності і положення дитини в матці. В кінці вагітності ворушінь стає менше, так як дитині складніше переміщатися в матці. Але рухи стають більш відчутними. Можна навіть помітити під час них випирання в деяких частинах живота, а мати може відчувати болючі відчуття, якщо малюк упреться ніжкою їй в ребро. На щастя, привести малюка в більш зручне положення не складе труднощів, потрібно тільки трохи порухатися. Частішати ворушіння можуть, коли жінка лежить на спині, так як в цьому випадку здавлюється нижня порожниста вена, і дитина відчуває нестачу кисню. Крім того, дитина стає активнішою, коли мати перебуває в незручному положенні, наприклад, сидить, прогнувши колесом спину.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua